Şimdi Ara

Büyük İran Ayaklanması (Ana Konu) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
230
Cevap
5
Favori
11.806
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
40 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

bunlar zaten Atatürk'ü de sevmezler. Atatürk'ün milliyetçi olduğunu bal gibi biliyorlar. Ama bir çoğu dile getiremiyor :) hazır değiller. @kerimcem ile ortak bir düşmanlıkları var. o da Türk milliyetçiliği.

heee bak bazıları çok cesur. itiraf edebilenler var ama işte döndükten sonra itiraf ediyorlar. yani liberal solcuyken içindeki Atatürk düşmanlığını saklamış, ama konserlerde "İzmir marşı" "10 yıl marşı" söylerken, içinden Atatürk'e hakaretler etmiş.

Büyük İran Ayaklanması (Ana Konu)Şanışertwitter
    “10 yıl kadar önce genç bir Cihangir solcusu olarak Atatürk’ün yaptıklarını faşistçe bulduğum, biraz da küçümsediğim bir dönem olmuştu, bütün samimiyetimle çok özür dilerim ya… Ne büyük adammışsın atam sen.”
    https://twitter.com/sarppalaur/status/1427216217140510723

yani görüldüğü üzre sadece itiraf edemiyor bizim liberal sol tip tayfa. yani diğer adları ile "cihangir solcuları" ...

Bu neydi chp den kovulan adam. Babala Tv ye çıktı. Adam eski tip ulusal solculuyum, pkklı değilim dedikçe, oradaki bizim liboşlar çıldırıyordu.

Büyük İran Ayaklanması (Ana Konu)youtube
    Mevzular Açık Mikrofon’un diğer bölümlerinde siz de soru sormak isterseniz @babalativi ve @pinctivi Instagram hesaplarını takip edebilirsiniz.Mevzular Açık M...
    https://www.youtube.com/watch?v=nf4ZO7NO_q0

• EthanCarter III kullanıcısına yanıt

bak üstte şanışer örneğini koydum. tamam değilsindir ... ben inandım bremın.

dur ümit başkan için yazdığına cevap olarak :

senin Y-CHP (yeni chp)'en devletten 30 trilyon para alıcak.

ama ümit başkan seçine girmesi için devlete para ödemesi gerekli. sen mi vericeksin? belli bir milktar para veren partiye üye olabiliyor.

araplara ev satan arıyorsan imamson'a bakabilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pskillercheto -- 21 Eylül 2022; 1:42:37 >
  • Omega Speedmaster O kullanıcısına yanıt

şu ayrıntıyıda unutmamak lazım;

İran 1979 öncesi şah döneminde daha serbest ve özgür bir ülkeydi ancak ülke şah ve hanedanı etrafında dönüyordu.şah pehlevi'de tamamen ABD güdümündeydi.(ülkeden kaçtığı zamanda ABD'ye sığınmıştı)

Bugün iran hava kuvvetlerinde hala kullanılan efsane savaş uçağı F14 Tomcat uçakları şah döneminde ilk çıktığı zaman alınmıştı.Askeri gücüde tamamen ABD güdümündeydi.

Ancak şah dönemi ile bugünkü İran şia yönetimi arasında ortak tek bir siyaset çizgisi hep sabit kaldı; Pers Milliyetçiliği..

şah pehlevi kendini Pers imparatorluğunun varisi olarak hep gördü ve ilanda etti.Humeyni'nin şia akidesi temelindede Pers milliyetçiliği derinliği hep vardı.şah dönemindeki İran'lı ünlü sanatçılar,sporcular ve bilim insanları hep pers milliyetçiliği yaptılar.Bugün İran'da rejim değişse,bizim gibi cumhuriyet kurulsa İran'daki sabit şekilde sürdürülen bu milliyetçilik gömlek değiştirecek sadece.Bugün Yunanistan nasılki Helenist milliyetçi politikaları ile hareket ediyorsa İran'da da temel siyaset Pers milliyetçiliği üzerinden sürdürülecek.Hatta şunuda söyleyebilirimki şayet İran rejimi cumhuriyet olur,ABD ve İsrail ile ilişkiler normalleşirse İran lobisi ABD'de ne ermeni lobisi bırakır nede rum lobisi..Hepsini ekarte eder.İran'lılar çok kurnaz bir millet,İsrail'de dahi İran doğumlu olup İsrail'e göç etmiş yahudiler İsrail içinde siyaseti yönlendirecek güçteler dolayısıyla İran'da temel zihniyet değişmez,rejim değişse dahi sadece şekil değiştirir ama milliyetçi çizgisi devam eder,başka sorunlarla karşı karşıya kalınır.

Biz ne yazıkki 1979dan sonra pers milliyetçi siyasetinin üzerine soslanmış şia akidesi belası ile uğraşıyoruz.

Büyük İran Ayaklanması (Ana Konu)

• pskillercheto P kullanıcısına yanıt
    Bak ben bu forumda sokak köpekleri ile ilgili düşüncelerimi yazdım, sözde ermeni katliamı saçmalığı ile ilgili düşüncelerimi de yazdım ülkemize ve vatandaşımıza atılan iftiraları yazdım, gerektiğinde diğer konularla ilgili görüşlerimi de yazdım yazarım da sen beni ne hakla sınıflandırabiliyorsun sen bana hangi hakla iftira atabiliyorsun ben kürt kökenli değilim, olmakta ayıp bir şey değil bu ülkede milyonlarca kürt kökenli vatandaş var, bak ben sana ne diyorum sen ve senin gibiler basit bir protestoyu İran iç savaşı ve İran bölünecek Abd isyancılara yardım ediyor tarzında içi boş komplo teorileriyle burda gırgır şamata yapmaya kalkışırsanız cevabınızı da alırsınız.

Bak bak senin ychp'en diyor sen yokken ben bu forumda Canan Kaftancıoğlu'nun kim olduğunu yazıyordum hadi git bu da sana son cevabımdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EthanCarter III -- 21 Eylül 2022; 1:47:54 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • DARTH_BLACK kullanıcısına yanıt

Aynen.Çok doğru

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • -İran devrim muhafızları Tahran'da bir belediye otobüsüne protestolara destek verdiklerini gördükleri insanlara karşı makineli tüfekle ateş açtı.

• -Hacker grubu Anonymous, İran'daki ayaklanmalara destek verdiklerini açıklayarak İran'ın tüm resmi sitelerine siber saldırı başlattıklarını duyurdu.

• -İran,Meşet'te protestocular bölge karakolunu ve polis araçlarını ateşe verdi.

Büyük İran Ayaklanması (Ana Konu)Iranworkerstwitter
    “بگو بگو خواهرم بگو... مشهد روبروی دادگاه انقلاب -دختر مشهدی روی ماشین نیروی انتظامی #تظاهرات_سراسرى #مهسا_امینی”
    https://twitter.com/i/status/1572305668442583040
  • Darbe olucağını düşünüyorum.

• Antalya da uçaktan kara çarşaf ile inen İranli bayanlar havalimani helasindna süper mini ile çıkıyordu bu enerji ile bunlar fena girişir gibi duruyor.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Mesele başörtüsü değilmiş demek ki.

• OPTİMİST kullanıcısına yanıt

Tabiki değil.

Mesele hep aynı. Berbat yönetilen yolsuzluğa batmış dini kendi çıkarları için kullanan iğrenç tiplerin iktidarda olduğu ve gitmemek için demokrasiy yargıyı perişan ettiģi ülkeler. Bu ülkeler asla huzur bulamaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi amadeus99 -- 21 Eylül 2022; 9:6:44 >
  • Yazık iran halkına çoluğuna çocuğuna ya kafanı kapa yada öl diyorlar.

Umarım bastıramazlar ama muhtemelen halkı öldüre öldüre baskılarını diktatöryal rejimlerini sürdürüceklerdir.

Diktatöryal şahıslar yönetimler kendinden başkasını asla düşünmez vur emrini verir takip bile etmez...

İranda halkın %70 i şeriatı istemiyordur ama ne yapabilir karşılarında diktatörün silahlı grupları var.

• Hiç bir şey olmaz. İran'da İslam devriminin halk tabanında karşılığı var. O yüzden ordu devreye girerse kısa sürede bastırılır.

• OPTİMİST kullanıcısına yanıt

Kesinlikle çok daha fazlası.

Düşün kızın var 21 yaşında başını istedikleri gibi kapamadı diye senin paranla finanse edilen ahlak bekçileri döverek öldürüyorlar... birkez oldu diyip geçsinler mi?

• pskillercheto P kullanıcısına yanıt

Sence diğer siyasetçiler bu akıldan haberdar değil mi?

Yoksa haberdar, memnun ve destekçi oldukları için mi suskunlar.

• İran halkı açısından iş iyice çözümsüz oldu. Ordu fanatik Şii halk bıkmış. Seçim falan zaten tamamen hikaye, ciddi ciddi dış müdahale demokratik seçim yapılmayan ülkeler için tek kurtuluş olmaya başlayacak böyle giderse,

• amadeus99 A kullanıcısına yanıt

Çok dar bir perspektif bu. Dünyanın en eski uygarlıklarından bir ülke bugüne kadar çok iyi gidiyordu, çok demokratikti o yüzden yıkılmadı ama ne hikmetse bir anda işler tersine dönmeye başladı, insanlar 2 bin yıl sonra uyanmaya başladı sonucu çıkarmak akıl ile bağdaşmaz. Dünya konjonktürünün içinden geçtiği süreçleri hesaba katmadan , diğer ülkelerde hangi gelişmeler yaşanıyor bakmadan çıkarım yapmak çok yanlış. Dünya kaynyor ve büyük ihtimalle 5-10 yıl içinde bugünkü kurumların çoğu ( Nato, BM vs ) olmayacak veya işlevini kaybedip tabelası kalacak.

İçinde huzursuzluk olmayan ülke yok neredeyse, her ülke bir şeyler ile boğuşuyor, kimi savaş içinde, kimi etnik meseler, kimi ekonomik. Bunları iyi görmek lazım. Değişimin eşiğindeyiz..

• Tam da iranla aramızdaki mayınlar temizlenmişken, Allah Allah...

• Sıra şöyle: Irak, Suriye, İran sonra Türkiye karışıtırılıp iç savaş çıkarılıp sonra bölünecek. Plân bu. Irak'a da Suriye'ye de Libya ve diğer Arap ülkelerine de Arap Baharı adı altında özgürlük gelecek dediler, ama etraf kan gölüne döndü; şimdi hepsinde yine öncekine benzer diktatörler iktidarda. İran'da olaylar büyürse hükümet daha sert tedbirler alabilir, ölümler başlarsa iç savaş dahi çıkabilir ve ABD Türkiye'ye İran'ı bölmek için işbirliği teklif edebilir. Şahsımın iktidarı kaybetmemek için bunu kabul edebileceğini hepimiz biliyoruz.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.