Şimdi Ara

C öğrendim.Sizce şimdi ne yapayım?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
1.708
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bilgisayar mühendisliği 1. sınıfı bitirdim. 1 sene boyunca c dilini öğrendik. Açıkçası iyi bir şekilde programlama mantığını algoritma olayını çözdüğümü düşünüyorum. Şimdi kendimi geliştirmek için nasıl bir yol çizmem gerektiği konusunda kararsızım. Okul devam ederken bir yandan da part time tarzı çalışıp az da olsa gelir elde edebilirsem çok iyi olur.

1. web programlamada falan mı ilerliyim? html biliorum temel olarak. biraz php ye baktım c den sonra yapılabilir gibi geldi.
    2.c++, c# veya java gibi bir dil mi öğrenmeye başlıyım?
    3.android programlama gibi bir yön mü çiziyim?(gerçi bu 2 ile bağlantılı oldu)

yöneliceğim alanda stajyer gibi falan çalışıp kendimi biraz geliştirdikten sonra gelir elde etmek istiorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: pc2pc

Bilgisayar mühendisliği 1. sınıfı bitirdim. 1 sene boyunca c dilini öğrendik. Açıkçası iyi bir şekilde programlama mantığını algoritma olayını çözdüğümü düşünüyorum. Şimdi kendimi geliştirmek için nasıl bir yol çizmem gerektiği konusunda kararsızım. Okul devam ederken bir yandan da part time tarzı çalışıp az da olsa gelir elde edebilirsem çok iyi olur.

1. web programlamada falan mı ilerliyim? html biliorum temel olarak. biraz php ye baktım c den sonra yapılabilir gibi geldi.
    2.c++, c# veya java gibi bir dil mi öğrenmeye başlıyım?
    3.android programlama gibi bir yön mü çiziyim?(gerçi bu 2 ile bağlantılı oldu)

yöneliceğim alanda stajyer gibi falan çalışıp kendimi biraz geliştirdikten sonra gelir elde etmek istiorum.

Aslında bakarsan Web Programcılarına daha fazla ihtiyaç duyuluyor. Aynı şekilde android-ios programcılarınada. Fakat bu saydıklarının hepsini öğrenmen senin için üniversitede bittikten sonra, iş başvurularında çok işine yarıyacaktır.

Eğer C#-Java istiyorsan bu dilleri çok uzmanca kullanman lazım. Eğer freelance iş ilanlarına felan baktıysan, C# dilini profesyonelce-uzmanca kullanan eleman ararlar hep. Java içinde öyle.

Dediğim gibi bana göre Web programlama - Masaüstü Programlamadan daha çok kazandırıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: £XE

Aslında bakarsan Web Programcılarına daha fazla ihtiyaç duyuluyor. Aynı şekilde android-ios programcılarınada. Fakat bu saydıklarının hepsini öğrenmen senin için üniversitede bittikten sonra, iş başvurularında çok işine yarıyacaktır.

Eğer C#-Java istiyorsan bu dilleri çok uzmanca kullanman lazım. Eğer freelance iş ilanlarına felan baktıysan, C# dilini profesyonelce-uzmanca kullanan eleman ararlar hep. Java içinde öyle.

Dediğim gibi bana göre Web programlama - Masaüstü Programlamadan daha çok kazandırıyor.

öncelikle yorumların için teşekkür ederim. web programcılarına daha fazla ihtiyaç duyuluyor ve daha çok kazandırıyor demişsin.aslında üni den sonra bu alanda çalışmayı pek düşünmüodum ama zamanla düşünceler değişiyor. şu anlık hala kararsızım bi yandan c++ la devam mı etsem diye düşünüorum bi yandan direk java ya başlıyım diyorum web programlama da aklımda bakalım neye karar vericem :)

• Bence Cpp'ıda öğrenmeye başlayın.C bildiğinizde php,java gibi dilleri kolayca öğrenebilirsin.CPP'dan sonra php'ye başlayın yanında hafiften css,jquery öğrenirsen ilerde bir websitesi ihtiyacın olduğunda en azından kendi işini görürsün.
  • Bir kere C dilini öğrendikten sonra diğer dilleri kolayca kavrayabilirsin.Benim tavsiyem C++ ve C# iyice bildikten sonra gerisi çorap söküğü gibi gelir. Kendinizi göstermek cvnize değer katmak kendinizi geliştirmek için diğer diller cok büyük rol oynar.

Python çok basit ve öğrenmesi kolay Cden esinlenilmiş bir dildir 1 ila 3 ayda kavrayabilirsin geliştirmek sana kalmış
    Web programcılığı revaşta ve hiç düşmez o yüzden bi ucundan tutman lazımki sende düşmeyesin

Html artık yerini xhtml bırakacak gibi ama bunları öğrenmene çok gerek yok sadece CSS bilmen yeterli
    Çünkü artık Joomla Drupal gibi programlar var (Drupal daha iyi)
    hem yüksek seviye güvenlik sağlar hemde kısa bir sürede web sayfasını hazırlayabilirsin

Özellikle Javayı mutlaka bilmelisin iyi çalışmalar Geleceğinde Mutluluklar...
  • Madem C Öğrendin Bitane Os Yaz AFC OS gibi
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.