Şimdi Ara

C# Programlama Eğitimi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
1
Favori
850
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Arkadaşlar forum üyelerine C#.Net eğitimi vermek istiyorum bu yüzden video çekimlerine başladım. İlk dersim Ekrana Yazı Yazdırma önerilerinizide ayrıca bekliyorum.
    Ders 1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hardware.Software.Gokhan -- 2 Kasım 2014; 15:11:04 >

• Up arkadaşlar 1-2 arkadaş izlemiş acaba eksik yada daha iyi anlatım yapmam için önerilerinizi bekliyorum videolara devam edeceğim..
  • valla c# ben de öğrenmek istiyorum, takipçiniz olurum böyle bir aktiviteniz olursa ama fikir verecek kadar bilgim yok maalesef :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: xdriverx

valla c# ben de öğrenmek istiyorum, takipçiniz olurum böyle bir aktiviteniz olursa ama fikir verecek kadar bilgim yok maalesef :)

Anlatacağım ağırdan almak niyetindeyim haftada bir ders consoledan başlayım crystal report olayına kadar gideceğim daha sonra bitirme tezi yapacağım test amaçlı ilk dersi çektim istenilen izleyici kitlesine oluşursam şayet güzel dersler vereceğim zaten özel bir eğitim kurumunda eğitim veriyorum öğrencilerin isteğiyle yapıyorum.
  • Hardware.Software.Gokhan kullanıcısına yanıt
    Anlatımını izledim eksik olarak düşündüğüm şu, ilerlemiş biri için zaman kaybı olarak görünsede hiç bişey bilmeyenlere anlattığınızı varsayarak öncelikle visual studio programını açıp consol projesi nedir ve nasıl oluşturulur dan başlayarak anlatabilirdiniz. Bü tür uygulamaların ilk başladığında main bloğundaki kodları işleyerek başladığına değinebilir buna dikat çekebilirdiniz.
    Mesela neden main bloğuna yazıyoruz? class nedir? biz niye class aralığına bunu yazamıyoruz? yada bu yazdığımız kodlar hangi dosyaya yazılıyor? bu dosya nerden açılıyor basitte olsa hiç birşey bilmeyip merak edenleride hesaba katan bir anlatım olurdu. Biraz daha ileri düşünürsen args nedir? ne işe yarar. static demiş bu nedir void neyi ifade eder. Videoda Console.WriteLine varsa ReadLine'da varmıdır? :P varsa bu nedir ne değildir :) Console nedir? aslında bizim projemiz gibi oda bir Classmıdır? tabi bu ilk etap için fazla olabilir ama bukadar detay olmasada kısada olmadan hızlı ve açıklayıcı bazı minik bilgilendirmelere yer verebilirmişsiniz çok sade kalmış gibi göründü gözüme ama sen genede çok biliyosan gelde sen anlat deme içinden ;). Yeni anlatımlarında başarılar dileyerek cümlemi bitiriyorum.

• başarılar takipteyiz
  • Console.WriteLine("kolay gelsin , yararli konu ");

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.