Şimdi Ara

Çalıntı Laptop

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
1
Favori
3.399
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bir arkadaşımın cumartesi gecesi dizüstü bilgisayarı çalındı. Çalan çocuk (çocuk olduğunu varsayıyorum arkadaşımın msn'ininden girip listedekilere bu msni hackledim tarzı birşeyler söylüyormuş) Bununla ilgili birkaç sorum olacak.

1- O saatler içinde bu msn'e hangi ip den girildiği öğrenilebilir mi? Öğrenilebilirse nasıl?
    2- Msn de online denk gelirse ip numarasını nasıl öğrenebiliriz?
    3- Bu bilgisayara bir şekilde ulaşabilme ihtimalimiz var mı? (İçindeki bilgiler bizim için çok önemli)

Yardımcı olabilecek varsa çok memnun olurum.

• Var. Hemen laptopunun faturasıyla beraber karakola git. Mac adresi sabit olduğu için bir kere internete girdimi hemen buluyorlar.
    Geçmiş olsun.
  • Online olmasa bile mesaj attığı kişilerin MSN loglarından hangi IP numarasını kullandığı öğrenilebilir belki.

Ondan sonrası polise kalmış..
  • savcılığa dilekçe yazın laptopun çalınması ile ilgili msn bilgilerinizi de verin onlar micrsofta sorsun eğer kayıt tutuluyorsa muhakkak cevap gelir

ayrıca ikinci el bölümünün modlarına çalındığını bildirin kim bilir belki buradan satmaya çalışırlar çalıntı mallar sayfasına işlensin
  • İlginiz için teşekkürler arkadaşlar. Msn adresi ve fatura ile savcılığa başvurulmuş durumda. Umarım olumlu bir sonuç çıkar.
  • geçmiş olsun.umarım sonuç olumlu olur
  • mac adresi de değiştirilebiliyor ama kesin biryerde bi şekilde bulunur
  • bios şifresi olsaydı artık pil çıkarma her modelde işe yaramıyor ..zaten çalan bide acıp msn ye girmişse ya cok bilgili güveniyor kendine yada naptığını bilmiyor...msn de biraz oyalansa bide güvenlik güclerimiz bulalım dese şıp diye bulunur diye umut ediyorum...biz kadar cahillerde santral kadar öğreniyorsa elinde imkan olanların bulması analık birşey ama işin kötüsü şikayet dilekçenin bi yerlerde uyuyacak olması hiç temenni etmesemde...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.