Şimdi Ara

Çalışma Programı | 2 Ayda TYT Matematik | 2019 Adayları (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
131
Cevap
74
Favori
27.984
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • quote:

Orijinalden alıntı: Haluk Bilginer

Teşekkürler :)

Rica ederim. İyi çalışmalar :)
  • İzledim çok mantıklı geldi. Ben zaten 3 4 konu bitirmiştim. Bu pazartesi bu programla başlasam kaldığım yerden iyi olur ya. Video izleyince daha iyi anlaşılıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Rez alalım şuraya yarın sakin kafayla bakarım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Matthew Murdock

İzledim çok mantıklı geldi. Ben zaten 3 4 konu bitirmiştim. Bu pazartesi bu programla başlasam kaldığım yerden iyi olur ya. Video izleyince daha iyi anlaşılıyor.

Teşekkürler. Videoda bu işin konu tekrarı döngüsünü anlatabilmek daha kolay oluyor. Başarılar iyi çalışmalar :)
  • Hocam mezuna kaldım ve TM yim. Daha önce konuşmuştuk mesajdan, temelim yok gibi.

Şimdiye kadar ; Rasyonel/Mutlak/Çözümleme/Obeb Okek/Temel Kavramlar/Kesir Problemleri/Birinci Dereceden Denklemler/Basit Eşitsizliği bitirdim. Bu gün se Üslü Sayılara başlayıp bitirmeyi planlıyorum.

Bir mezun ve TM ci olarak kaç saat çalışmam bana faydalı olur? Üslü/Köklü/Denklem Kurma/Oran Orantı şunlarıda bitireyim, tekrar başa döneceğim sizin programınızla.

• quote:

Orijinalden alıntı: serdarwtf

Hocam mezuna kaldım ve TM yim. Daha önce konuşmuştuk mesajdan, temelim yok gibi.

Şimdiye kadar ; Rasyonel/Mutlak/Çözümleme/Obeb Okek/Temel Kavramlar/Kesir Problemleri/Birinci Dereceden Denklemler/Basit Eşitsizliği bitirdim. Bu gün se Üslü Sayılara başlayıp bitirmeyi planlıyorum.

Bir mezun ve TM ci olarak kaç saat çalışmam bana faydalı olur? Üslü/Köklü/Denklem Kurma/Oran Orantı şunlarıda bitireyim, tekrar başa döneceğim sizin programınızla.

Merhabalar,

Temeliniz özellikle bu yeni konularla yani üslü köklü sayılar denkler kurmalar ile gelişecektir. Temel dediğimiz şeyler aslında bunlar ancak bazen yanlış anlaşılabiliyor. Günlük net bir rakama ben karşı olanlardanım. Şu kadar soru çözülmeli fikrine de hep karşı oldum. Ancak bir mezun için bende mezuna kalmış birisi olarak. Tek işi Yemek uyumak ve ders olduğunu düşünüyorum. Hafta 1 2 de arkadaşlarla 1 2 saat ortamına göre eğlenilir kafa dağıtılır fikrindeyim. Çok fazla yormayacak aktiviteler yapılarak. Günün geri kalanını mahvetmemek için. Kısacası düzgün bir uyku düzeni ile kahvaltı ile oturup Kahve şart sınava hazırlanırken. Zararlı biliyorum ancak 5 6 bardak Türk kahvesi patlattığım günler olmuştu. Akşama kadar yemekler çaylar kahveler harici devam edilmeli. Sonuçta mezunuz. Ve hayattaki tek amacımız iyi bir üniversite. Zaten sınav geçtikten sonra 4 yıl üniversite gibi ortamda kaliteli sosyal aktivitelerde olucak. İnsan aslında üniversitede öğreniyor sosyallik gerçek anlamda neymiş :)

• Selamlar hocam ben 12'ye geçtim 11'in lys açısından önemini bildiğim için hep 11 konularına çalıştım dolayısıyla ygs çöp.Hal böyle olunca yaz tatili başlar başlamaz ygs'ye başladım mat için parabol polinom kaldı bitti diyebilirim kimya bitti okullar açılana kadar ygs için başka ne yapmalıyım ? Okullar açıldıktan sonra türev integral gibi konularla ygs gider mi bana bir yol haritası gösterebilir misin hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: darkwarrior23

Selamlar hocam ben 12'ye geçtim 11'in lys açısından önemini bildiğim için hep 11 konularına çalıştım dolayısıyla ygs çöp.Hal böyle olunca yaz tatili başlar başlamaz ygs'ye başladım mat için parabol polinom kaldı bitti diyebilirim kimya bitti okullar açılana kadar ygs için başka ne yapmalıyım ? Okullar açıldıktan sonra türev integral gibi konularla ygs gider mi bana bir yol haritası gösterebilir misin hocam

Merhabalar,
    Öncelikle çok iyi durumda olduğunu söyleyebilirim. 11 i bitirmiş olman YGS de bu kadar yol katetmiş olman çok güzel. Türkçe ve diğer fen alanlarına vakit ayırarak LYS büyük konuları halletmeni öneririm. Yani şuan 7 8 saat çalışıyorsan bunun 4 saati YGS Fen - Türkçe konuları 2 saat YGs matematik için soru çözümü deneme kapsül çözümü sabit günlük olarak. Kalan 2 saatte sindire sindire türv integral gibi bigboss konular ilerlerdim senin yerinde olsam. Bu sayede çok sürmeden büyük LYS konuların bitecek ve YGS bitmiş olacaktır kısa zamanda. Artık ondan sonra YGS için tamamaen soru çözümü ve günlük yarım saat konu tekrarına dönersin. 4 5 saatide LYS ayırmaya devam edebilirsin. YGS den sonrada zaten tamamen LYS. Konuların ççoğu bitmiş olacağı için. Pürüzleri halledeip SB ve deneme + Konu tekrarı(LYS de konu çok öenmli) öneririm. başarılar :)

• Uplayalım
  • Bu yıl mezun a kaldım bu programı uygulayacağım

• şuralara bırakayım yorumu. inceleyeceğim
  • 11. sınıfa geçen birine önerileriniz neler? Nasıl çalıştınız ? Fen lisesindeyim hedefim itu ee.Beni aydınlatırsanız sevinirim.Bu yaz simetri ve esen ka. dan ygs mat çalışmaya başladım.2 konu anlatımlıdan çalıştığım için esen ka. çıkarıp simetri + birey b şeklinde gitmeye karar verdim.Ancak yazın kendimi ders çalışmak konusunda pek disipline edemedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burgamer -- 10 Ağustos 2017; 15:18:18 >
  • burgamer kullanıcısına yanıt
    konu anlatım olarak hangi kitapları aldın
    simetriyi nerden aldın

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • femkitap.com da kayyum tarafından satılmakta.
  • burgamer kullanıcısına yanıt
    tüm ygs lys konu anlatım setini simetri olarak mı alsam

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: burgamer

11. sınıfa geçen birine önerileriniz neler? Nasıl çalıştınız ? Fen lisesindeyim hedefim itu ee.Beni aydınlatırsanız sevinirim.Bu yaz simetri ve esen ka. dan ygs mat çalışmaya başladım.2 konu anlatımlıdan çalıştığım için esen ka. çıkarıp simetri + birey b şeklinde gitmeye karar verdim.Ancak yazın kendimi ders çalışmak konusunda pek disipline edemedim.

11. sınıfa geçmiş birisi olarak buralarda olman ve bilinçli olman güzel bir şey. Hedefine ulaşman dileğiyle.
    Simetri şuan için nasıl bilmiyorum ancak önceden iyi bir yayındı bende kullanmıştım. Piyasa bilgisine yeni hazırlanan arkadaşlar daha çok sahipler. Ancak birey ve karekök serileri gayet güzel yayınlar.
    11. sınıf olarak tamamen YGS çalışmanı ve 11. sınıf konularını okulda iyi çalışmanı tavsiye ederim. Bu sayede bu yıl bittiğinde herkes daha yeni yeni YGS nedir diye öğrenirken sen bitirmiş olucaksın ve 11. sınıf gini LYS nin önemli bir kısmını halletmiş olursun. Yazın ise tek yapman gereken 12. sınıf konularını halletmek ve YGS bolca soru çözmek olur. Yıl başladığında ise tamamen LYS ilerleyip YGS için kapsüller SB ler denemeler gidebilirsin.

• Noel Babanın Babası kullanıcısına yanıt
    Cevabınız için teşekkür ederim.Disipli ve motivasyonu nasıl sağlamalıyım? Tam anlamıyla kendimi bir tempoya sokmak için ne tür bir düşünce tarzım olması lazım
  • Siz bilirsiniz hocam ama şuan kayyum olduğu için tüm kitaplar yarı fiyatına satılıyor.Stok bitince artık satmayacaklarmış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: burgamer

Cevabınız için teşekkür ederim.Disipli ve motivasyonu nasıl sağlamalıyım? Tam anlamıyla kendimi bir tempoya sokmak için ne tür bir düşünce tarzım olması lazım

Herkesin motivasyonu farklıdır ancak ben şunu kullanıyorum genelde hayatta. Benim yapmak zorunda olduğum şeyi yapanlar şuan nerede yapmayanlar nerede? Üniversite sınavına çalışmayan arkadaşlarım abilerim kardeşlerim şuan ne yapıyor? Çalışanlar ne yapıyor? Kısacası sen kim olmak istiyorsun diye sormalı insan kendine. Çünkü şunu farketmişsindir. Liseye geçerken bir kitleler arası ayrım oluştu hayat tarzı lise yaşamı tarzı vs vs gibi. Bunun daha büyüğü üniversitede oluyor. Daha sonra iş hayatında bu olacaktır. Kısacası kimler arasında olmak istiyoruz ?
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.