Şimdi Ara

Çalışma Programı | 2 Ayda TYT Matematik | 2019 Adayları (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
131
Cevap
74
Favori
27.984
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Noel Babanın Babası kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam.Forumda böyle konuların açılması güzel. Ders çalışmaya gidiyorum.
  • hocam MF için bu ders programını sadece matematik ile sınırlandırmasak ortalama tüm derslerde 60-70 konu var ve 5-6 ay gibi bir süre alıyor. Son aylara doğru geldiğimizde başlarda işlediğimiz konuları unutmaz mıyız?
    Yada ilk 2 ay matematik ve geometri sıkıştırıp sonra feni mi bitirmeliyiz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ditrado

hocam MF için bu ders programını sadece matematik ile sınırlandırmasak ortalama tüm derslerde 60-70 konu var ve 5-6 ay gibi bir süre alıyor. Son aylara doğru geldiğimizde başlarda işlediğimiz konuları unutmaz mıyız?
    Yada ilk 2 ay matematik ve geometri sıkıştırıp sonra feni mi bitirmeliyiz?

Elbette videoda da söylediğimiz gib asla ve asla 2 ay sadece matematik çalışılsın ve matematik bitsin sonra diğerlerine geçilsin fikrinde değiliz. Program günlük ortalama 2 saat matematik çalışarak konu başı 200 soru optimum seviyesi düşünülerek hazırlandı. Yani bir 12. sınıf eve geldiğinde okul kurs vs den sonra 6 saat 7 saat ders çalışıyorsa bunun 2 saatini günlük matematiğe versin kalan vakitleri fen sosyal türkçe artık kendi programında ne isterse olmalı. Onlar içinde ileride programlar düzenleme fikrindeyim ancak asla ve asla sonra fene geçmek diye bir şey yok. Hatta YGS LYS birlikte götürülmeli 5 saat YGS çalışıyorsa şuan bir öğrenci 2 saatte lys bakmalı. Daha sonra bu rakamlar değişir sınava yaklaşırken LYS azalır yada YGS konular bitince LYS artar kasım ayları gibi vs.

Ya zaten konular bittikten sonra amacımız soru çözmek olucak. Soru çöztükçe neyi unutabiliriz ki?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Matthew Murdock

Ya zaten konular bittikten sonra amacımız soru çözmek olucak. Soru çöztükçe neyi unutabiliriz ki?

Pratikte bu söylediğinizi daha iyi anlayacaksınız. Malesef bazı şeyler değişebiliyor. 7 8 adet büyük ders ve hepsi için yüzlerce sayfa kitap olunca unutmak malesef kaçınılmaz oluyor tekrar olmadığı zamanda.
  • Up
  • Matematik sifir olan biri icin tavsiyeniz nedir ?

• quote:

Orijinalden alıntı: nedved55

Matematik sifir olan biri icin tavsiyeniz nedir ?

up
  • quote:

Matematik sifir olan biri icin tavsiyeniz nedir ?

Merhabalar,
    Programı tamamen herkesi düşünerek hazırladık. Ancak seçilmesi gereken kitaplar elbette farkediyor. Sizin temel seviye bir kitaptan başlamanız gerekli. Kaynak seçimini forumlarda okuyarak seviyenize göre en iyi şekilde yapabilirsiniz. Daha sonra orta seviye bir kaynağa geçilmesini tavsiye ederim vites arttırmak adına. Onun dışında günlük çalışma temposu 2 saat olarak seçilmişti. Ancak temelim zayıf ben burda bir günlük programı 2 günde ancak bitirebilirim derseniz günleri isterseniz bölebilirsiniz tekrar yada üst seviye arkadaşlar 2 günü birleştirebilir. İyi çalışmalar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Noel Babanın Babası -- 10 Ağustos 2017; 23:21:48 >

Kaynak secimi konusunda forumu cok araştırdim lakin herkes fsrkli farkli kaynaklar oneriyor.

Hal boyle olunca kafa karsikligi cok oluyo.

O yizden ygs konusunda tecrubeli sostlardna yardim bekliyoruz

• quote:

Kaynak secimi konusunda forumu cok araştırdim lakin herkes fsrkli farkli kaynaklar oneriyor.

Hal boyle olunca kafa karsikligi cok oluyo.

O yizden ygs konusunda tecrubeli sostlardna yardim bekliyoruz

Aslında kaynak önerisi yapmayışım senin iyiliğin için. Sınava 3 yıl önce girdiğim için kaynaklar oldukça değişti. Eğitim sektörü komple bir elden devlet eline geçti. O nedenle başlangıç seviyesi için kaynak önerisi malesef yapamıyorum piyasada inceleme yapmadığım için. Ancak öğrencilerim arasında gördüğüm kadarıyla Antrenmanlarla Matematik kitabı başlangıç için iyi bir kitap olduğunu düşünüyorum. Yanlış bir öneri yapptı isem kusura bakmayınız. Tamamen az bilgim olan bir konuda fikir verdim şuan için.

• Teşekkürler bakıcam

• 11e geçiyorum geometriden çok az bi konum kaldı matematik de tatil bitmeden bitmiş olucak bi değerlendirme yapabilir misin ve önerilerin nelerdir

• quote:

Orijinalden alıntı: dav

Teşekkürler bakıcam

Rica ederim. İyi çalışmalar, başarılar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KULLANIMDA123

11e geçiyorum geometriden çok az bi konum kaldı matematik de tatil bitmeden bitmiş olucak bi değerlendirme yapabilir misin ve önerilerin nelerdir

Merhabalar,
    11'e geçiyorken bu konuları bitirmiş olman çok güzel bir durum senin için. Hedefinde tahminim üzere yükseklerde ki böyle bir yol izliyorsun. Sana tavsiyem şu olabilir. Zaten bir çok şeyi sen doğru yapmışsın ki bu durumdasın. 11. sınıf konularına ve YGS ye odaklan bu yıl. Bu sayede herkes daha yazın YGS ye başlarken senin YGSın bitmiş ve önemli LYS yükün azalmış olacak. Yazın ise sağlam Matematik konularına başlar ve bol bol YGS kapsül ve SB çözebilirsin.

Son Ders Akademiyoutube
    Mezuna Kalmak | YGS 110 Binden 5 Bine | Son Ders Akademi
    https://www.youtube.com/watch?v=yjl_u2-uAcY&t=1075s
    bu videoda ise aklına takılabilecek önemli soruların cevabını bulabilirsin. Net nasıl arttırılır vs gibi .
    İyi çalışmalar .

• Up
  • Up
  • Up....
  • Up
  • abinmezun kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle katılıyorum bugün su kadar cozucegim de ve çöz yani programa ne gerek

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.