Şimdi Ara

Çamaşır Makinası Tavsiyesi! AEG Öncelikli

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
1
Favori
1.968
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Çamaşır makinası + bulaşık makinası ve buzdolabı alacağım. Öncelikle çamaşır makinası araştırmaktayım. Bu konuda AEG öncelikli olmak üzere, Bosch ve Siemens ürünlerine bakıyorum. Esnafta nereye gittiysem Bosch ve Siemens TR üretimler çıkıyor karşıma. Satış personelleri artık bunun bir önemi kalmadığından bahsediyorlar, nerede üretilirse üretilsin artık kalite aynıdır diyorlar. Bu konuda da kafam karıştı.
    Özet olarak forumda AEG nin birkaç modeline baktım, tavsiyeleri okudum. AEG almayı düşünüyorum.
    Birde Hoover baktım bugün gördüm inceledim. Çok dandik gelmedi. Satış temsilciside baya iyi anlattı. Sizce nasıldır?

Çamaşır makinası için en fazla bütce: 1500TL olacak. Tavsiyelerinizi alabilirmiyim?

Teşekkürler.

• Bana göre ürüne üretim aşaması harici Türk eli değerse sıkıntı yok. Ancak ürün üretilirken ülkemiz sınırları dahilinde olursa benim için sıkıntıdır. Millet olarak işi en kısa yoldan bitirme alışkanlığımız ve disiplinsizliğimiz devam ettiği sürece bu düşüncem değişmez. Şahsi fikrimdir.İyi günler.
  • Fleetwood kullanıcısına yanıt
    Bosch çamaşır makinelerinde was ve way ile başlayan modeller Almanya üretimidir. Bunlara bakabilirsiniz. Benzer şekilde de Siemens'te de model no.larında Y ve S olanlar da Almanya üretimidir.

Ben de Almanya üretimlilerin daha kaliteli olduğu görüşündeyim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fleetwood

Çamaşır makinası + bulaşık makinası ve buzdolabı alacağım. Öncelikle çamaşır makinası araştırmaktayım. Bu konuda AEG öncelikli olmak üzere, Bosch ve Siemens ürünlerine bakıyorum. Esnafta nereye gittiysem Bosch ve Siemens TR üretimler çıkıyor karşıma. Satış personelleri artık bunun bir önemi kalmadığından bahsediyorlar, nerede üretilirse üretilsin artık kalite aynıdır diyorlar. Bu konuda da kafam karıştı.
    Özet olarak forumda AEG nin birkaç modeline baktım, tavsiyeleri okudum. AEG almayı düşünüyorum.
    Birde Hoover baktım bugün gördüm inceledim. Çok dandik gelmedi. Satış temsilciside baya iyi anlattı. Sizce nasıldır?

Çamaşır makinası için en fazla bütce: 1500TL olacak. Tavsiyelerinizi alabilirmiyim?

Teşekkürler.

Merhaba,

Siemens bayisi olan bir firmada satın alma sorumlusuyum,

Almanya üretimlerle yerli üretimler arasında fark yok diyen satıcı yalan söylüyor demektir :) elbette ürün satma görevi olan insanlar neyi satmak isterlerse onu övüyorlar istisnalar harici.

Almanya modeller çok sessiz en başta, fakat yeni yerli modellerde kullanılan ıqdrive motorlar bu farkı kapattı diyebiliriz,

1500 tl bütçe ile siemens veya bosch almanya üretimi çamaşır makinesi maalesef alamazsınız,

1750 tl den başlıyor ithaller,

Yerlilerden birebir de çalıştırıp deneme fırsatı yakaladığım wm12t480tr modelini inceleyebilirsiniz, 1340 tl şuan.

Profiloda ithal makina fiyatlarını bilmiyorum bunlara da bakılabilir,

Siemens modellerle ilgili detaylı bilgi ve fiyat çalışması yapabiliriz dilerseniz,

Saygılar.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: SerdarCetin

quote:

Çamaşır makinası + bulaşık makinası ve buzdolabı alacağım. Öncelikle çamaşır makinası araştırmaktayım. Bu konuda AEG öncelikli olmak üzere, Bosch ve Siemens ürünlerine bakıyorum. Esnafta nereye gittiysem Bosch ve Siemens TR üretimler çıkıyor karşıma. Satış personelleri artık bunun bir önemi kalmadığından bahsediyorlar, nerede üretilirse üretilsin artık kalite aynıdır diyorlar. Bu konuda da kafam karıştı.

Teşekkürler.

Merhaba,

Almanya üretimlerle yerli üretimler arasında fark yok diyen satıcı yalan söylüyor demektir :) elbette ürün satma görevi olan insanlar neyi satmak isterlerse onu övüyorlar istisnalar harici.

Almanya modeller çok sessiz en başta, fakat yeni yerli modellerde kullanılan ıqdrive motorlar bu farkı kapattı diyebiliriz,

1500 tl bütçe ile siemens veya bosch almanya üretimi çamaşır makinesi maalesef alamazsınız,

Yerlilerden birebir de çalıştırıp deneme fırsatı yakaladığım wm12t480tr modelini inceleyebilirsiniz, 1340 tl şuan.

Siemens modellerle ilgili detaylı bilgi ve fiyat çalışması yapabiliriz dilerseniz,

Saygılar.

Hocam bosch uretim almanya, was24322tr liste fiyati bile 1579. 1400e bile alinabilir ne eksigi varki 24765ten bu modelin de siz 1750den baslar dediniz:)

• quote:

Orijinalden alıntı: **cyborg**

quote:

quote:

Teşekkürler.

Merhaba,

Saygılar.

Hocam bosch uretim almanya, was24322tr liste fiyati bile 1579. 1400e bile alinabilir ne eksigi varki 24765ten bu modelin de siz 1750den baslar dediniz:)

Merhabalar,

Verdiğiniz kodu internette bir aratın dilerseniz,

media markt fiyatı: 1899
    akakçe de en düşük fiyatı: 1750
    bimeks te : 1932 tl

gibi fiyatlar var açıkcası

Bu model siemens'in biten kodlarında WM12S322TR ye eş değer,
    Zaten kodların sonu WAS24322TR 322tr ile bitiyor,

1685 tl idi siemenste bu modelin bitmeden önceki fiyatı, piyasada daha uyguna bulunabilir elinde kalan bayiler var ise ama siemenste söylediğim gibi bu model güncel değil temin edilemez elinde olan bayiler var ise sadece onlardan alınabilecek bir model şuan için.

WM12S765TR de leke tanıma özelliği mevcut bu bir alt model gibi açıklanabilir, bu modelden olmayan leke tanıma özelliği.

Saygılar.

AEG ve Electrolux ürünleri kaliteli olsada herhangi bir arıza durumunda muhattap bulmanız zor geçen gün forumda bir arkadaşın makinesi alev almıştı servisle sorun yaşamıştı bence hizmet anlayışı daha iyi ve kaliteli olan bosch,siemens,profilo grubuna yönelmeniz daha mantıklı olur yeni ürünleride çıktı zaten.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Z1mBaBwE

AEG ve Electrolux ürünleri kaliteli olsada herhangi bir arıza durumunda muhattap bulmanız zor geçen gün forumda bir arkadaşın makinesi alev almıştı servisle sorun yaşamıştı bence hizmet anlayışı daha iyi ve kaliteli olan bosch,siemens,profilo grubuna yönelmeniz daha mantıklı olur yeni ürünleride çıktı zaten.

Ürün kalitesi önemli olduğu kadar servis hizmet kalitesi de çok önemli kesinlikle katılıyorum.

Evine servis gönderdiğimiz kişileri daha sonra merkez servisten arayıp evinize geldiklerinde size nasıl hitap ettiler
    Gelen ürünün ambalajlarını aldılarmı
    galoş giydilermi ye kadar sorup ilgileniyor,

Tabi bsh servisinden de memnun olmayan sıkıntı yaşayan insanlar var, fakat orana bakmak gerek...

Biz geçen sene samsung bayiliği almıştık ürünleri güzel olmasına rağmen servislerin bize yaşattığı çileden dolayı bayiliğimizi iptal ettik,

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: **cyborg**

quote:

quote:

Teşekkürler.

Merhaba,

Saygılar.

Merhabalar,

Verdiğiniz kodu internette bir aratın dilerseniz,

media markt fiyatı: 1899
    akakçe de en düşük fiyatı: 1750
    bimeks te : 1932 tl

gibi fiyatlar var açıkcası

Bu model siemens'in biten kodlarında WM12S322TR ye eş değer,
    Zaten kodların sonu WAS24322TR 322tr ile bitiyor,

1685 tl idi siemenste bu modelin bitmeden önceki fiyatı, piyasada daha uyguna bulunabilir elinde kalan bayiler var ise ama siemenste söylediğim gibi bu model güncel değil temin edilemez elinde olan bayiler var ise sadece onlardan alınabilecek bir model şuan için.

WM12S765TR de leke tanıma özelliği mevcut bu bir alt model gibi açıklanabilir, bu modelden olmayan leke tanıma özelliği.

Saygılar.

Boschun sitesinden bakiyorum ve stok var yaziyor 1579tl. Sonbahar indirimli fiyati. Daha yeni dusmus olabilir oyleyse kacirilmayacak bir cihaz sanirim.

• **cyborg** * kullanıcısına yanıt
    Siemens muadilinden çok sattık açıkcası güncelken model, ben bir şikayet almadım ürünle ilgili.
    Sonuçta siemens satıyoruz ama önemli olan buradaki ürün alımı yapacak kişilerin en iyi fiyata bu ürüne sahip olması ve evet sitede görünen fiyat bence de çok güzel,

internetteki fiyatları paylaştım sizinle bir üstteki mesajımca, belki indirim belki de bir hata yapıyorlar lanse edilen fiyatta ne olursa olsun o fiyattan şuan alınabiliyorken değerlendirilmesinde yarar var bence. :)
  • Hotpoint-Ariston FMF 923 TK A+++ 9 Kg 1200 Devir Çamaşır Makinesi

http://www.hepsiburada.com/liste/hotpoint-ariston-fmf-923-tk-a-9-kg-1200-devir-camasir-makinesi/productDetails.aspx?productId=mthotarwmf903eu&categoryId=155121&SKU=MTHOTARWMF903EU

Şu makina nasıldır arkadaşlar fiyatı çok uygun geldi. Bana özel indirimide varmış.
    50 TL İndirim Bu ürünün size özel fiyatı sadece 949,00 TL (KDV Dahil) Sepete ekleyin fırsatı kaçırmayın. +100TL hediye çeki.

Forumda çoğunluk tarafından tavsiye edilmeyen bir marka. Kullanma fırsatı bulduğum bir modeli oldukça kalitesizdi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • AEG L75280FL 8KG 1200 DEVİR ÇAMAŞIR MAKİNESİ 1.399,00 TL
    http://www.teknosa.com/urunler/115020435/aeg-l75280fl-8kg-1200-devir-camasir-makinesi

BOSCH WAK2021STR 8 kg 1000 Devir A+++ Enerji Sınıfı Çamaşır Makinesi http://www.mediamarkt.com.tr/mcs/product/BOSCH-WAK2021STR-8-kg-1000-Devir-A----Enerji-S%C4%B1n%C4%B1f%C4%B1-%C3%87ama%C5%9F%C4%B1r-Makinesi-%C3%87ama%C5%9F%C4%B1r-Makineleri-,103452,465714,1439189.html?langId=-14

BOSCH WAQ24481TR A+++ - %10 1200 Devir 8 Kg Çamaşır Makinesi
    http://www.mediamarkt.com.tr/mcs/product/BOSCH-WAQ24481TR-A------%2510-1200-Devir-8-Kg-%C3%87ama%C5%9F%C4%B1r-Makinesi-%C3%87ama%C5%9F%C4%B1r-Makineleri-,103452,465714,1140903.html?langId=-14

Şunları buldum birde.
    BOSCH WAQ24481TR A+++ - %10 1200 Devir 8 Kg Çamaşır Makinesi
    veya
    AEG L75280FL 8KG 1200 DEVİR ÇAMAŞIR MAKİNESİ

fakat ürünler TR üretimi mi anlayamadım.

• quote:

Teşekkürler.

Aslında söylenenler doğru. Ancak sıkıntı şu. Üst segment modeller Almnaya'da, alt ve orta segment ürünler burada yapılıyor. Kalite farkı üretim yerinden ziyade seri farkından kaynaklanıyor. Yoksa Siemens'in dudak uçuklatan 10,000 liralık ankastre gardrop tipi lüks buzdolapları da ülkemizde üretiliyor. Bosch/Siemens bugüne kadar premium sınıf modellerini Almanya'da ürettiriyordu, bir süre de böyle devam edecektir.

Hoover'i tavsiye etmem halen. Yıkamada bol su kullandığından yıkama ile alakalı bir sorun yok, servisinden de ciddi bir şikayet duymadım açıkçası. Ancak mekanik aksam ve kozmetik parçaları çok kötü.

Bütçeniz 1500TL ise zaten Almanya üretimi Bosch/Siemens'ler için bütçenizi artırmanız gerekecektir. AEG'de bu bütçe ile L75280FL alınabilir. Ya da az daha ekleyerek L87494EFL modeli de alınabilir. Ben ilk olarak bu modeli size öneririm. Ya da 1500TL segmentinde EWF1286LEW var, bu model Electrolux ama AEG ile aynı fabrikanın ürünü.

Bosch/Siemens grubunda da yerli modellerde şu an en mantıklı cihaz Profilo CMG140DTR. O da 1250TL şu an İstanbulbilişim'de.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.