Şimdi Ara

canon a510 merceğinde buğulanma var ne yapmalıyım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
476
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • herkese merhaba canon a510 digital fot. mak. bugün yanımdaydı kutusundaç çok az çıkarmama rağmen (hava yağmurluydu ) nerceğinde buğu var. çok hassas olduklaını duymuştum buğuyu yok etmek için ne yapmalıyım. çizmeden silebileceğim birşey söyleyebilirmisiniz(tabii silmem gerekiyorsa ) yada yapabileceğim başka bir yöntem varsa belirtmenizi rica ediyorum.
    şimdiden teşekkürler..
    saygılar..

• bendede oluyordu o halde sorunsuz kullandım.ama çok gıcık bir şey.sanırım gözlük temizle bezleri ideal bu iş için.
  • quote:

Orjinalden alıntı: savatage123

herkese merhaba canon a510 digital fot. mak. bugün yanımdaydı kutusundaç çok az çıkarmama rağmen (hava yağmurluydu ) nerceğinde buğu var. çok hassas olduklaını duymuştum buğuyu yok etmek için ne yapmalıyım. çizmeden silebileceğim birşey söyleyebilirmisiniz(tabii silmem gerekiyorsa ) yada yapabileceğim başka bir yöntem varsa belirtmenizi rica ediyorum.
    şimdiden teşekkürler..
    saygılar..

arkadaşım anladığım kadarıyla buğu lensin dışında. HAMA'nın 'Optic Paper' diye satılan bir ürünü var. 5 YTL civarı ve seni en az 2 yıl idare eder. Hayyam'daki dükkanlarda bulabilirsin. Lensleri bu tip özel malzemelerle temizlemen makinanın ömrünü uzatacaktır.

Eğer buğu içinde oluşmuşsa oda sıcaklığında mkinayı çalıştırmadan buğu yok olana kadar bekle. olmuyorsa servise götür.

• Kirlenmediği sürece lensi silmemeye çalışın, yoksa lens üzerindeki kaplamaya zarar verebilirsiniz, silmek zorunda kaldığınızda ise
    "antropo" nun önerdiği Hama'nın kağıtlarından kullanabilirsiniz.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.