Şimdi Ara

Canon Eos 300D-350 Yada Nikon D50 mi ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
2.767
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orjinalden alıntı: mtkn3

Sevgili Erman,

Ben Türkiye'de yaşamadığım için bu soruya cevap veremeyeceğim

Biliyorum..
    Bizim burada (İstanbul-Bahçelievler) biri satıyor.. Sahibinden.com'da görmüştüm ama garantisi yok ve taksit yapmıyor.. Ürün A.B.D.'den gelmiş.. Nikon Türkiye'nin resmi internet sitesinde cihaz hakkında bilgi var ama fiyat konusuna değinilmemiş..

• quote:

Orjinalden alıntı: sarpuli

Peki Canondan vazgeçtik diyelim. D100 pahalı olduğundan D70 iel D50 arasındaki farklar nelerdir? Az çok inceleme okuduk ama kullananlar daha iyi bilir diye düşünüyorum. D70 yerine D50 alan ne kaybeder? D50 de yeni bir focus sistemi kullanılmış. Ayrıca D50 SD kart kullanıyor ki bu bence bir dezavantaj. CF kartlar daha yüksek kapasitede daha ucuza bulunuyorken neden SD tercih etmşler merak ettim...

Evet D70 vs D50 ?

Spesifik olarak karşılaştırıldığında; D70'in 1/8000 olan max.shutter hızı D50 de 1/4000, D70 de 3 fps olan ardıl çekim D50 de 2.5 fps ve bu handikaplarına karşın D50 'nin 2.0" lik LCD ekranı D70'in 1.8" lik ekranı karşısında bu makinenin tek avantajı olarak ortaya çıkıyor.

Tabii ki aralarındaki spesifik karşılaştırmanın dışında kalan farkları anlayabilmek için iki makinenin de test edilip sonuçlarının ortaya konması gerekir ki D50 henüz çok yeni bir makine olduğu için aralarındaki farkların bariz bir şekilde ortaya çıkmasının biraz zaman alacağı kanısındayım.

• arkadaşlar ben 350d kullanıyorum ve oldukça memnunum.
    bir gazetede çalıştığım için 300d ve D70 ile karşılaştırma imkanı buldum ve 300d'yi KESİNLİKLE tavsiye etmiyorum. öncelikle seri çekimlerde hiz olarak çok bir fark yok ama 4. karede şimdi git sonra gel diyo.(Busy). oysa ki 350d'de benim canım sıkıldı da bıraktım. gerçekten hızlı alet. 350d diğer arkadaşlarımdan da olumlu puanlar aldı. Gece çekimlerinde ve konser çekimlerinde kullandım ve fotolar çok beğenildi.

D70 de oldukça başarılı. ancak o da seri çekimlerde bariz yavaş kalıyor. Tabii gazetecilikte bu çok önemli olsa da başkaları için önem teşkil etmeyebilir. 200 iso degeri benim D70'i tercih etmememdeki bir başka sebepti. D70'in objektif kalitesi de 350d ile birlikte verilen 18-55mm'ye 5 basar D70 in daha tatmin edici bir görüntüsü var. bunun açıklaması da tabii ki Freud amcamda.

toparlarsak
    300d'yi bence almayın ama 350d D70'ten daha iyi bir alet. D70s'i inceleyemedim ama muhtemelen iyidir.

• az önce D70 in seri çekim hızına baktığımda saniyede 3 kare gösteriyor. yani 350d ile aynı. muhtemelen arkadaşın ayarlarından kaynaklanan bir durum. daha yavaş dediğim için özür diliyom. arkadaşla buluşunca iyice bir kurcalayıp bu yavaşlığın sebebini bulmaya çalışıcam.
  • EOS 300D den nikon D70 e geçen biri olarak söyleyeceklerim kısaca;eğer daha doğru ölçüm istiyorsanız ve daha keskin fotolar istiyorsanız kesinlikle D70 derim Yok daha soft resim severim ben derseniz(ben sevmem) o zaman EOS 300D.
  • quote:

Orjinalden alıntı: antropo

az önce D70 in seri çekim hızına baktığımda saniyede 3 kare gösteriyor. yani 350d ile aynı. muhtemelen arkadaşın ayarlarından kaynaklanan bir durum. daha yavaş dediğim için özür diliyom. arkadaşla buluşunca iyice bir kurcalayıp bu yavaşlığın sebebini bulmaya çalışıcam.

bugün baktık d70'e ama hızlandırmanın yolunu bulamadık. saniyede 2 kare anca çekiyor.
    sebebini ve nasıl düzelticeğimizi bilen varsa yazsın lütfen
  • Arkadaşlar Yardımlarınız için teşekkür ederim..
    Cevap yazan herkeze..

tüm bu yazılanlardan sonra Eos 300D i elemem gerektigi sonucu ortaya cıkıyor..
    Tam Eos 300D alacaktım Yaptıgım bir kazadan dolayı masraflara odeme yapmam gerekti... Alamadım Tkr toparlayıp almayı dusunuyorum ama
    Sınırlı bütçe ile 300D uygun gorunuyor ama digerleri de düşündürüyor beni..
  • ben uzunca süre eos 300 rebel ve nikon f65 kullanmıştım (analog) eos 300 oldukça dandik bir şeydi. ve ring üzerinde mod değiştirme düğmesi kıldı, ve ringe dokunur dokunmaz kayıyordu. bayağı dandik bir şeydi eline aldığınızda hissettiriyordu. ama dijitalini bilmiyorum. fakat diyebileceğim, eos 300 ve 350 nin yanında 28-55 objektif geliyor. eğer büyük düşünürseniz objektifi değiştirmeniz gerekecek. canonun objektifleri (lecia saymazsak) nikona göre bayaca pahalı. bunuda göz önüne almalısın.
  • @antropo ;

Arkadaşınızın D70 inin yavaşlığının sebebi hafıza kartından kaynaklanıyor olabilir. Bende Sandisk 1GB Ultra II CF kart var ve 3 fps ile oldukça fazla sayıda peşpeşe fotoğraf çekebiliyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: izmir_sevdalısı

Peki şu an Türkiye'de D50 satılıyor mu ve fiyatı nedir?

Dün akşam Yalçınlar'da baktım ben de D50'ye, 1.600 YTL (Dağ Bisikleti hediyeli) 15 taksit veya %4 indirimli 6 taksit veya %7 indirimli tek ödeme. Şu an kampanyadaymış. Ama yine de biraz araştırmak lazım tabi.
  • biraz beklenebilir bence.
    dolar şu an çok hareketli, muhtemelen bir iki hafta içinde ve bir süreliğine(maalesef bir süreliğine) durgunlaşır. bu arada sony dslr türkiye piyasasına girer, yurtdışında 800 avro gibi bir fiyattan satılıyor galiba, bu fiyattan türkiye ye girmese de d50 ve 350 nin fiyatını etkiler diye düşünüyorum. sony alfa 100 sanılanın aksine d2x filan değil de tam da d50-70 ve canon eos 350 ayarında bir makine. onu almasanız da nikon ve canon fiyatlarını etkiler diye tahmin ediyorum.
  • ISOdenemesi yapan bir arkadaş D50 yi 1400 ytl ye almış yanında 18-55 lensi dağ bisikleti ve sırt çantası hediye etmişler yalçınlar fotoda, fiyat süper bence fakat vadelimi peşinmi bilmiyorum gerçi bu fiyata vadeli olurmu bilinmez
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.