Şimdi Ara

Canon Eos 300D-350 Yada Nikon D50 mi ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
2.767
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yakın zaman içinde bu DSLR makinelrden Canon eos 300 ü alıyordum Bir iki maddi problemin çıkmasıyla ertelemek zorunda kaldım fakat bu süreç içersinde araştırmadan edemedim.. Tekrardan kurcalamaya başladım
    Arkadaşlar bu 3 makineden Hangisini önerirsiniz ?
    Özellikle Nikon D-50 ile Canon Eos 300 ü karşılaştırırsanız sevnirim.
    Saygılarımla.

• EOS 300 350D tamamda D50 nerden çıktı. Benim bildiğim Nikon D70 ve D100 var. D100 EOS 20D nin rakibi iken D70 EOS 350D nin rakibi. D50 ye bakayım nasıl bişeymiş...
  • quote:

Orijinalden alıntı: sarpuli

EOS 300 350D tamamda D50 nerden çıktı. Benim bildiğim Nikon D70 ve D100 var. D100 EOS 20D nin rakibi iken D70 EOS 350D nin rakibi. D50 ye bakayım nasıl bişeymiş...
    d50 yeni bir model ama turkiyeye geldi mi bilmiyorum d70s ile birlikte cıktı..
  • quote:

Orijinalden alıntı: allroad

d50 yeni bir model ama turkiyeye geldi mi bilmiyorum d70s ile birlikte cıktı..

Alıntıları Göster
    Bende DSLR almayı düşünüyorum D50 i bi araştırayım...
  • quote:

Bende DSLR almayı düşünüyorum D50 i bi araştırayım...

Alıntıları Göster
    Sizlerede alerntatif çıkarmış oldum bu durumda :))) iyi hadi bakalım bakın....

Mertkan hocam siz ne tavsiye edersiniz bu durumda?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Asitane

Sizlerede alerntatif çıkarmış oldum bu durumda :))) iyi hadi bakalım bakın....

Mertkan hocam siz ne tavsiye edersiniz bu durumda?

Alıntıları Göster
    300d ile 350d arasında çok büyük fark yok gibi (fiyat farkı dışında). Hatta 300d'nin noise olayı daha azmış. 350d'de 5-6 kalem yenilik var, benim için önemsiz ayrıntılar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: coxackie

300d ile 350d arasında çok büyük fark yok gibi (fiyat farkı dışında). Hatta 300d'nin noise olayı daha azmış. 350d'de 5-6 kalem yenilik var, benim için önemsiz ayrıntılar.

Alıntıları Göster
    Ozaman
    Eos 300D mi Nilkon D 50 mi

Neden ?
  • quote:

Ozaman
    Eos 300D mi Nilkon D 50 mi

Neden ?

Alıntıları Göster
    D50 varmış :)

D70 350D'nin

D50 300'ün rakibi diyebilirim o zaman.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nitrogliserin -- 26 Haziran 2005, 14:52:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nitrogliserin

D50 varmış :)

D70 350D'nin

D50 300'ün rakibi diyebilirim o zaman.

Alıntıları Göster
    Seçim aşamasında insanın kafası karışıyor işte...
    Nikonun iso hızı 200 den başlıyor bu çok büyük dezavantaj yaratır mı acaba ?
  • quote:

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: Asitane

Mertkan Hocam gelecek, soru işaretleri gidecek...

• Canondan şaşma
  • quote:

Orijinalden alıntı: Honest

Canondan şaşma
    Baktım da az önce nikonda fena degilmiş yaw
  • Arkadaşlar konuyu açtım neredeyse 2. sayfaya inecek konu...
    Yardım eden çıkmadı Yokmu fikri olan ?
  • quote:

Arkadaşlar konuyu açtım neredeyse 2. sayfaya inecek konu...
    Yardım eden çıkmadı Yokmu fikri olan ?
    Arkadaşım bir de Olympus E300 var. İyice karıştırayım kafanı.

Ben Canon 300D düşünüyorum bakalım. İncelemediğim yer kalmadı, şimdilik buna karar verdim gibi. Kulaktan dolma, internetten görme bilgilerimle ahkam kesmek istemiyorum, bu konuda tecrübesi olanların fikri daha önemli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coxackie -- 27 Haziran 2005, 18:32:06 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: coxackie

Arkadaşım bir de Olympus E300 var. İyice karıştırayım kafanı.

Ben Canon 300D düşünüyorum bakalım. İncelemediğim yer kalmadı, şimdilik buna karar verdim gibi. Kulaktan dolma, internetten görme bilgilerimle ahkam kesmek istemiyorum, bu konuda tecrübesi olanların fikri daha önemli.

Alıntıları Göster
    Anlaşılan bayağı DLSR alma niyeti olan var. Seçenekler D50 D70 D100 Eos 300D Eos350D Eos20D ve belki Canon Pro 1

Bilen deneyimi olanlar hangisini önerirsiniz? Ben Eos3000 kullandığımdan gönlüm canondan yana. D70 ve D50 de fena gözükmüyor. Eos20D ve D100 benim için pahalı. Az çok inceledim makineler aslıda bana Eos300D bile yeter ama almışken aradaki farklara değermi diye düşünüyor insan....

• quote:

Anlaşılan bayağı DLSR alma niyeti olan var. Seçenekler D50 D70 D100 Eos 300D Eos350D Eos20D ve belki Canon Pro 1

Bilen deneyimi olanlar hangisini önerirsiniz? Ben Eos3000 kullandığımdan gönlüm canondan yana. D70 ve D50 de fena gözükmüyor. Eos20D ve D100 benim için pahalı. Az çok inceledim makineler aslıda bana Eos300D bile yeter ama almışken aradaki farklara değermi diye düşünüyor insan....

Alıntıları Göster
    Sevgili arkadaşlar bu konu çok konuşuldu, yazıldı, çizildi. Bir arama yapsanız bir sayfa yazı bulursunuz sadece canon eos350d ve nikon d70 hakkında.

Mertkan hocamın daha önceki yazılarını okuduğum için size söylemekte sakınca görmüyorum. nikon D70, eos 350 d.ye göre biraz daha ağır basıyor Mertkan hocama göre ve aslında bana göre de. Bence eos 350 d kullanıyorum, inanılmaz da memnun ve mutluyum ancak nikon her zaman daha keskin fotoğraflar sunuyor. ayrıca canon.un kit halinde gelen objektifleri orijinal canon olmalarına rağmen gerçek canon kalitesini yansıtmıyor. özellikle gövde bağlantı elemanının metal değil de plastik olması bunun bir ispatı gibi. Yine de arkadaşımızın yazdığı canon pro1.i ayrı tutmak lazım. Çünkü o bir SLR like makine. özellikle yüksek iso değerlerinde slr makinelere rakip olamaz. ancak d-slr makineler arasında nikon coolpix 8800 ile birlikte en iyi makinelerden biridir diyebilirim rahatlıkla.

• quote:

Orijinalden alıntı: Yavuz

Sevgili arkadaşlar bu konu çok konuşuldu, yazıldı, çizildi. Bir arama yapsanız bir sayfa yazı bulursunuz sadece canon eos350d ve nikon d70 hakkında.

Mertkan hocamın daha önceki yazılarını okuduğum için size söylemekte sakınca görmüyorum. nikon D70, eos 350 d.ye göre biraz daha ağır basıyor Mertkan hocama göre ve aslında bana göre de. Bence eos 350 d kullanıyorum, inanılmaz da memnun ve mutluyum ancak nikon her zaman daha keskin fotoğraflar sunuyor. ayrıca canon.un kit halinde gelen objektifleri orijinal canon olmalarına rağmen gerçek canon kalitesini yansıtmıyor. özellikle gövde bağlantı elemanının metal değil de plastik olması bunun bir ispatı gibi. Yine de arkadaşımızın yazdığı canon pro1.i ayrı tutmak lazım. Çünkü o bir SLR like makine. özellikle yüksek iso değerlerinde slr makinelere rakip olamaz. ancak d-slr makineler arasında nikon coolpix 8800 ile birlikte en iyi makinelerden biridir diyebilirim rahatlıkla.

Alıntıları Göster
    Sevgili Arkadaşlar,

Değerli dostum Yavuz'un da yazdığı gibi Canon 350D ve Nikon D70'i daha önce bir çok topic altında kıyaslamaya çalışmıştık. Bu kıyaslamalardan en detaylı olanı üst topic içerisinde bulabilirsiniz. Kıyaslama sonucunda ben D70'i tercih etmiştim.

Canon 300D ve Nikon D50'yi kıyasladığımızda ise (300D'yi kullandım), oyum Nikon D50'den yana olacaktır. Sebeplerine gelince;

300D'de bulunan spot ölçümdeki yetersizlik. 300D'de bulunan evaluative, centerweighted, partial seceneklerini makine kendi kafasına göre seçiyor. ÖR: 300D'ye "ben manuel çekecegim ama ölçümün evaluative olmasini istiyorum" diyemiyoruz. 300D "madem manuel çekiyorsun o zaman ceterweighted ölçüm yapacagim" diyor. (Kesinlikle manasız)

300D'de Custom functions yok. Yani makineyi kendi istediğimiz gibi ayarlıyamıyoruz.

300D Auto White Balance'da kesinlikle çok başarısız. (doğru beyazı yakalayamıyor)

300D'de AF Asist lambası yok, bu işi flash strobe ile yapıyor. Ancak bana ve bir çok fotoğrafçı arkadaşıma göre flash strobe'un diğer AF-Light teknolojilerine nazaran (Lamba, Lazer vb.) yetersiz kalıyor.

Ayrıca 300 D, Nikon D50'de bulunan Front curtain, Rear curtain, Slow Sync. flash seçeneklerine de sahip değil.

Son olarak Nikon D50 USB 2,0 arabirimine + daha büyük LCD ekran ve çok daha yüksek ekran çözünürlüğüne sahip.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mertkan -- 28 Haziran 2005, 1:56:00 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Mertkan

Sevgili Arkadaşlar,

Değerli dostum Yavuz'un da yazdığı gibi Canon 350D ve Nikon D70'i daha önce bir çok topic altında kıyaslamaya çalışmıştık. Bu kıyaslamalardan en detaylı olanı üst topic içerisinde bulabilirsiniz. Kıyaslama sonucunda ben D70'i tercih etmiştim.

Canon 300D ve Nikon D50'yi kıyasladığımızda ise (300D'yi kullandım), oyum Nikon D50'den yana olacaktır. Sebeplerine gelince;

300D'de bulunan spot ölçümdeki yetersizlik. 300D'de bulunan evaluative, centerweighted, partial seceneklerini makine kendi kafasına göre seçiyor. ÖR: 300D'ye "ben manuel çekecegim ama ölçümün evaluative olmasini istiyorum" diyemiyoruz. 300D "madem manuel çekiyorsun o zaman ceterweighted ölçüm yapacagim" diyor. (Kesinlikle manasız)

300D'de Custom functions yok. Yani makineyi kendi istediğimiz gibi ayarlıyamıyoruz.

300D Auto White Balance'da kesinlikle çok başarısız. (doğru beyazı yakalayamıyor)

300D'de AF Asist lambası yok, bu işi flash strobe ile yapıyor. Ancak bana ve bir çok fotoğrafçı arkadaşıma göre flash strobe'un diğer AF-Light teknolojilerine nazaran (Lamba, Lazer vb.) yetersiz kalıyor.

Ayrıca 300 D, Nikon D50'de bulunan Front curtain, Rear curtain, Slow Sync. flash seçeneklerine de sahip değil.

Son olarak Nikon D50 USB 2,0 arabirimine + daha büyük LCD ekran ve çok daha yüksek ekran çözünürlüğüne sahip.

Alıntıları Göster
    Peki şu an Türkiye'de D50 satılıyor mu ve fiyatı nedir?

• quote:

Orijinalden alıntı: izmir_sevdalısı

Peki şu an Türkiye'de D50 satılıyor mu ve fiyatı nedir?

Alıntıları Göster
    Sevgili Erman,

Ben Türkiye'de yaşamadığım için bu soruya cevap veremeyeceğim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mertkan

Sevgili Erman,

Ben Türkiye'de yaşamadığım için bu soruya cevap veremeyeceğim

Alıntıları Göster
    Peki Canondan vazgeçtik diyelim. D100 pahalı olduğundan D70 iel D50 arasındaki farklar nelerdir? Az çok inceleme okuduk ama kullananlar daha iyi bilir diye düşünüyorum. D70 yerine D50 alan ne kaybeder? D50 de yeni bir focus sistemi kullanılmış. Ayrıca D50 SD kart kullanıyor ki bu bence bir dezavantaj. CF kartlar daha yüksek kapasitede daha ucuza bulunuyorken neden SD tercih etmşler merak ettim...

Evet D70 vs D50 ?

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.