Şimdi Ara

Canon Fotograf Makınası Alıcam Yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
1.105
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Canon 450d almayı dusnuyorum bana yardımcı olurmusunuz. makına nasıldır veya baska onerecegınız makına varmı ama canon olucak.

Tesekkurler.

• faturalı garantili alabilecegin en iyi ve en güvenilir bir kac adresi asagıda veriyorum kardeşim..ben cok arastırdım daha ucuza satan yerlerde var ama biraz arastırınca hayal kırıklığı yasadım .www.sanalreyonum.com diye bir siteden aldı bankadan bi arkadasım ve 1 hafta sonra bir problem cıktı Af tuşu tutukluk yapmaya başladı servisini aradı sonra beraber gittik acaba değiştirirler mi umuduyla..Gencten işmerkezi diye bi yerde merdivenaltı bi dukkan.( AKAR ELEKTRONİK ).naylon faturayla çakma garanti belgesi bastırıp kutunun içine koyup faturalı diye satıyor..tabi cıkıp ordan direk tema bilgisayar denen yere gittik kendilerinden emin saçma sapan onlarca sey..yok biz karışmayız faturalı ve garanti belgeli urun nihayetinde 7 gun gecti değişim hakkınız yok vs bir suru problem..Akar Elektronik denen dandik kronun yanına gittik tekrar merdiven altı dukkana sonra guvenemedik tekrar vermeye dedik sadece af sorunu var onu yaptıralım bi yerde ; sonra makinayı bi daha tek parca halinde alamayız falan ..aman giren girdi nihayetinde!! Tuketici mahkemesine basvurdu arkadas ama daha netleşmedi ne cıkacak sonuc bekliyoruz bakalım...

forumlarda one cıkan bi kac yer var benim bildigim kadarıyla ;
    eger spot alacaksan Hayyam'dan Makrooptik diye bi yer var 1150-1200 lira civarında fiyatı var

faturalı alacaksan da ;
    ya yalcınlardan , ya fotografium dan, ya fotozeynep ya da tanıdık saglam teknoloji magazalrından birini tercih etmelisin ..

benim fikrim spot alma sadece bi AF boşlugu için 80 lira bayıldık o gun ..adam gibi bi firmadan alırsan sorun yaşamazsın...

http://www.fotozeynep.com.tr/?do=shop&show=viewproduct&productid=1948 10 Taksit 1799 TL

http://www.fotografium.com/x_canon-canon-eos-450d-kit-18-55-is-lens-uv-filtre-ve-lcd-koruma-kiti-hediyeli-stoktan-ayni-gun-kargo--indirim_19680.php?k_id=0&kn= 10 Taksit 1561

http://www.hepsiburada.com/canon-eos-450d-efs-18-55-is-kit-12.2mp-slr-dijital-fotograf-makinesi/productDetails.aspx?categoryid=1100301&productid=bd99567 12 Taksit 1827

• quote:

Orijinalden alıntı: frknkrc

faturalı garantili alabilecegin en iyi ve en güvenilir bir kac adresi asagıda veriyorum kardeşim..ben cok arastırdım daha ucuza satan yerlerde var ama biraz arastırınca hayal kırıklığı yasadım .www.sanalreyonum.com diye bir siteden aldı bankadan bi arkadasım ve 1 hafta sonra bir problem cıktı Af tuşu tutukluk yapmaya başladı servisini aradı sonra beraber gittik acaba değiştirirler mi umuduyla..Gencten işmerkezi diye bi yerde merdivenaltı bi dukkan.( AKAR ELEKTRONİK ).naylon faturayla çakma garanti belgesi bastırıp kutunun içine koyup faturalı diye satıyor..tabi cıkıp ordan direk tema bilgisayar denen yere gittik kendilerinden emin saçma sapan onlarca sey..yok biz karışmayız faturalı ve garanti belgeli urun nihayetinde 7 gun gecti değişim hakkınız yok vs bir suru problem..Akar Elektronik denen dandik kronun yanına gittik tekrar merdiven altı dukkana sonra guvenemedik tekrar vermeye dedik sadece af sorunu var onu yaptıralım bi yerde ; sonra makinayı bi daha tek parca halinde alamayız falan ..aman giren girdi nihayetinde!! Tuketici mahkemesine basvurdu arkadas ama daha netleşmedi ne cıkacak sonuc bekliyoruz bakalım...

forumlarda one cıkan bi kac yer var benim bildigim kadarıyla ;
    eger spot alacaksan Hayyam'dan Makrooptik diye bi yer var 1150-1200 lira civarında fiyatı var

faturalı alacaksan da ;
    ya yalcınlardan , ya fotografium dan, ya fotozeynep ya da tanıdık saglam teknoloji magazalrından birini tercih etmelisin ..

benim fikrim spot alma sadece bi AF boşlugu için 80 lira bayıldık o gun ..adam gibi bi firmadan alırsan sorun yaşamazsın...

http://www.fotozeynep.com.tr/?do=shop&show=viewproduct&productid=1948 10 Taksit 1799 TL

http://www.fotografium.com/x_canon-canon-eos-450d-kit-18-55-is-lens-uv-filtre-ve-lcd-koruma-kiti-hediyeli-stoktan-ayni-gun-kargo--indirim_19680.php?k_id=0&kn= 10 Taksit 1561

http://www.hepsiburada.com/canon-eos-450d-efs-18-55-is-kit-12.2mp-slr-dijital-fotograf-makinesi/productDetails.aspx?categoryid=1100301&productid=bd99567 12 Taksit 1827
    Garantili almayı düşünürsen Tripodfoto da oldukça güvenilir bir mağazadır.. İnternetten alışveriş yapmadım o sitede fakat Ankara'da mağazada birçok kez alışveriş yaptım ve şimdiye kadar hiçbir problem yaşamadım..
    http://www.tripodfoto.com/urun.php?PID=2313 kampanya fiyatı taksitli 1,716.99 TL; nakit/havale ile 1,579.63 TL

• quote:

Orijinalden alıntı: uarslann

Garantili almayı düşünürsen Tripodfoto da oldukça güvenilir bir mağazadır.. İnternetten alışveriş yapmadım o sitede fakat Ankara'da mağazada birçok kez alışveriş yaptım ve şimdiye kadar hiçbir problem yaşamadım..
    http://www.tripodfoto.com/urun.php?PID=2313 kampanya fiyatı taksitli 1,716.99 TL; nakit/havale ile 1,579.63 TL

Alıntıları Göster
    bilmediğin yerden alma kardesim hatta aldıktan sonra tecrubelerini paylaş ki millet nerden alacagına karar versin ...

• quote:

bilmediğin yerden alma kardesim hatta aldıktan sonra tecrubelerini paylaş ki millet nerden alacagına karar versin ...

Alıntıları Göster
    ilginiz için çok saolun makınayaı arastırıyorum bu hafata Forum ıstenbuldakı Saturn de baktım 1599 tl satılıyor 18-55 lensle yanlıs ben sadece body alıcam 70-300 de lens almayı dusunuyorum lens konusunda ne dersınız. iimidir yoksa 55-250 lensmı alımmm
  • quote:

Orijinalden alıntı: fcel

ilginiz için çok saolun makınayaı arastırıyorum bu hafata Forum ıstenbuldakı Saturn de baktım 1599 tl satılıyor 18-55 lensle yanlıs ben sadece body alıcam 70-300 de lens almayı dusunuyorum lens konusunda ne dersınız. iimidir yoksa 55-250 lensmı alımmm

Alıntıları Göster
    Body + 70-300 Sorun olabilir, telezoom lensle normal cekim yapman biraz zor, tabi ne cekeceğini bilmeden yorum yapıyorum. Kaliteli 1 lens alana kadar bence kit olarak al yanına 70-300 al boylece her ortamda istediğin cekimi yapabilirsin... Zaten kit oarak fiyata 180Ytl gibi bir fark yapıyor...

• quote:

Orijinalden alıntı: OrioNx

Body + 70-300 Sorun olabilir, telezoom lensle normal cekim yapman biraz zor, tabi ne cekeceğini bilmeden yorum yapıyorum. Kaliteli 1 lens alana kadar bence kit olarak al yanına 70-300 al boylece her ortamda istediğin cekimi yapabilirsin... Zaten kit oarak fiyata 180Ytl gibi bir fark yapıyor...

Alıntıları Göster
    Kaliteli Lensten kastın nedır önerebileceğin varmı
  • quote:

Orijinalden alıntı: fcel

Kaliteli Lensten kastın nedır önerebileceğin varmı

Alıntıları Göster
    Oncelikle ne cekeceğiniz onemli:

Geniş acı seviyorsanız TAmron 17-50 F2.8 veya Sigma 17-70 F2.8-4.5 (Tercihen)
    Portre için 50mm F1.8
    Macro için Tamron 90mm F2.8 veya Sigma 105mm F2.8 (Tercihen)

Bu lensler F/P olarak cok iyidir, hem uygun fiyatlı hem kaliteli leslerdir.
    Kullandıkca kendin hangisine ihtiyacın olduğuna karar verebilirsin. (benim cantamda 3u olsa herseye yeter bana)

Eger zoom istiyorsanız Tamron 70-300 Sigma 70-300 fiyatları uygun lenslerdir iş gorur cok kaliteli (çok keskin) değildir ama kullanılır.

Ama oncelikle alcağınız lens icin ne cekeceğinizi bilmelisiniz.
    Başlangıç için tavsiyem kit olarak alman ihtiyacını öğrenmen. (70-300 gunluk cekimde kullanmazsın)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OrioNx -- 9 Kasım 2009; 18:07:56 >

• quote:

Oncelikle ne cekeceğiniz onemli:

Geniş acı seviyorsanız TAmron 17-50 F2.8 veya Sigma 17-70 F2.8-4.5 (Tercihen)
    Portre için 50mm F1.8
    Macro için Tamron 90mm F2.8 veya Sigma 105mm F2.8 (Tercihen)

Bu lensler F/P olarak cok iyidir, hem uygun fiyatlı hem kaliteli leslerdir.
    Kullandıkca kendin hangisine ihtiyacın olduğuna karar verebilirsin. (benim cantamda 3u olsa herseye yeter bana)

Eger zoom istiyorsanız Tamron 70-300 Sigma 70-300 fiyatları uygun lenslerdir iş gorur cok kaliteli (çok keskin) değildir ama kullanılır.

Ama oncelikle alcağınız lens icin ne cekeceğinizi bilmelisiniz.
    Başlangıç için tavsiyem kit olarak alman ihtiyacını öğrenmen. (70-300 gunluk cekimde kullanmazsın)

Alıntıları Göster
    1 senedir a570 kullanıyorum.Makinemden çok memnunum fakat servisi rezilinde ötesinde makinenin objektifi kırışmıştı 2 ay önce 45 gün servisde bekledi en sonunda piyasadan %40-50 daha fazla bi ücretle yeni objektif taktılar.

• quote:

Orijinalden alıntı: anilxx92

1 senedir a570 kullanıyorum.Makinemden çok memnunum fakat servisi rezilinde ötesinde makinenin objektifi kırışmıştı 2 ay önce 45 gün servisde bekledi en sonunda piyasadan %40-50 daha fazla bi ücretle yeni objektif taktılar.

Alıntıları Göster
    Anil bu bilgi canon servisi ile alakalı sanırım ama konu ile cok alakası oldunu dusunmuyorum..
    Ayrıca bahsettiğin like bir makina ve ayrıca madem piyasa uzerinde 1 fiyat istediler, piyasada yaptırsaydın....
    Ben 2yıl dslr makina kullandım, en ufak bir arıza ile karşılaşmadım bu sebepten makinamı daha ust sınıf bir canonla değiştiriyorum.

• quote:

Anil bu bilgi canon servisi ile alakalı sanırım ama konu ile cok alakası oldunu dusunmuyorum..
    Ayrıca bahsettiğin like bir makina ve ayrıca madem piyasa uzerinde 1 fiyat istediler, piyasada yaptırsaydın....
    Ben 2yıl dslr makina kullandım, en ufak bir arıza ile karşılaşmadım bu sebepten makinamı daha ust sınıf bir canonla değiştiriyorum.

Alıntıları Göster
    klasik erkayalar mağduru!!! ben artık paralel ithalat denen yerlere daha cok guveniyorum sanki
  • quote:

klasik erkayalar mağduru!!! ben artık paralel ithalat denen yerlere daha cok guveniyorum sanki

Alıntıları Göster
    ya arkadaslar tam karar verdım 450D almaya bugun fotografcı bı arkdasla gorustum canon alma dedı bellı bır sureden sonra lenssı bozuluyor ve renk kalıtesı dusuyor dedı Ilk kullandıgı makınası Canon mus sımdı Nıkon kullanıyıormus ve nıkonda beoyle bırsey yok dıyor kafamı karıstırdııııı
  • quote:

Alıntıları Göster
    Bu arada ilk SLR sistem olucak galiba; ehliyetiniz var mı?

Şaka bi yana fotoğraf bilgi düzeyinizi bilmiyorum fakat SLR sisteme geçiyorsanız teorik kısmını atlatıp da adım atın derim. 18-55 kit lensi atlayıp 70-300'le giriş yapma planı düşündürücüydü mesela

• quote:

Orijinalden alıntı: PlutosDaddy

Bu arada ilk SLR sistem olucak galiba; ehliyetiniz var mı?

Şaka bi yana fotoğraf bilgi düzeyinizi bilmiyorum fakat SLR sisteme geçiyorsanız teorik kısmını atlatıp da adım atın derim. 18-55 kit lensi atlayıp 70-300'le giriş yapma planı düşündürücüydü mesela

Alıntıları Göster
    PlutosDaddy bu konuda (hiç tanımama rağmen, hatta bildiğim kadarı ile kendi nikon ve ben canon kullanmama rağmen) gercekten işi bilen bir arkadas, ben bundan 2 yıl kadar once bu forumu arşınlarken ilk DSLR makinamı ararken cok yardımcı olmustur.
    En azından bu sözleri yabana atmayın başlangıç olarak hangi marka olursa olsun 70-300 ile başlamayın.
    İlerde bu foruma dua edersiniz.

• quote:

PlutosDaddy bu konuda (hiç tanımama rağmen, hatta bildiğim kadarı ile kendi nikon ve ben canon kullanmama rağmen) gercekten işi bilen bir arkadas, ben bundan 2 yıl kadar once bu forumu arşınlarken ilk DSLR makinamı ararken cok yardımcı olmustur.
    En azından bu sözleri yabana atmayın başlangıç olarak hangi marka olursa olsun 70-300 ile başlamayın.
    İlerde bu foruma dua edersiniz.

Alıntıları Göster
    evet dedıgınız dogru 18-55 le baslıcam ancak oncekı maılımde yazdıgım gıbı canonların lens omurlerı fazla degılmıs nıkon daha uzuun omurluymus

• quote:

Orijinalden alıntı: B_Beyrek

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    makina oldukca güzel ve başarılı ama secimin yanlıs ve eksik gibi görünüyor tabi detayı bilmiyorum sunu sormak isterim 70-300 altında başka lensiniz varmı? en azından 18-55 ve benzeri bir lensiniz olmazsa neyle cekeceksiniz 70-300 ü birde canon lens 1,6 fokal carpanıyla carparsan 112-480 gibi bir lensin olacak kit lensler kalitesiz diye böyle bir fikri düsünüyorsan aynı değerlerde diyafram değeri daha yüksek kaliteli bir 18-55 lens alman daha doğru olur eos 450 doğru secim ama simdi onun modernize edilmis modeli var eos 500d onuda düsünebilirsin ve ayrıca kim uyduruyor böyle seyleri bilmiyorum nikon lens uzun ömürlüymüste canon değilmis nikon canon arasındaki tek fark nikonun genelde gövdesinin metal alasımlı olmasından dolayı daha sağlam olması baskada bir fark yok

• quote:

Orijinalden alıntı: B_Beyrek

makina oldukca güzel ve başarılı ama secimin yanlıs ve eksik gibi görünüyor tabi detayı bilmiyorum sunu sormak isterim 70-300 altında başka lensiniz varmı? en azından 18-55 ve benzeri bir lensiniz olmazsa neyle cekeceksiniz 70-300 ü birde canon lens 1,6 fokal carpanıyla carparsan 112-480 gibi bir lensin olacak kit lensler kalitesiz diye böyle bir fikri düsünüyorsan aynı değerlerde diyafram değeri daha yüksek kaliteli bir 18-55 lens alman daha doğru olur eos 450 doğru secim ama simdi onun modernize edilmis modeli var eos 500d onuda düsünebilirsin ve ayrıca kim uyduruyor böyle seyleri bilmiyorum nikon lens uzun ömürlüymüste canon değilmis nikon canon arasındaki tek fark nikonun genelde gövdesinin metal alasımlı olmasından dolayı daha sağlam olması baskada bir fark yok

Alıntıları Göster
    Bu CANON x NİKON işi Fenerbahçe Galatasaray'dan farksız benim kanımca.. Canon kullananlar nikon u sallalmaz Nikoncularda Canonları kale almazlar,ama her modele gore birbirlerine üstünlük sagladıkları onlarca modeli vardır ve dünyadaki en fazla kullnıcısı olan markalardır ..
    Lens konusuna gelince de deli saçmasından başka bişey değil yok cabuk bozuluyormuş falan filan ..yok boyle seyler kardeşim inanmayın boyle seylere..fotografcılıgı insanlara sevdiren ( onlar için endustri X bizim için Hobi ) iki markayı da saygıyla selamlıyorum...

• quote:

Bu CANON x NİKON işi Fenerbahçe Galatasaray'dan farksız benim kanımca.. Canon kullananlar nikon u sallalmaz Nikoncularda Canonları kale almazlar,ama her modele gore birbirlerine üstünlük sagladıkları onlarca modeli vardır ve dünyadaki en fazla kullnıcısı olan markalardır ..
    Lens konusuna gelince de deli saçmasından başka bişey değil yok cabuk bozuluyormuş falan filan ..yok boyle seyler kardeşim inanmayın boyle seylere..fotografcılıgı insanlara sevdiren ( onlar için endustri X bizim için Hobi ) iki markayı da saygıyla selamlıyorum...

Alıntıları Göster
    Canon 500D

• quote:

Orijinalden alıntı: Loading

Canon 500D

Alıntıları Göster
    bEN eos 7D'yi inceledim..harika bi makina yaaaa...AŞIK OLDumm
  • quote:

bEN eos 7D'yi inceledim..harika bi makina yaaaa...AŞIK OLDumm

Alıntıları Göster
    Nikondan muadillerini de incele bence.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.