Şimdi Ara

CANON mp 252 kartuş ve tarayıcı sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
24.012
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    ben canon mp252 kullanıcısıyım.yazıcımın bazı sorunlarını bu sitede okuduklarım ile hallettim
    şimdi de sorun olarak siyah kartuş dolumdan sonra yazıcımda gözükmüyor. yazıcının ekranında ise yanıp sönüyor (b harfi).renkli kartuşum bitmedi az kaldı.o yüzden yazdır dediğimde renkli ile yazılsın mı diye soruyor.mürekkep ayrıntılarında ise;
    ''Aşağıdaki mürekkebin kalan düzeyini algılama işlevi devredışı bırakıldı. Siyah <PG-510> Aşağıdaki mürekkep haznesi boşalıyor. Renkli <CL-511 Yeni mürekkep kartuşu hazırlayın.''
    yeni dolum yaptım.yani görmesi lazım kartuşumu
     CANON mp 252 kartuş ve tarayıcı sorunu

ikinci olarak resimin solunda tarayıcı tuşuna basıldığında herhangi bir şey yapmıyordu.ayarlarda ise bu şekilde görülüyor. bu iki sorunuma yardımcı olabilirseniz sevinirim.teşekkürler şimdiden

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hsayan -- 15 Ağustos 2011; 6:11:12 >

• canon yazıcılar dolum kartuşlarda sorun çıkartır yeni kartuş almak zorundasınız .
  • quote:

Orijinalden alıntı: yclplt

canon yazıcılar dolum kartuşlarda sorun çıkartır yeni kartuş almak zorundasınız .

teşekkürler bilgi için.yeni kartuş olarak hangisini tercih etmeliyim siyah olarak 512 mi510 mu?
  • yerni kartuş almanıza gerek yok.Usulüne göre dolum yaparsanız neredeyse sınırsız sayıda dolum yaparak aynı kartuşu kullanabilirsiniz...
    Mürekkep kartuşlarını doldururken mutalaka şuna çok iyi dikkat edin!Kartuş dolumu yaparken(kartuşu çıkartıp-takma işleminde) mutlaka yazıcınızın fişini çekin, hatta usb bağlantısınıda çıkarın.20 sn kadar bekledikten sonra yazıcınızın kapağını açıp kartuş yuvasından kartuşlarınızı çıkartıp dolum işlemi yapın.
    Kartuşlarınıza dolum yaptıktan sonra yazıcı mürekkep doluluk oranını dolu olarak göstermez.göstertemezsinizde...
    Orjinal kartuşlarınız mürekkep bitti uyarı kartuşu değiştirin dediği esnada stop(kırmızı ters üçgen düğme) düğmesine 10 saniye kadar basılı tutun.Uyarı yok sayılacak ve kartuş doluluk oranını boş göstererkten yazma işlemine devame debileceksiniz.Bu esandan sonra tek dikkat etmeniz gereken dolum işlemini belirttiğim şekilde yapmanız olacak...Tarayıcı fonksiyonunuzda düzelecektir,stop düğmesine 10 sn basılı tutuma işleminden sonra...

• quote:

Orijinalden alıntı: falcon1977

yerni kartuş almanıza gerek yok.Usulüne göre dolum yaparsanız neredeyse sınırsız sayıda dolum yaparak aynı kartuşu kullanabilirsiniz...
    Mürekkep kartuşlarını doldururken mutalaka şuna çok iyi dikkat edin!Kartuş dolumu yaparken(kartuşu çıkartıp-takma işleminde) mutlaka yazıcınızın fişini çekin, hatta usb bağlantısınıda çıkarın.20 sn kadar bekledikten sonra yazıcınızın kapağını açıp kartuş yuvasından kartuşlarınızı çıkartıp dolum işlemi yapın.
    Kartuşlarınıza dolum yaptıktan sonra yazıcı mürekkep doluluk oranını dolu olarak göstermez.göstertemezsinizde...
    Orjinal kartuşlarınız mürekkep bitti uyarı kartuşu değiştirin dediği esnada stop(kırmızı ters üçgen düğme) düğmesine 10 saniye kadar basılı tutun.Uyarı yok sayılacak ve kartuş doluluk oranını boş göstererkten yazma işlemine devame debileceksiniz.Bu esandan sonra tek dikkat etmeniz gereken dolum işlemini belirttiğim şekilde yapmanız olacak...Tarayıcı fonksiyonunuzda düzelecektir,stop düğmesine 10 sn basılı tutuma işleminden sonra...

söylediğinizi yaptım fakat başarılı olamadım.kartuşu dolum yaptıralı 1 ay kadar oldu fırsat bulup bu konu ile ilgilenemedim.dediğinizi denedim.kartuşu taktım açılıştan sonra 10 saniye basılı tuttum ters üçgene olmadı. bi dosya yazdırmaya çalıştım erkana yukardaki resimdeki renkli yazıcı var siyah yok uyarısı gelince tekrar denedim olmadı.nerede hatalıyım bilmiyorum şu anda.

• kartuş haznesi tamamen boş gösteripyazdırma işlemi yapmayıp kartuşu değiştirin uyarısı verdiği zaman kırmızı düğmeye 10 sn basılı tutma işlemini gerçekleştireceksiniz.Bu işlemi bir defa yapmanız yeterlidir uyarı veren renkteki kartuş için...
  • benim bildiğim çözümü yok ama bi dene bakalım :)
    canon bu konuda çok uyuz
  • malesef olmadı .youtubedan da baktım denedim olmadı.yenisini alıcam zaten siyah baya uzun gider.okul da yok artık :D yazıcıyı da vatan'da indirim var diye almıştım oradan kazandığım buraya gidecekmiş demekki
  • quote:

yerni kartuş almanıza gerek yok.Usulüne göre dolum yaparsanız neredeyse sınırsız sayıda dolum yaparak aynı kartuşu kullanabilirsiniz...

bugün kartuş için çarşıya gittim.kartuş dolduran arkadaş bana bir sistem gösterdi.sisteme göre kartuşlar dolmadan dolum yapılabilen bir sistem.bu sayede kartuş hiç bitmeden dolum yapılıyor.sizin bahsettiğinizde buydu galiba.yan tarafına 4 renk tüp takılıyor filan.bu sistemi 150ye yapıyor kartuşularımda değişecek 90 lira etti 240.adam mp280 di galba ,bu madel yazıcı +sistemi 250 diyor sizce nasıl alayım mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: hsayan

quote:

bugün kartuş için çarşıya gittim.kartuş dolduran arkadaş bana bir sistem gösterdi.sisteme göre kartuşlar dolmadan dolum yapılabilen bir sistem.bu sayede kartuş hiç bitmeden dolum yapılıyor.sizin bahsettiğinizde buydu galiba.yan tarafına 4 renk tüp takılıyor filan.bu sistemi 150ye yapıyor kartuşularımda değişecek 90 lira etti 240.adam mp280 di galba ,bu madel yazıcı +sistemi 250 diyor sizce nasıl alayım mı?

Hayır benim bahsettiğim o değildi. Ama sizin bahsettiğiniz şey Sürekli Mürekkep Besleme Sistemli Yazıcı sistemi... Size verilen fiyatda çok yüksek + sorunsuz kullanım garantiside varmı orasıda ayrı dert ...
    Daha uygun fiyata buradan alabilirsinhttp://www.cescesor.com/Canon-MP280-Yazici-Surekli-Murekkep-Besleme-Sistemi,PR-4025.html

Benim bahsettiğim şey şu: Şu şekilde düşünün, Yazıcınız orjinal sıfır kartuşlarını(510-511) taktınız yazıcınıza ve kullanıyorsunuz.Orjinal kartuşlarda ilk kullanımda(yani dolum yapılmadan önce) mürekkep doluluk oranını bilgisayar ekranında gösterirler.Çıktı aldıkça bu doluluk oranı düşer ve belli bir çıktı sayısından sonra bilgisayar ekranında Mürekkep haznesinin boşalmakta olduğu uyarısını verir.en son aşamada ise Mürekkep Haznesi boşaldı kartuşu değiştirin uyarısı vererek yazma işlemi yapmaz yazıcınız.Buradaki amaç Canon un sizi yeni kartuş almaya yönlendirmesidir.Ama şöyle bir durumda vardır.Kartuş haznesi içinde halen mürekkep vardır ve parasını verdiğiniz halde bu mürekkebi kullanamamaktasınız.İşte bu durumda Gelişmiş Ülkelerde yaşayan tüketiciler Mahkemeye başvurarak dava açıyorlar ve kazanıyorlar...Bu durumda bazı üretici firmalar önlem olarak kartuşların bitti uyarısı vermesinden sonrada yazdırma işleminin devam etmesine olanak sağlıyorlar. bu şekilde yaparak hem olası davalardan zararlı çıkmayı hemde kullanıcının son kalan yazdrıma işleminin yarım kalmamasınıda sağlamış oluyorlar.
    Kısacası kullanmış olduğunuz yazıcının orjinal kartuşları ilk kullanımda kartuşlarınızı değiştirin uyarısı verdiğinde; kırmızı ters üçgen düğmeye 10 sn basılı tuttuğunuzda yazdırma işlemine devam edebiliyorsunuz.Bilgisayar ekranında ise mürekkep haznesini sürekli boş gösterecektir.Siz ise bu aşamadan sonra kartuşlarınıza uygun biçimde(önceden belirttiğim gibi) dolum yapmak kalıyor.Bu şekilde aynı kartuşu onlarca defa doldurabilirsin...
    Arka arkaya sürekli çıktı almıyorsanız, 2-3 günden fazla yazıcınınızı kullanmama gibi durumunuz var ise Sürekli Mürekkep besleme sistemli yazıcıyı önermiyorum.Böyle bir durumda Kartuş dolumu yapmak daha mantıklı olacaktır...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi falcon1977 -- 14 Ağustos 2011; 10:13:57 >

• peki teşekkürler yardımınız için
  • teknokess adında bir siteden bu yazıcıyı aldım. kartuşlar sorunlu geldi. alalı bir ay oldu ve hiç kullanamadım. adamlar yardım da etmedi. üstelik sn aramamda küfür de etti. parası falan umrumda değil amabir bayan olarak duyduğum küfür çok ağrıma gitti. bu siteden kesinlikle almayın derim
  • Aynı yazıcıdan Bende var sadece siyah kullanıyorum kendin şırıngayla dolduruyorum 2 seneye yakındır böyle kullanıyorum daha hiç sorun çıkmadı kendi orjinal kartuşu
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.