Şimdi Ara

ceğimBios Rom Checksum error

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
186
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selam, ben direk sıkıntımı anlatmaya geçeceğim umarım bu konuda bana acil bir şekilde cevap gelir.
    Bilgisayar ilk açılışta önce cmos checksum error hatası veriyodu pili değiştirdim fakat sorun düzelmedi bilgisayar kapalı iken belirli bir süre bekleyince düzeldi bende ilk fırsatta bios ayarlarını default ettim. sorun kalmadı gibi oldu ama daha sonra açılışta bios rom checksum error hatası vermeye başladı. İşin ilginç tarafı bilgisayarı sabah açtığımda sorun olmadan çalışıyor fakat daha sonra herhangi bir nedenle bilgisayarı yeniden başlattığımda bios rom checksum error hatası veriyor. Yalnız sorun için bilgisayarı yarım saat kadar kapalı beklettikten sonra yine hiç bir şey yokmuş gibi açılıyor.
    Sizce sorun ne olabilir ? gerçekten bios çipi bozulmuş olabilir mi ? bana bu konuda yardımcı olursanız sevinirm. Şimdiden ilgi ve alakanıza teşekkür ederim !...
    Özgür ULUKAN

• BIOS update öneririm.
  • kardesim update ile alakası yok zaten sen baslarken bir biosa bak h.d.d smart capability acıkmı ama benim bildigim F1 yapınca geciyor ama sende kalıcı ise senin diskin ya ide cablolarında var yada diskin ufak bir chip problrmi var kolay gelsinn.
  • Bu hatayı genelde pil veriyo ama değiştidim diosun.Sağlam pil taktığından eminsen dicik bişi yok.Ha birde o/c yaptığımda eski sistemim bana bu hatayı veriyodu.Pil yeni olmasına rağmen.Belki stabilsizlikten olabilir diye düşünüyorum.Bide bios update i dene
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.