Şimdi Ara

anakartın üstündeki sarı ışık sürekli yanıyor??

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
7.220
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Anakartın ustundeki sarı ışık surekli yaniyor beyler bir sorun mu var? Yeni anakart aldim. Kurdum sistemi çalıştırdım. Kapaliyken bile sari isik yaniyor? Bir sorun mu var?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yapay Zekanın Yanıtı

Anakarttaki Sarı Işığın Anlamı ve Çözümleri

Anakartınızın üzerindeki sarı ışık sürekli yanıyorsa, bu genellikle bir donanım sorunu olduğunu gösterir. Pek çok durumda, sarı ışık bellek sorunlarını gösterir, ancak ayrıca grafik kartı, CPU veya güç kaynağı sorunlarına da işaret edebilir.

Sarı Işık Yanmasının Olası Nedenleri:

• Bellek Sorunları: Anakartta sarı ışık yanmasının en yaygın nedeni, hatalı veya düzgün takılmamış bellek modülleridir.
    • Grafik Kartı Sorunları: Sarı ışık, hasarlı veya düzgün takılmamış bir grafik kartını da gösterebilir.
    • CPU Sorunları: Bazı anakartlarda, sarı ışık CPU ile ilgili bir sorunu gösterebilir.
    • Güç Kaynağı Sorunları: Yetersiz bir güç kaynağı da sarı ışığa neden olabilir.

Sorunu Giderme Adımları:

Anakarttaki sarı ışığı gidermek için şu adımları izleyebilirsin:

• Belleği Kontrol Et: Bellek modüllerini çıkar ve yeniden tak. Farklı bellek yuvalarını dene ve sadece bir bellek modülüyle çalıştırmayı dene.
    • Grafik Kartını Kontrol Et: Grafik kartını çıkar ve yeniden tak. Farklı bir PCI-e yuvasını dene ve farklı bir grafik kartıyla çalıştırmayı dene.
    • CPU'yu Kontrol Et: CPU'yu çıkar ve yeniden tak. CPU soketinin hasarlı olmadığından emin ol.
    • Güç Kaynağını Kontrol Et: Güç kaynağını çıkar ve yeniden tak. Farklı bir güç kaynağıyla çalıştırmayı dene.

Bu adımlar sorunu çözmezse, anakartında daha ciddi bir sorun olabilir ve profesyonel bir tamir servisine başvurman gerekebilir.

Anakartta sarı ışık yanarken bilgisayarını kullanmaya devam edebilirsin, ancak sistemi kapatman ve sorunu gidermen önerilir.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • çoğu anakartta vardır o ışık ve hiç sönmez yani anakarta elektirik gittiğini gösterir eğer o bilgisayar çalışıyorken yanmıyorsa anakartta sıkıntı var demektir
  • KralCocuk44 K kullanıcısına yanıt
    Bundan önceki anakartımda yoktu. O zaman endişe edicek bir durum yok öylemi tesekkur ederim.

• secokul S kullanıcısına yanıt
    bazılarındada yok yani sıkıntı değildir
    Şöyle bir durum var. Pc kapali ve elektrige bagli iken de yaniyor. Yanip sonme degil, surekli yaniyor.

tm işte o anakartının düzgün çalıştıgını gösteriyor benim asüs anakartta öyledir kapalıyken bile o yeşil ışık sönmez asıl sıkıntı o ışık yanmaz ise başlıyor bro sıkıntı yok bilgisayarın gayet güzel çalışyor takmayın böyle şeyleri kafaya ve bilgisayarınızı ellemeyin
    Valla cok mutlu oldum suan :)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.