Şimdi Ara

Cevap: Popcorn Hour VTEN -sigma chip 4k player.. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
0
Favori
1.848
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sıkıntısız bir süreç olacaktır zannımca. Başarılı bir karşılaştırmanın, yeni maceralarımızda yol gösterici olacağından hiç şüphem yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim Bursada müşterilerim var olmazsa perşembe günü denetim programı yapayım çocuklar denetim yaparken ben de papirus ve sekoyla takılırım hem ticaret hem ziyaret olur bakarsın aleti alır istanbula getiririm bunlarda büyük ekran tv yok farkı anlamaları zor ama benim m195 mereti de gelmedi ki en azından pioneer lx-55 ile görüntü farkı var mı yok mu görmüş olurum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sadays -- 31 Temmuz 2015; 18:55:23 >
  • Olur üstad, madem yolculuk olacak, iyice gezsin de gelsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: ozgrozt

Olur üstad, madem yolculuk olacak, iyice gezsin de gelsin.

• sadays S kullanıcısına yanıt
    Dostalara kapımız her zaman açık , buyur gel dostum...
  • Arkadaşlar ,

Zappiti 4K cihazı kargoya vermiş ozgrozt kardeşimiz ve kısmetse yarın akşam elimizde olacak.

Ama şunu özellikle belirtmekte fayda var.

seko92 ile ben ; Zappiti 4K'yi hep merak ettiğimiz için özellikle görmek istedik ve bu incelemeyi benim evimdeki Pioneer 4280XA model HD Ready bir plazma ekranında yapacağız.

Bu esnada Himedia Q10 , Eweat 902 ve Zidoo X9'da hatta ( Zidoo X1'de ) yanımızda olacak ve gerektiğinde görüntüleri birbiri ile kıyaslayabileceğiz.

Fakat yazdığım gibi 106 ekran bir plazma da bakabileceğiz görüntülere ve büyük ekran bir perde olayı falan olmayacak yani.

Ayrıca bendeki Sherwood Newcastle AVR ; HDMI çıkışa sahip olmadığı ve yeni nesil ses formatlarını desteklemediği için desteklenen ses formatları anlamında bir kıyaslama da yapmayacağız.

Böyle bir kıyaslamayı ancak Sadays yapabilir ama Zappiti 4K bizden sonra ona ulaşır mı , bilemiyorum.

Kısacası çok teferruatlı bir inceleme olmayacak bizimkisi , bilginize....

• ben gelemiyorum dostlar şirketler hazır değilmiş

artık bize de bir fikir verirsiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: sadays

ben gelemiyorum dostlar şirketler hazır değilmiş

artık bize de bir fikir verirsiniz

Özelde Papirus ile görüşmüştük sadays üstadım. Perşembe günü işleri bitecek cihazları. Dilerseniz bir görüşün. Benden yana sorun yok

• Allah razı olsun güzelce paketleyip göndersinler bari benim m195 üsküdara kadar gelmiş yarın bir gün bana teslim ederler bir kıyaslayayım büyük ekranda
  • sadays S kullanıcısına yanıt
    Bence de doğru yaparsın.

Cihaz Bursa'ya kadar gelmişken sen görmeden dönmesin evine...

Hem böyle bir cihazı görmek herkeze nasip olmaz.Üstelik büyük ekranda ve AVR'deki ses formatlarını ancak sen test edebilirsin.Diğer yandan senin M-195'de eline geçerse tam anlamıyla bir kıyaslama yaparsın böylelikle.

Son olarak bizlere bu cihazı görme şansını veren ozgrozt nickli kardeşimize bir kez daha teşekkür ediyorum , sağolsun...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Papirus -- 5 Ağustos 2015; 15:07:42 >
  • Tüm arkadaşların faydalanıp fikir edinebilecekleri bir sürece olumlu manada bir katkım olacaksa ne mutlu bana...

• quote:

Zappitinin Üzerindeki yazılım eskiymiş, gece 1,5 GB büyüklüğündeki son update dosyasını indirip kurdum, cihaz Bambaşka bir hal aldı adeta. Tr altyazı sorunu, görüntünün ekrana oturmaması falan ne var ne yok düzeldi. Şimdi sevmeye başladım bu mereti.

Özgür kardeşim ,

Cihazı kargodan aldım ve panele bağladım. Öncelikle şunu belirteyim , cihazın medya oynatıcısını açtığımda karşımda sanki Türkçe altyazı desteği olmayan Eweat 902 ile karşı karşıya kaldım. Medya oynatıcılar Eweat 902 ile birebir aynı ve işin en kötü tarafıda Eweat 902'de eleştirdiğimiz Türkçe altyazı desteği olmaması sıkıntısı da aynen karşımda.

Bu sıkıntı ile karşılaşınca şaşkınlığım arttı. Çünkü dikkatimi çeken şey şu : Sen " 1,5 GB'lık son update dosyasını indirip kurdum , Türkçe altyazı sorunu düzeldi " diye yazmıştın ama cihaz üzerindeki yazılım sürümü SDK_release_14.12.2014 olarak gözüküyor ve Türkçe altyazı sorunu olduğu gibi duruyor.

Zappiti'nin sitesine girip baktığımda cihaz için çıkarılan son yazılım versiyonunu " 20150427 b2 " olarak görüyorum ben.

http://www.zappiti.com/zappiti_player_firmwares.html

Eğerki yazılım versiyonu için yanlış yere bakmıyorsam cihazdaki ayarlar bölümündeki version information bölümünde " SDK_release_14.12.2014 " olarak yazıyor.

Haliyle ben senin yüklediğin yazılıma rağmen cihazdaki yazılımı güncel olarak göremiyorum. En azından doğru yazılımı yüklemiş olsan Türkçe altyazı desteğini görmem lazım ama şu an aynı Eweat 902 ekranı gibi Türkçe karakter desteği olmayan berbat bir altyazı menüsü karşımda.

Senin yüklediğin yazılım versiyonunu nerden bulduğunu paylaşır mısın ?

Çünkü bu işte kesinlikle bir gariplik var !!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Papirus -- 5 Ağustos 2015; 21:59:04 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Evet harbiden de tuhaf bir durum çünkü son versiyona güncelledim ve türkçe karakter olayında herhangi bir sorun yaşamıyorum. Acep cihaz yolda sarsılınca yazılımı mı silindi(Muhahah şaka yapıyorum tabiki.) http://www.zappitiforum.com/viewforum.php?f=27 ana başlığı altındakihttp://www.zappitiforum.com/viewtopic.php?f=27&t=2200&sid=cb0a6e32707b91f9f17b83718d1ccfbe başlığındaki son firmware update işini yaptım. (Büyüklüğü 1,08GB imiş sıkıştırılmış haliyle)

Ama bu işte bir gariplik olduğu kesin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozgrozt -- 5 Ağustos 2015; 21:21:03 >

• İşte Zappiti 4K Player'a ait ayarlar menüsüne baktığımda gördüğüm detaylar :

Cevap:  Popcorn Hour VTEN -sigma chip 4k player..

Yazılım sürümü eski diyerek ben mi yanlış düşünüyorum arkadaşlar ?

Derleme numarası 20150507 gözüküyor ama cihazda yüklü yazılım versiyonu nedir sizce ?

Sonuçta cihaza eğer ki en son 20150427 b2 yazılımını yüklediysem bunu nerede göreceğim ki ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Papirus -- 6 Ağustos 2015; 9:47:04 >

• Eweat bugün güncelleme yayınlamış, şansa bak . Akşam güncellemeyi kurup öyle deneme yapalım. Bu sefer yine yeni altyazı dillerinin eklendiğini yazıyor. Altyazı pozisyonu, ayarları falan da kaydedilebiliyormuş. Bunları gerçekten çözmüşlerse cihaz tamamdır.
  • quote:

Zappitinin Üzerindeki yazılım eskiymiş, gece 1,5 GB büyüklüğündeki son update dosyasını indirip kurdum, cihaz Bambaşka bir hal aldı adeta. Tr altyazı sorunu, görüntünün ekrana oturmaması falan ne var ne yok düzeldi. Şimdi sevmeye başladım bu mereti.

Cihazda kesinlikle Türkçe altyazı desteği yok. Cihaz sana ulaştığında Türkçe altyazılı ekran görüntüsü oyabilir misin ? Benim tahminim senin elindeki altyazı UTF8 ile kodlanmış olduğundan cihaz Türkçe altyazıları gösterebiliyor. Elimizdeki hiçbir filmde biz göremedik. Ne bunda ne de Eweat'de... Hatta notepad ile srt altyazını AISI'den UTF8'e dönüştürünce de olmadı. Zaten bana göre encoding seçenekleri arasında Türkçe yoksa o cihaz Türkçe altyazı desteklemiyordur. M-195'e son resmi olmayan çünkü sitesinde bulunmayan yazılım ile gelmişti.

Türkçe altyazıyı tüm filmlerde mi görüyorsun yoksa sadece tek filmde mi ? Altyazı gömülü mü, ayrı mı ?

• Üstad TR altyazı desteği zaten sondan bir önceki yazılımda gelmiş ancak sağlıklı değilmiş ancak bu son versiyonda bu sorun da tamamen giderilmiş çünkü son yazılımı yüklemeden evvel altyazı sorununu ben de zaten buraya yazdım ancak güncelleme ile birlikte son durumdan ne kadar memnun olduğumu da paylaştım. Filmlerin %95'inde alt yazıları "srt" uzantılı şekilde ben ayarlayıp ekliyorum. Cihaz elime ulaşınca kontrol eder ve duruma göre gerekeni yaparım. Sizlerle de resimleri paylaşırım.
  • Cihaz testlerini yaptınız mı? Hangi cihazı veya cihazları beğendiniz? Değerlendirmelerinizi nereye yazdınız göremedim.
  • Evet arkadaşlar ,

Dün akşam belki de ilk kez bu kadar çok cihazı bir araya getirme şansına sahip olduk seko92 ile.

Zappiti 4K Player , Himedia Q5 , Eweat 902 , Zidoo X9 ve Zidoo X1. ( Ama Zİdoo X1 çok yeni olduğu için ona dokunmadık bile , yazılım anlamında katedeceği bayağı yol var çünkü. )

* Öncelikle seko92'nin yazdığı gibi Eweat 902 , yazılım anlamında tam anlamıyla bir hayal kırıklığı. Bence seko92'nin bu firmaya ettiği küfürler az bile.Adamlar resmen dalga geçiyor.Altyazı konusunda yaptıkları ile ilgili detayları okuyunca " Hah dedik , bu iş bu sefer olmuş " .Ama nerde.Bir önceki yazılımla arasında en küçük bir fark bile göremedik biz. Yine kendi medya oynatıcısında Türkçe altyazı desteği yok , altyazı menüsü yine çok sıradan , aynı hamam , aynı tas kısacası.Dolayısıyla firmaya şöyle okkalı bir yazı döşenip hadlerini bildirmek lazım.

* Ardından o hep metnini duyduğumuz , uçuk fiyatı ile bizi şaşırtan , hayallerimizi süsleyen Zappiti 4K Player'e geçtik. Ben zaten cihazın notunu bir gün öncesinde vermiştim ama objektif bir izleme olsun diye seko92'ninde görmesini beklemiştim.Ama onun yorumnları da benden farklı olmadı ve cihaz bugünkü haliyle kesinlikle hayal kırıklığı yarattı bizde.Hani birkaç satır yukarıda Eweat'i eleştirdiğimiz o medya oynatıcıya ait o berbat altyazı menüsü varya Zapiiti'de de birebir aynı şekilde rezalet bir halde.

Bir kere Türkçe altyazı desteği kesinlikle yok Zappiti'de.Ne ben ne de seko92 her ikizde göremedik Türkçe altyazı seçeneğini.Belki dedik bu işte bir yazılım garipliği vardır.Çünkü cihazı bana gönderen Özgür kardeşim , son yazılımla cihazı daha çok sevmeye başladığını , Türkçe altyazı sorununun hallolduğunu yazmıştı.Bu yüzden son yazılımı tekrar indirip birkez daha kurduk Zappiti'ye.Ama değişen hiçbir şey olmadı.Dolayısıyla Türkçe altyazı desteği olmayan bir cihazın bizim gözümüzde hiçbir değeri yoktu ve maalesef sınıfta kaldı Zappiti 4K Player.

İşte meşhur Zappiti 4K Player huzurlarınızda :

Aşağıdaki de Zappiti'nin medya oynatıcısının altyazı menüsüne ait görüntü.Üstelik son yazılım yüklenmiş durumda :

Gördüğünüz gibi UTF8 haricinde mantıklı bir seçenek yok tercihlerde ve bu seçenekte de sesli karakterler ekranda göründüğü gibi rezil bir durumda çıkmakta.Oku okuyabilirsen altyazıyı.

Sonra cihazın hız performansını da beğenmedik seko92 ile.Daha hızlı bir cihaz görmeyi umuyorduk karşımızda.Diğer yandan cihaz bende yaklaşık 24 saat kaldı sayılır ve bu sürede beyaz mobilya üzerinde kuruluydu.Akşam işimiz bitip cihazı kutulamak için yerinden kaldırdığımda cihazın altındaki çizilmeyi önleyici siyah lastiklerin , beyaz mobilyayı lekelediğini gördüm.Lastikler mobilyayı boyamış yani , şaşırdım açıkçası.Bu kadar mı adi lastik kullandın be kardeşim ? O mobilyanın üstüne ne lastikli cihazlar koyup kaldırdım ben !

Neyse Zappiti'nin iyi olan özellikleri ne dersek ; kasa olarak kibar , 3,5" HDD girişli , optik ve USB 3.0 gibi girişlere sahip , bir tarafı klavyeyi içeren çift taraftlı ve oldukça kibar 2. bir kumanda ile gelen , bizim denemeye gerek görmediğimiz ve oldukça beğenilen Zappiti'nin kendi cihazlarına has afişleme programına sahip , üzerinde onlarca app uygulaması ile gelen bir cihaz işte.NAS özellikleri v.s farklıdır ona birşey demiyorum.

Bahsettiğimiz bu özelliklere sahip cihazımız 279€ gibi uçuk bir fiyata sahip ama gelgelelim bize göre bu parayı kesinlikle haketmiyor. seko92 ile ikimizde aynı görüşteyiz ve bu cihazın ederinin 150-200$ arasında bir yerlerde olması gerektiğini düşünüyoruz.O da kasa farklılığı , 3,5" HDD yuvası ve kumanda ilavesi gibi özelliklerinden dolayı.Yoksa 60$'lık M195'in oynatma kalitesinden farkı yok bize göre.Üstelik M195 ile Zappiti 4K Player , aynı medya oynatıcıya sahipler ama M195'de Türkçe altyazı desteği var ama uçuk fiyatlı Zappiti'de tık yok.Sırf bu yüzden bile M195 fark atar Zappiti'ye. Zappiti'de ne var ; gösteriş var , ekranı janjanlı. Bir sürü app uygulaması , Zappiti'nın popüler olan afişleme uygulaması , 3,5" HDD yuvası. Eee başka ; hadi Türkçe altyazılı film oynat , icraat yok.Yahu bu paraya sattığın medya oynatıcının M195'teki ,Eweat 902'deki medya oynatıcıdan en az bir-iki tık ilerde olması lazım.Çuvalla para alıyorsun satarken ama yok.

Özetlersek biz , Zappiti 4K Player'ı hayallerimizden bile çıkardık seko982 ile.Altyazı işini çözse bile bu parayı haketmediğini düşünüyoruz.Mesela ; al M195'i medya oynatımı anlamında şakır şakır kullan , afişleme mi istiyorsun kardeşim , kullan KODI'yi ve en kralından afişleme yaptır cihazına.Üstelik yap KODI ayarlarını , böylelikle afişlemeyi KODI yapsın , filmi M195'in dahili medya oynatıcısında adam gibi izle.

Zappiti hakkında son bir not daha düşmem gerekiyor , önemli çünkü:

Cihazı inceleme anlamında Ankara'lardan kargolayıpta bize gönderen Özgür kardeşimize birkez daha teşekkür ediyorum , elleri dert görmesin.Ama cihaz hakkında yazdıklarımıza da sakın ola ki kırılmasın.Değerlendirme de objektif olmaya çalıştık ki bundan sonra Zappiti alacak olanları doğru yönlendirelim diye. Zaten olması gereken de bu.Ama srt uzantılı tek bir filmde bile Türkçe altyazı desteğini göremedik.

Yalnız tekrar yazıyorum ; cihaz sahibi Özgür kardeşimde sorun yapmayan Türkçe karakterleri , tüm uğraşlarımıza rağmen biz neden göremedik ne ben , ne de seko92 hâlâ anlayabilmiş değiliz.Bu iş hakikaten garip...

* Gelelim Himedia'ya : 3. sırada Himedia Q5'i bağladık TV paneline.Himeda Q5 , gerçekten de altyazı menüsü rayına oturmuş , görüntüde kendine has iyileştirmelere izin veren özel bir renk ayar menüsü ile gelen en keyif veren cihaz oldu.Hiç sıkılmadan , şaşırmadan video dosyalarını sorunsuzca test ettik.Gönül rahatlığı ile alınabilir bir cihaz , bu kesin.

* Son noktayı benim Zidoo X9 ile koyalım dedik.Son dönemde yazdığım gibi altyazı menüsü artık rayına oturan , altyazı ayarları kaydedilebilen , arayüzü hoş bir cihaz Zidoo X9.Ve dahili medya oynatıcısı da oldukça başarılı.Himedia gibi bu cihazda gönül rahatlığı ile alınabilir durumda.

Sadece akşam ki test esnasında önceden hiç karşılaşmadığım bir sıkıntı ile karşılaştık. Cihaz video oynatımı sırasında ses ve görüntü de ufakta olsa takılmalar yaptı.Acaba dedik takılı HDD'in gücümü yetmiyor , USB 3.0 olan başka bir HDD taktık , onda da yanı sorun.Aynı sarsıntılarda atlama yapan Otomobil CD çalarlarına benzer hafif takılmalar farkettik izleme esnasında.Oysa bu tarz bir şikayet önceden kesinlikle yoktu , çünkü önceden denediğim ve hatasız olduğunu bildiğim filmlerde de yaptı aynı şeyi. Aklıma gelen ihtimal , son yazılımda bir nane olup olmayacağı.Çünkü son yazılım sonrası oturupta doğru dürüst kullanmadım cihazı.Üstelik bir önceki yazılım ile Sadays'a gönderdiğimde birşey yoktu , o tarz bir takılma olsaydı kesinlikle o da farkederdi.Çünkü farkedilmeyecek bir takılma değil.

Özetlersem ; Himedia Q5 ve Zidoo X9 gerek görüntü açısından gerekse altyazı menülerinin sorunsuz olması açısından gönül rahatlığı ile alınabilir cihazlar.Zidoo X9'u da alınabilir diyorum , çünkü bahsettiğim takılma önceden karşılaşmadığım birşey ve muhakkak bir sebebi var.Diğer yandan bu kategoriye M195'i de dahil ediyoruz , çünkü görüntü kalitesi olarak Eweat 902'yi zaten beğeniyoruz.Kullanan arkadaşlarda , M195'in kendi yazılımında Türkçe altyazı desteğinin olduğunu söyledikleri için bu cihazı da fiyat-performans cihazı anlamında tavsiye ediyoruz.

Son olarak sanırım Sadays Üstad'ın kendi için sipariş verdiği M195'te , bugün yarın elinde olmuş olacak ve o da M195 ile ilgili kendi görüşlerini yazacaktır.Bu arada Zappiti'yi bugün kargo ile Sadays'a göndereceğimi ve iki cihaz arasındaki asıl kıyaslamanın ( bir aksilik olmazsa ) bu hafta sonu Sadays tarafından yapılacağını da belirteyim.

Selamlar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Papirus -- 7 Ağustos 2015; 15:27:14 >

• Mesela GOKMENM nickli arkadaşın 4 Temmuz'da paylaştığı M195'e ait aşağıdaki Türkçe altyazı menüsünü , seko92 ile Zappiti'nin menüsünde hiç göremedik biz

Yine aynı şekilde Eweat EW902'nin son yazılım güncellemesi sonrasında da Eweat'te de göremedik.

Yazılanlara göre kesinlikle görmemiz lazım.

Kendimizden de şüphe etmeye başladım yahu , çok basit bir yöntemi varda da altyazı menüsünde biz mi gözden kaçırıyoruz diye !

Acaba diyorum ki : altyazı menüsünde On-Off anlamında birşeyi mi açmıyoruzda bu altyazı seçimi aktif olmuyor?

seko92 ya da GOKMENM nickli arkadaşlardan birisi , bu açıdan bir bakabilir mi menüye ?

Ya da bekleyelim bakalım , her iki cihazda bir aksilik olmadığı müddetçe , hafta sonu Sadays'ın eline geçtiğinde kazın ayağı belli olacak nasılsa..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Papirus -- 7 Ağustos 2015; 17:35:22 >

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.