Şimdi Ara

Chevrolet Avrupa’dan çekiliyor!!! (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
492
Cevap
5
Favori
49.179
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Cok dogru.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: newmonarch

Bu son kasa Cruze felan iyi araçlardı aslında. Birde Daewoo ile ilgisi yok diye biliyorum bunların, Astra ile ortak şase kullanıyordu Cruze. Ama adı çıkmış 9'a inmez 8'e.

safkan daewoo dur kendisi bunlara amerikan diye biniyorum diyenlere diyeceğim tek şey
     Chevrolet Avrupa’dan çekiliyor!!!

• Bazıları öyle konuşuyor ki, sanki cruze bir köşede sıkıştırmış, tecavüz etmiş.

Beğenmediğiniz cruze amerika da o hastası olduğunuz Alman arabalarından fazla satıyor. Bu forum şu Alman arabası hastalığından ne zaman kurtulacak. Babadan oğula geçen bir hastalık sanırım, bir türlü kökü kazınmadı u hastalığın. Ayrıca o beğenmediğiniz Kore yüksek teknoloji ürünlerinde avrupayı çoktan solladı,

Sen daha bisiklet yapama, elin şeyiyle at tut. Gören de Ferrari'nin veliahtı sanır.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Chevrolet sahipleri, Opel'in Yetkili Servisleri ile kaldıkları yerden devam edebilirler, ama Chevrolet'in Türkiye'deki olmayan ikinci el piyasasına sağlam bir darbe indirilmiş oldu. LPG konusunda da sorunsuz bir imaj oluşturamamaları, 1.6 dizel Cruze gibi piyasa ihtiyacını karşılayamayacak düzeyde olan kombinasyonda modellerinin yer alması da cabasıydı. İstanbul'da da Aveo'yu kolay kolay göremiyorum, ama tek tük Cruze gözüküyor.
  • Sizinde bu konu hakkındaki yorumlarınızı görmek isteriz.
  • Hayir Captiva'm

• quote:

Orijinalden alıntı: senersongur

Türkiye'de Cruze ve Aveo çok satıyor. Çekilmesi hata olur.

35000 TL'den güzel Cruze alınıyor. Gerçek değerinde satıyor adamlar.

Aslında Baz model Golf daha boş olmasına rağmen 47000 TL falan. Yani gereksiz pahalı. O da 35000 TL'den rahatça satılabilir. Golf bu civardan başlasa diğer rakipleri de fiyatları ayarlamak zorunda kalır.

vur de vuralım, öl de ölelim
  • quote:

Orijinalden alıntı: dalio

Bazıları öyle konuşuyor ki, sanki cruze bir köşede sıkıştırmış, tecavüz etmiş.

Beğenmediğiniz cruze amerika da o hastası olduğunuz Alman arabalarından fazla satıyor. Bu forum şu Alman arabası hastalığından ne zaman kurtulacak. Babadan oğula geçen bir hastalık sanırım, bir türlü kökü kazınmadı u hastalığın. Ayrıca o beğenmediğiniz Kore yüksek teknoloji ürünlerinde avrupayı çoktan solladı,

Sen daha bisiklet yapama, elin şeyiyle at tut. Gören de Ferrari'nin veliahtı sanır.

Kimsenin kimseye tecavüz ettiği yok, belli bir noktada var olan her şeyi konuşmamız gerekir. ABD satışlarına bakarak çıkarım yapmakta doğru değil, ABD'nin ihtiyaçları ile Türkiye'nin ihtiyaç ve yapısını bir tutamayız. Bende ABD'de yaşasaydım, çok büyük bir ihtimalle Japon markası kullanıyor olacaktım ama ABD'de yaşamıyorum, bu sebeple ihtiyaç ve tercihlerimi yaşadığım ülkeye göre belirlemek zorunda kalıyorum.

Birileri beğenmese de, Türkiye şartlarında birkaç Japon markası dışında Almanlardan başka bir gruba bile katılmamamız gerekir. En basit örneği Chevrolet oldu, alanlara da yazık oldu...

• quote:

Orijinalden alıntı: kaydı yeni üye

quote:

Orijinalden alıntı: halley yıldızı

bELa ve kesbi adlı üyelerde çekildiler forumdan. Chevrolet çekilince onlarda çekilmiş sayıldı

onlar belki bunu biliyordu bile

çok üzülmedim açıkçası hatta sevindim beter olsun iyi çekilmiş avrupadan zamanında daewoo ları sattılar chevrolet diye dalga geçer gibi sonra imaj yerle bir oldu sonra toparlamaya çalıştılar ama ellerinde patladı o daewoo. Aslında forda avrupada almanya bakıyor eski alman fordlar var usa chevroleti daewoo diye satmak yerine fabrikayı avrupaya bıraksaydı almanya yada italya ya o zaman chevrolet bu durumda olmazdı zaten o daewoo lardan sonra imajı düzeltmeleri imkansızdı iyi olmuş

bide işin garip tarafı bu tenekeleri bela ve tayfası nasıl överek önermeye çalıştılar orasıda hayret edici bir durum sanki amerikan arabasıydıda

Övmeye çalışanların kimler olduğu herkes tarafından zaten tescillendi, herkesin önerdiği ama kimsenin almaya bile tenezzül etmediği bir markadan söz ettiğimizi hatırlatırım. Türkiye'de yaşadığını idrak edemeyenlerin olduğu bir ortamdayız, normal karşılamak lâzım.

• Bari 2015 te 1.6 dizel motoru cruze ye koysunlarda jubilesi tam olsun:)
    Cruze yi bir hafta önce sıfır aldım. Haberi duyunca moralim bozuldu. Akşam arabama bindim moralim düzeldi:)

• kim ne derse desin f/p de cehvy 1 numaraydı
  • Bazı arkadaşlar çok sevinmiş neden bu kadar sevinme onu anlamadım açıkcası diğer markalar size teşvik mi veriyor ki ?
  • Piyasadan çıkması rekabet açısından kötü olmuş.
    Şöyle düşünün piyasada 5 firma var, eşit oranda satış yapıyorlar.
    Birisi piyasadan çıkınca, satış oranı diğer firmalara kayacak hem de diğerleri hiçbir pazarlama, indirim vs yapmadan. Hatta kendi fiyatlarını talepten dolayı arttırarak yapacaklar.Basit bir örnek oldu ama herhalde anlaşılmıştır.
    İlgilenmediğimiz ürünlere sahip olsada ilerideki satınalımlarımızda bizi negatif etkileyecek diye düşünüyorum.
    Zaten serbest piyasa koşullarının nalıncı keseri misali hep satıcalara yaradığı bir ülkede yaşıyoruz.

• Bazıları chevrolete sanki kan davalısı gibi sallamış, nedenini anlamak mümkün değil. Kimisi amblemi haç der (!) gıcık olur kimisi daweoo der sinir olur. Zamanında daweoo sattılar diye şu anki gerçeği görmüyorlar. Neymiş kore malıymış. Elinde samsung s4, evinde lg ledtv güzel, ama daweoo tu kaka. Kaç yıl önceki nexia ve lacetleri şimdiki cruzela aynı sanıyor. Allah akıl fikir versin. Millet kaç yıl önce o nexiaları üretirken biZ ne yapıyorduk diye oturup düşünmek lazım.

• Çok doğru
  • Öyle yazılar var ki, sanki Chevy Türkiyede insanlara küfür etti, ülkeyi batırdı.
    Adamlar en donanımlı arabaları diğerlerinin baz fiyatına sattı. Bir çok insan istediği sınıfta araba sahibi oldu.
    Kabul, Chevy ler yakıtı seviyor ve çok yakıyorlar. Bırakında onu, aracı alanlar veya alacak olanlar düşünsün.

Chevy'i tavsiye eden arkadaşlara laf sokanlar var.
    O insanlar, en az para karşılığı, en dolu araç veren markayı tavsiye ettiler veya savundular. Kimse ye silah zoruyla Chevy aldırmadılar yada sevdirmediler

Firmanın TR'den çekileceğini kimse bilemezdi...
  • Fiyatların fahiş arttığı şu ortamda Cruze hb resmen full donanımla, alaşım jantla 40 bine veriliyor. Motor 1.6, lpg ye uygun, güvenlik anlamında zaafı yok. Araba sessiz, konforlu. Marka itibarı uğruna aynı aracı farklı bir marka adı altında 55 bine alan adam karmı ediyor ? Satarken iki bin lira fazla alacağım diye gemi gibi arabadan vazgeçip b segment araba almakmı karlı ? Sedan seven için özellikle cruze uzun yıllar binilecek güzel bir otomobil. Fiyat performans olarak beğeniyorum chevroleti. Alanlarda zarar etmez, zaten kazığı baştan yememek önemli. O fiyata o şekil arabayı rüyada görürüz ancak.

• Stand Alone kullanıcısına yanıt
    Söylediklerimi teyit ettin, saol. Bu Alman hastalığı kolay kolay iflah olmaz. Herkesin doğrusu kendine, Japon da kullandım, Alman da, bir daha ki aracım Japon olacak. Keyif benim, para benim.

• Kullanıcılar servis hizmetini almaya devam ederde 2.el piyasası biraz darbe yer.Bu haberleri duyan insanlar kolay kolay 2.elini gidip almaz.

Cruze aslında daewoo diyorlar ne kadar doğru merak ettim şimdi

• Açık konuşalım, Cruze gibi F/P oranı yüksek olan modeller olmasaydı, çoğu insanın B sınıfından başka bir alternatifi olmayacaktı.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.