Şimdi Ara

Chevrolet Avrupa’dan çekiliyor!!! (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
492
Cevap
5
Favori
49.179
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kullanıcılar servis hizmetini almaya devam ederde 2.el piyasası biraz darbe yer.Bu haberleri duyan insanlar kolay kolay 2.elini gidip almaz.

Cruze aslında daewoo diyorlar ne kadar doğru merak ettim şimdi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaydı yeni üye

quote:

Orijinalden alıntı: newmonarch

Bu son kasa Cruze felan iyi araçlardı aslında. Birde Daewoo ile ilgisi yok diye biliyorum bunların, Astra ile ortak şase kullanıyordu Cruze. Ama adı çıkmış 9'a inmez 8'e.

safkan daewoo dur kendisi bunlara amerikan diye biniyorum diyenlere diyeceğim tek şey
     Chevrolet Avrupa’dan çekiliyor!!!

Safkan daewoo degildir sadece g. Korede daewoo olarak satilmistir 2011 yilina kadar bu tarihten itibaren gm daewoo markasini tarihe gomdugu icin tum dunyada chevrolet adi altinda satilir. (Avustrakya holden haric)

• quote:

Orijinalden alıntı: akorkmaz11

Bazıları chevrolete sanki kan davalısı gibi sallamış, nedenini anlamak mümkün değil. Kimisi amblemi haç der (!) gıcık olur kimisi daweoo der sinir olur. Zamanında daweoo sattılar diye şu anki gerçeği görmüyorlar. Neymiş kore malıymış. Elinde samsung s4, evinde lg ledtv güzel, ama daweoo tu kaka. Kaç yıl önceki nexia ve lacetleri şimdiki cruzela aynı sanıyor. Allah akıl fikir versin. Millet kaç yıl önce o nexiaları üretirken biZ ne yapıyorduk diye oturup düşünmek lazım.

hocam haklısın benim kore mallarına garezim yok korelilerde kaliteli mallar üretiyorlar buradaki asıl amaç biz chevroleti chevrolet olduğu için seviyoruz amerikan olduğu için kore seviyorsak gider kia alırız hyundai alırız ama gm daewoo yu chevrolet olarak satmaya çalıştı o zaman şöyle yapsaydı daewoo battı dimi usa da satın aldı markayı diriltirsin sonra daewoo olarak satarsın chevrolet olarak değil ne demek istediğimi anlatabilmişimdir umarım :)

• Herhalde impalalar zamanından kalma bu anahtarlık, saklarım senelerdir. Bir gün suburban alırsam anahtarımı buna takacağım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aynen. B segmenti fiyatına tam güvenlikli c segmenti araç satan bir firmanın piyasadan çekilmesi en çok rakiplerini memnun eder ama kazığı yine vatandaş yer bunu düşünen yok maalesef.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi El Gato Negro -- 5 Aralık 2013; 21:12:33 >
  • Avrupada satışta 4. sırada olan bir firmanın neden pazardan çekildiği anlamsız oluyor. İlerleyen zamanda çekilmenin asıl nedenlerini anlarız. Bence çekilme iyi olmadı.
  • Ne kadar çok firma o kadar çok alternatif, iyi olmadı bu iş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Source

quote:

quote:

Bu son kasa Cruze felan iyi araçlardı aslında. Birde Daewoo ile ilgisi yok diye biliyorum bunların, Astra ile ortak şase kullanıyordu Cruze. Ama adı çıkmış 9'a inmez 8'e.

safkan daewoo dur kendisi bunlara amerikan diye biniyorum diyenlere diyeceğim tek şey

Safkan daewoo degildir sadece g. Korede daewoo olarak satilmistir 2011 yilina kadar bu tarihten itibaren gm daewoo markasini tarihe gomdugu icin tum dunyada chevrolet adi altinda satilir. (Avustrakya holden haric)

gm daewoo yu tarihe gömdü derken biraz daha açıklayabilirmisin hocam resimdeki nedir ?

• quote:

Orijinalden alıntı: matgab

Haydaaa ne işin var çaydaaaa...!!!

Yahu bu GM kadar yap boz proje, yatırım, açılım ve pazar hedefi değiştiren marka görmedim arkadaş!!!!!

90 ların ortasında Cadillac markasını Avrupa da satmaya karar verdiler sonra çektiler şimdi tekrar geri getireceklermiş, yetmedi chevrolet markasını soktular çektiler sonra tekrar soktular şimdi tekrar çekiyorlar.. Avustralya da opeli piyasaya sürdüler geçenlerde haberi duyduk çıkartıyoruz dediler... Bu ne perhiz ne lahana turşusudur arkadaşım?

Biraz istikrarlı olun, koskoca markasın! Markette kullan at jiletin bile bir itibarı var, sizde nerede kaldı ağırbaşlı hareketler?

ESEFLE KINIYORUM

Dogru bir yorum

• Doğu ve bati avrupadan çekileceğiz, rusya da kalacağiz demişler.

Benim anladiğim 2015 sonuna kadar araç satacaklar ve 2016 itibariyle çekilecekler. Ancak satilan her araca gerekli desteği vermeye devam edecekler.

Amaç zarar eden avrupa operasyonlarindan kurtulmak ve Opel ve Vaxall markalarını ön plana çikarmak.

Avrupaya satilan araclar Kore'de üretildiği için bu karar sonrasi Kore üretimi araçlar o coğrafya'ya pazarlanacak.

• quote:

quote:

quote:

quote:

gm daewoo yu tarihe gömdü derken biraz daha açıklayabilirmisin hocam resimdeki nedir ?

Artik daewoo logolu hicbir otomobil uretilmiyor zaten iflas eden markayi gm aldi ve tum teknolojisini gm muhendislrine emnanet etti markanin bir degerinin olmadigini anlayincada tamamen kapatma karari aldi.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Artik daewoo logolu hicbir otomobil uretilmiyor zaten iflas eden markayi gm aldi ve tum teknolojisini gm muhendislrine emnanet etti markanin bir degerinin olmadigini anlayincada tamamen kapatma karari aldi.

ama bu chevrolete zarar verdi böyle geri çekilmek zorunda kaldılar keşke fabrika işini italya yada almanyaya bıraksaymış :)

• Anladığım kadarı ila 2 yıl daha sıfır modeller satılmaya devam edecek. Muhtemelen fiyat açısından uygun olacak. Yoksa yeni modellerinin satışı olmayacak bir arababnın satması oldukça zor
  • Bende 2. elde çok ciddi bir sıkıntı olmayacağını düşünüyorum. ama chevrolet bizi resmen yarı yolda bıraktı. aslında belliydi müşteri ilişkilerindeki kopukluk, servis ve yedek parça politikaları bunu belli ediyordu. daha bir senelik traxı bile bir çırpıda silebildiler. mesele şu, türk kullanıcısı chevroleti gözünde abarttı biz çarpışma testindeki şasi sağlamlığında övgüyle söz ederken adamlar aracı ermenistanda satacağız diyor. yani hedef ve ülke düşürüyorlar benim üzüldüğüm tek şey c-elysee veya 301 alanları sorgularken güvenliksiz araç diye. bu firmalar 3. dünya ülkelerine bu aracı satıyor derken, GM bize resmen 10. sınıf insan muamelesi yaptı. Herhalde yapılacak şey şu, donanımlı ve sınfında gerçekten çok iyi bir yerde olan araçlarımıza hiç takıntı yapmadan binmek sonunda da sattıktan sonra asla GM ürünü almamak.
  • Beyler ne oluyor, kimisi zil takıp oynayacak neredeyse. Forumda da bu araç sahibi arkadaşlar var, ayıptır.

Bildiğim kadarıyla üretici 10 yıl boyunca buna parça sağlamak zorunda. General Motors çatısı altında diye düşünürsek, Opel bayileri bu parçaları seve seve getirecek ki ben sanayide de bulunacağını düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: serguzest25

Bende 2. elde çok ciddi bir sıkıntı olmayacağını düşünüyorum. ama chevrolet bizi resmen yarı yolda bıraktı. aslında belliydi müşteri ilişkilerindeki kopukluk, servis ve yedek parça politikaları bunu belli ediyordu. daha bir senelik traxı bile bir çırpıda silebildiler. mesele şu, türk kullanıcısı chevroleti gözünde abarttı biz çarpışma testindeki şasi sağlamlığında övgüyle söz ederken adamlar aracı ermenistanda satacağız diyor. yani hedef ve ülke düşürüyorlar benim üzüldüğüm tek şey c-elysee veya 301 alanları sorgularken güvenliksiz araç diye. bu firmalar 3. dünya ülkelerine bu aracı satıyor derken, GM bize resmen 10. sınıf insan muamelesi yaptı. Herhalde yapılacak şey şu, donanımlı ve sınfında gerçekten çok iyi bir yerde olan araçlarımıza hiç takıntı yapmadan binmek sonunda da sattıktan sonra asla GM ürünü almamak.

Önceki mesajımda da belirttiğim gibi, GM'in yapmış olduğu politikayı hoş karşılamadım. Sizinde söylediğiniz üzere, müşteri politikası adına hoş bir karar olmadı.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

ama bu chevrolete zarar verdi böyle geri çekilmek zorunda kaldılar keşke fabrika işini italya yada almanyaya bıraksaymış :)

Kisa vadede kar gibi gorunuyor ama uzun vadede zararli cikacak GM

• Sordum gercek degilmis trde satislari cok iyiymis

• quote:

Orijinalden alıntı: sevket861

Yerine dodge u getirirler olur biter.

Dodge, Jeep, Chrysler, ... Hepsi de Fiat'ın
  • Daewoo'dan gelme modellerin yaptığı gelişimi takdir ettiğim, ama hiçbir zaman almayacağım bir markaydı.
    Servis ve yedek parça konusunda bir sorun yaşanmaz ama satarken sahiplerini üzeceği kesin.

Bu arada forumda her tavsiye isteyene chevrolet tavsiye edenlerin görüşlerinde bir değişme olmuş mudur? Merak ettim...

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.