Şimdi Ara

Chevrolet Cruze 1.6 124 hp alınır mı? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
2
Favori
13.699
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: juke sero

Malesef kailte olarak düşükler. Ama piyasadaki kaliteli araç fiyatlarına baktığınızda fiyatı iyidir.

Cruze benzinli sürülmez. Lpg de ise 35-45 kuruş arası yakar. Çok ekonomi beklemeyin.

Yapmayın hocam 11-12 lt yani 25 kuruş civarı yakar LPG'de
    20 lt yakar diyorsunuz siz sanki 5000 cc motoru mu var arabanın

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cruze alınır tabi fakat şunlarıda bilmeniz Lazım....

LPG Uygulaması maalesef Cruzenin subapları Yüzünden verimli olamıyor. Kuzenimin aracında 0 kmden beri LPG vardı ve subapları eridi Çelik sübap taktırdı.

Benzinli ise 11-12 litre yakıyor istanbul şehiriçinde ve aracı kullanmayı bilen insanlarız yani sportage araca 8 litre yaktırdığımız yerde Cruze 10 litre aşağı inmiyor...

Motoru iyi fakat araçta şanzıman sorunu var. Güzel bir şanzıman 6 ileri olsaydı böyle bir problem olmazdı Yakıt tüketimi açısından...

LPG takmazsanız benzinli binerseniz yakıtta önemli değilse gayet iyi...

Sağlamlık anlamında çoğu araçtan sağlamdır

Motor sübap v.a hakkındada Sağolsun birçok arkadaş bilgi vermiş zaten. Cruze araçta birebir sorduğunuz sorunları Yaşadığım için paylaşımda bulunmak istedim teşekkürler

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• _MaxPayne_ kullanıcısına yanıt
    Hocam hesap ortada benzinli ne kadar yakıyorsa lpg da ortalama %30-35 tasarruf sağlanırki cruze un subap erimesi diye bir olayı var.

İst gibi yerde ş.içi 12 lt benzin yaksa ortalama buda yaklaşık 55 kuruşa tekabül eder.

lpg de 55x0,70=38 kuruş yakar.

ş.Dışı ise 30 kuruş ancak yakar.

Gerisi şehir efsanesi.
  • Oha verilere bak adam lpg tüketmemiş üretmiş.
  • quote:

Hocam hesap ortada benzinli ne kadar yakıyorsa lpg da ortalama %30-35 tasarruf sağlanırki cruze un subap erimesi diye bir olayı var.

İst gibi yerde ş.içi 12 lt benzin yaksa ortalama buda yaklaşık 55 kuruşa tekabül eder.

Gerisi şehir efsanesi.

İstanbul da 12lt benzin yakan araç(-ki diğernormal şehirlerde 10lt'yi geçmez), lpg'de %20 fazla(kabaca) yakar hesabına göre 14.4lt eder..

12lt Benzin x 4.66 = 56krş.
    14.4lt lpg x 2.31 = 33krş.

Bu araçlar şehir dışında 6.5-7lt benzin tüketiyor. 7lt'den 8.4lt lpg'ye denk gelir (-ki şehir dışında oran %20 yapmaz)

8.4 x 2.31 = 20krş...

LPG hesabına göre;
    Şehir içi maksimum 33krş
    Şehir dışı maksimum 20kr.

• 2 Adet AT Cruze aldım 5 küsür yıl kullandım.
    Antalya 27km ortama hız ile max 9.5lt yaktım. Şehir dışında da, yere ve duruma göre 6.2-7lt.

12-14-15lt yakan varmış! Beni bağlamaz, kendime bakarım.

Kişi, durumuna/şartlarına/kullanıma/güzergaha/trafik durumuna vs. bakar, varsa önceki araçları kıyas yapar "işine geliyor ise" alır. Gelmiyor ise almaz.

*Subap sorunu sadece Cruze da yok. Tek onda varmış gibi lanse edilmesin.
  • Yakıtı çok ya tek o var . Boşa konuşmuyorum bizde var - yağmuruna tutacaklara duyurulur. ..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Panthér kullanıcısına yanıt
    LPG tasarruf oranını çok abartmışsınız. Öyle olsa benim aracı hemen lpg yapardım. Çünkü konuştuğum ne kadar dönüşümcü varsa cehverolet için maksimum benzinliye göre %35 dir tasarrufu.

Hondalarla veya tam uyumlu diğer modellerle karıştırmayın. Siz genel olarak uyumlu modellere göre hesap etmişsiniz. Cruzlarla maalesef tam uyumlu olmadığından yakıttan da tasasrruf tam değildir.
  • quote:

LPG tasarruf oranını çok abartmışsınız. Öyle olsa benim aracı hemen lpg yapardım. Çünkü konuştuğum ne kadar dönüşümcü varsa cehverolet için maksimum benzinliye göre %35 dir tasarrufu.

Hondalarla veya tam uyumlu diğer modellerle karıştırmayın. Siz genel olarak uyumlu modellere göre hesap etmişsiniz. Cruzlarla maalesef tam uyumlu olmadığından yakıttan da tasasrruf tam değildir.

Ben ne kadar tasarruf yapar hesabı yapmadım.

10lt yakan araç 12lt lpg yakar hesabından yola çıktım. Verinlere göre %20 oranladım, sonuç yukarı da.

Şurada da kullanıcı verileri mevcut.
    http://forum.donanimhaber.com/forumid_646/tt.htm
    http://forum.donanimhaber.com/m_31698518/mpage_17/tm.htm

2 Cruze AT ve 5 küsür yıldan sonra, konusunda ve canlı pek çok kullanıcı tanıyorum benzinli ve lpg'li tüketimlerini(şehiriçi/şehirdışı) biliyorum.
    Kabaca %20 fazla yakar hesabı doğrudur. 10lt benzin yakan Cruze 12lt lpg yakar(istisnalar kaideyi bozmaz).

* Gerçek bir tsarruf ve yıllara bölünmüş kar hesabı için, lpg montajı/ruhsat masrafı/yıllık lpg bakım masrafları/yıllık harcanan benzin/
    subap masrafı vs. leri de hesap içine koymak gerekir. O zaman makas küçülür.

Şurada yaptığımız tablo ile %100 olmasa da 3-4-5 yıllık hesap sonuçlarına ulaşılabilirhttp://forum.donanimhaber.com/m_65435833/tm.htm

*Honda da yazıldığı gibi tam uyumlu değildir. Araştırınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Panthér -- 7 Haziran 2015; 20:11:33 >

• juke sero kullanıcısına yanıt
    15-25 litre arasi? saglam sallamissiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Gerisi şehir efsanesi.

Burda LPG 1,99 benzin 4,67

Araba 10 lt benzin yaksa 46-47 krş eder
    LPG'de %20 fazla yakar 12 lt
    12*1,99 = 24 krş eder

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 35krş yakan araç 15lt lpg
    45krş yakan araç 20lt lpg

yakmış olur.

-ki

15lt lpg yakan araç, 12.5lt benzin
    20lt lpg yakan araç, 16.6lt benzin

yakar,

-ki bu araç için maksimum 12.5lt benzin, 15lt lpg yakar/yakabilir denilebilir.

Ama "35-45 krş yakar" demek tamamen yanlış verir. Arada 10krş var, az değil.

Makas aralığı abartı olmuş.
  • Bilgi kirliliği olmasın, 1.6 atmosferik bir araçla 25 litre yakan arkadaş varsa tebrik etmek istiyorum. Çünkü pratikte imkansız.
  • Cruze 1.6 ecotec motorda subap sorunu mevcut. Lpg servislerinde montaj tavsiye edilmiyor. Motorun astra h ve j motoru ile aynı olduğunu düşünenler olabilir ama değil. Cruze lpg uygulaması hakkında detaylı bilgiyi Mocan otogaz yetkilisinden alabilirsiniz.
  • dandik mi hayatında sen cruze ye bindin mi kullandın mı klavyeden dandik demekle olmuyor c sınıfı sağlam konforlu euroncaptan 5 yıldızlı araba dandik oluyorsa senin araba anlayışında sorun var demektir
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.