Şimdi Ara

Chevrolet Cruze 1.6 124 hp alınır mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
2
Favori
13.699
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bildiğimiz gibi chevrolet türkiyeden çekildi ama opel 10 sene servis desteği veriyor. Kuzenim üniversite okuyor ve bir araba almayı düşünüyor. Bütçe 30-33 bin lira civarında. Bana sordu. Ben size bir danışmak istedim. Sizce o fiyata 2010-11 model cruze 1.6 benzinli 124 hp+lpg mantıklı mı? Yakıt konusunda lpg ile üzer mi(önemli)? Özellikle kullanıcıları varsa cevap bekliyorum. Bunun dışında cruze yerine punto tarzı bi araç mı almak mantıklı?

• cavador kullanıcısına yanıt
    cavador demiş ki;
    Mesajı Yerinde Gör
    quote:

Orijinalden alıntı: cavador

kapı içlerini acın (arka kapı) içler pas bildiğin pas korozyon engelleyici dahi kullanmamışlar, neden actınız derseniz hoparlör yeri var ama eklememişler acınca gördük

Mutlaka onlarca markanın onlarca modelini de açmışsınızdır ve onlarda hiç böyle bir şey yoktur.

Ha bir de bütün cruze lar öyledir. Hepsinin arka kapıları paslıdır.

Mesela toyota yılda bir "araç geri çağırma şenlikleri" düzenler, 1 milyar aracı falan geri çağırır her sene ama toyota sorunsuzdur.
    Cruze alınır tabi fakat şunlarıda bilmeniz Lazım....

LPG Uygulaması maalesef Cruzenin subapları Yüzünden verimli olamıyor. Kuzenimin aracında 0 kmden beri LPG vardı ve subapları eridi Çelik sübap taktırdı.

Benzinli ise 11-12 litre yakıyor istanbul şehiriçinde ve aracı kullanmayı bilen insanlarız yani sportage araca 8 litre yaktırdığımız yerde Cruze 10 litre aşağı inmiyor...

Motoru iyi fakat araçta şanzıman sorunu var. Güzel bir şanzıman 6 ileri olsaydı böyle bir problem olmazdı Yakıt tüketimi açısından...

LPG takmazsanız benzinli binerseniz yakıtta önemli değilse gayet iyi...

Sağlamlık anlamında çoğu araçtan sağlamdır

Motor sübap v.a hakkındada Sağolsun birçok arkadaş bilgi vermiş zaten. Cruze araçta birebir sorduğunuz sorunları Yaşadığım için paylaşımda bulunmak istedim teşekkürler
  • 30bin civarına 2009,2010 corolla daha iyi tercih olur.
  • Cruzd dandik araba bu yeterli sanırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pipisipispis

Cruzd dandik araba bu yeterli sanırım
    biz kullanıyoruz 1.6 ls..araç güzel lpg konusunda üzmez..lpgnin subabları yediğini söyleyenler var ama ben yaşamadım daha 5000 km kullandım..rahat geniş araç..bagajı da çok geniş..düşük km yüksek modelli bu fiyata bulacağınız en ideal araç
  • Yorum için teşekkürler. Yakıt nedir acaba şehir içi-şehir dışı? Lpgde kaç litre yakıyor?
  • Teşekkür ederim. Bilgilendirici oldu
  • quote:

Orijinalden alıntı: kkolds

Teşekkür ederim. Bilgilendirici oldu
    kapı içlerini acın (arka kapı) içler pas bildiğin pas korozyon engelleyici dahi kullanmamışlar, neden actınız derseniz hoparlör yeri var ama eklememişler acınca gördük
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatihsaskom

şehir içi yoğun olmayan trafikte 50 tl gaz li 320 km yol yaptım..şehir dışı 160 lira gaz ile de 990 civarında km yaptım..yani 80 litre gaz ile 1000 km yakın yol yapıyo

Hocam iyi bi kurcalasaydınız arabayı bildiğim kadarıyla cruze'lar yakıt üretiyor.Sizin araç ise yakıt yakmış. Bi sorun olabilir acilen servise gidin.
  • kkolds kullanıcısına yanıt
    Hocam araç tüm güvenlik ekipmanlarını barındırıyor.Kasa olarak kendi sınıfındaki araçlara göre ağır.Lpg ile kullanılırsa daha ekonomik olur.Şimdiden hayırlı olsun araç.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Urbanrevolt

Hocam araç tüm güvenlik ekipmanlarını barındırıyor.Kasa olarak kendi sınıfındaki araçlara göre ağır.Lpg ile kullanılırsa daha ekonomik olur.Şimdiden hayırlı olsun araç.
    9 sene destek kaldı , geçen sene çekilmişti sanırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: jimhendrix

Alıntıları Göster
    10 sene destek muhabbetini boşverin öncelikle, aracın garantisi sürecinde destek olsun yeter, herşeyi opelle aynı dünyanın en büyük üreticilerinden birinin yedek parça servis imkanı birçok markadan çok daha üstün, o kısım problem değil

tek sorun yakıtıdır bu aracın ama fiyatının uygunluğu düşünülürse problem sayılmaz, yağlamalı bir lpg sistemi ile de olabildiğince sorunsuz kullanılabilir, lpg illaki birçok araçta belli bir km den sonra sorun çıkarabiliyor ama kazandırdığı para bu tamiri katlayarak çıkartıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: jimhendrix

Alıntıları Göster
    Arkadaşta hatchback kasası var lpg'nin motoruna zarar verdiği doğrudur ayriyetten arabadan performans beklentisi içine girmeyin çünkü araba gitmiyor, gitmediği gibi de fazla yakıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: İmportant

30bin civarına 2009,2010 corolla daha iyi tercih olur.

Doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlarmış.Eksi yağmuruna tutmuşlar
  • O nasi araba oyle ya. Bende az yakar diye bilinen civic var 50 lirayla 250 gormuyorum bile
  • quote:

Mutlaka onlarca markanın onlarca modelini de açmışsınızdır ve onlarda hiç böyle bir şey yoktur.

Mesela toyota yılda bir "araç geri çağırma şenlikleri" düzenler, 1 milyar aracı falan geri çağırır her sene ama toyota sorunsuzdur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: superegoid

quote:

Alıntıları Göster
    Cruze motorunda subaplar aluminyum. LPG ile kullandımda bir süre sonra bozulmaya başlıyorlar. Bu ortalama 80 bin km civarı. Subaplar bozulduktan sonra ise yaklaşık 2 bin liraya çelik subap taktırılıp devam edilebiliyor.

LPG'ye uyumsuz muhabbetinin sebebi budur.

• quote:

Orijinalden alıntı: Jason Becker

Cruze motorunda subaplar aluminyum. LPG ile kullandımda bir süre sonra bozulmaya başlıyorlar. Bu ortalama 80 bin km civarı. Subaplar bozulduktan sonra ise yaklaşık 2 bin liraya çelik subap taktırılıp devam edilebiliyor.

LPG'ye uyumsuz muhabbetinin sebebi budur.

GM'nin motorlarında genellikle magnezyum alaşım subaplar kullanılıyor hocam. Lpg ısısından dolayı eriyen bu subaplari çelik subapla değiştirince herhangi bir sorunu kalmıyor.Millette bu motorları lpg ile uyumlu değil sanıyor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: superegoid

quote:

Alıntıları Göster
    Malesef kailte olarak düşükler. Ama piyasadaki kaliteli araç fiyatlarına baktığınızda fiyatı iyidir.

Cruze benzinli sürülmez. Lpg de ise 35-45 kuruş arası yakar. Çok ekonomi beklemeyin.

• quote:

Orijinalden alıntı: juke sero

Malesef kailte olarak düşükler. Ama piyasadaki kaliteli araç fiyatlarına baktığınızda fiyatı iyidir.

Cruze benzinli sürülmez. Lpg de ise 35-45 kuruş arası yakar. Çok ekonomi beklemeyin.

Alıntıları Göster
    otomatik civic al daha güzel olur bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ...DeAtH...

otomatik civic al daha güzel olur bence.

Alıntıları Göster
    Kötü bir seçim olmaz ama ben o bütçeye fiat bravo öneririm.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.