Şimdi Ara

Chp nedenmi kaybediyor ? (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
134
Cevap
1
Favori
2.929
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Chp amuda kalkıp takla atsada hiç bir seçimi kazanamaz bu bir gerçek.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1)Deniz baykal zamanında yanlış politikalar izledi dolayısı ile bu parti üzerine yapıştı.

2)Ne kadar inkar edersek edelim din olgusu her zaman Türk milleti üzerinde etkilidir.Biz çok dindarız diğerleri kafir olgusunu Akp iyi yapıyor.

3)Akp 'ye oy verenler tamamen RTE'nin konuşmalarından etkilenerek oyunu veriyor.RTE olmazsa başka biri geçse yerine bu oyların yarısını bile alamaz.Algı yönetimini iyi yapıyorlar.

4)Türkiye'nin en az yarısı bilinçsiz.Gerçekten cehalet ile bilinçsizlik arasında gidip geliyorlar.Dolayısı ile o çalmaz ya bakış açısı var nasıl bu kadar emin olabiliyorsun çalmayacağına onca kanıt varken?

5)Her türlü kadrolasmayı yaptıkları için pek çok konuda gerek medya gerek internette manipülasyon yapıyorlar.Eskinden tv her türlü yolsuzluğu verirdi ancak şimdi tv ye baktığında herşey güllük gülistanlık izlenimine kapılıyorsun.

6)Kılıçdaroğlu 'nun çok iyi biri olduğuna inanıyorum ancak bu milet asarım keserim bağırı çağırırım gibi gövde gösterisi entrafında toplanıyor artık.Kutuplaşmalar AKP'ye yarıyor

Ben artık ülkemin hakına inanmıyorum.Demokrasi bu ülkede sadece bir araç olmuş.Diktatörler seçimle gitmezler unutmayın..

• Objektif bir yorum yapmak istiyorum.. Muhalefetin kendini acilen düzeltmesi gerekiyor. Secimlere yanlis stratejilerle girdiler. Sonucta olan oldu. Bakin ben Chp veya Akp yanlisi degilim fakat 2 tarafta birbirini dinlemeli. Akp'ye oy veren secmende olanlarin farkinda fakat gordugumuz gibi kaygilari var ozellikle gecmis Chp iktidarinin yaptiklarindan dolayi korktuklari ayni seylerin yasanmasini istemedikleri icin oy verdiklerini dusunuyorum. Muhalefet daha cok birlestirici konusmalar ve projeler uretmeli. Zira yapilisma vb. tarzi projelerini arttirmali. Akp yi yermek ve yerinden etmek icin yanlis kararlar aliyor. Son olarak ulke capinda dusunce, din, ırk farkliliklarina hepimizin saygi gostermesi gerekiyor. Ana amac ulkenin cikarina isler yapmak ve aleyhi davranislari engelemmektir. Hepinize saygi ve sevgiler lutfen birbirimizi kirici yorumlar yaparak ikna etmeye calismayalim hic bir ise yaramiyor cunku.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Kesin iftiradır hatta Papua Yeni Gineliler çıkarmış kasetleri. Siz bu kafayla devam zaten bir iki seneye bölünür gideriz.

• CHP 2002'den bu yana sayısız seçim kaybetti ama hiçbirisinden ders çıkarmadı. Ben seçimlerin ardından çıkıp da özeleştiri yapan bir CHP'li hiç görmedim.Aksine seçim mağlubiyetini hep kömürcülere, makarnacılara ve çobanlara bağladılar. CHP'nin halka yukardan bakan yapısı değişmedikçe seçim falan kazanamaz.

• x_aCme X kullanıcısına yanıt
    Çünkü oy verenler okuma yazma bilmeyen okula dahi gitmemiş cahil,insanlardan değil.okuma seviyesi yüksek olan halkın kendini geliştirmiş,kültür bilgisi yüksek olan kesimlerden oy alıyor dolayısıyla da ülkemizde bu kesim baya Bi az kalıyor

• AKP seçmeni belli zaten,yüzde 70'ine yakın bir oranı ilkokul mezunu.Okumuş adam CHP'ye veriyor.E o kitlenin oranı da henüz az,yavaş yavaş artacak İnşAllah.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ITTF

Köyden oyları toplar tayyip, oyları yakan tayyip ,oy çalan tayyip...Mersin ve adana da elektrik kesilmiş bakan çıkıyor fırtına diyor. Bakın adana diyorum.en soğuk kış sıcaklığı 10 derece . CHP ne yapsın? Bu halkı aşağılamasın da ne yapsın. AKP kim oy veriyor görüyoruz. Reel dünyada kendileri önemsetemeyen eğitimsiz insanlar oy verdiği parti 1. çıkarak kendilerini önemsettiğini düşünüyor.O yuzden artık kestim ümidi. Böyle popoya böyle pipi.

Koskoca CHP nin eli armut mu topluyor . NE yapsın etsin organizasyonunu kursun engellesin . Her seçim sonrası çıkar bu oy çalındı muhabbeti. Hepte öyle olmadığı ortaya çıkıyor sonra . Benim bugüne kadar tek inandığım hile bu sene ankaradaki seçim . BENCE AKP Çankaya da ki oyların sayılmasının önüne geçti. Bence akp saydırtmadı çanka oylarını . 680 bin oyu var oranın .

AMa CHP nin eli armut toplamıyorsa o oyları saydırtır . Ben hala Ankarayı CHP alır diyorum ama olur da CHP nin eli armut toplarsa biz ne yapalım . Akp ye hayırlı olsun diyecez .

• hiç kılıçtarı cuma namazından çıkarken gören oldumu ? bence bu yüzden.. şuan chp nin aldığı oyların %5i zaten mhp den gelen oylar genel seçimde onuda alamayacak

• quote:

Orijinalden alıntı: Sir Maximus

AKP seçmeni belli zaten,yüzde 70'ine yakın bir oranı ilkokul mezunu.Okumuş adam CHP'ye veriyor.E o kitlenin oranı da henüz az,yavaş yavaş artacak İnşAllah.

O yüzden bizim evden AKP'ye üniversite mezunu veya öğrencisi 4 oy çıktı di mi? 1 tanesi de prof ama cahil işte ne yaparsın

Benim ablam üniversiteyi başını açarak okumak zorunda kaldı ama şimdi başörtülü doktorluk yapabiliyor. Açıp ekşisozlukten başörtüsüyle ilgili 2 başlık okusam CHPye vermemek için 40 sebebim olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Susanoo -- 31 Mart 2014; 14:53:12 >
  • Bunlar benim etrafımdakilerden ve yaşadığım olaylardan tespitlerim.
    1.Eşit şekilde rekabet olmadı.Tüm Akp adayları tüm devlet imkanlarını kullandı ekstra seçim yardımları,belediye çalışanları say say bitmez bedavadan kullanıldı.

2.Kendi yaşadığım yerde karşısındaki adaylar güçlü olmamasına rağmen diğer partilerin bayrakları itina ile söküldü.Sökülüp özenle toplanıp götürüldü.

3. CHP nin imajı ebenin dedenin gözünde kominist ne olduğunu bilmese de komünist dinsiz,ülke düşmanı algısı var.Solcular dinsiz algısı var ne yazık ki.O yüzden dini kullanamazsan başarılı olamazsın.Din o kadar önemli ki yolsuzluk da yapsan dindar rozetin yakandaysa hiçbir şey olmaz bir de kim gelse çalacak algısı var hatta oy verenler de biz de o mevkilere erişsek yaparız diyen çok kişi vardır.Çıkan kasetlerde de zina olmadığı sürece bir sıkıntı yaratmazı öyle bir şey de olmadı.

Aynı şekilde Atatürkçülüğü sağ partiler din gibi gösterdiler.Bir kesimde de Atatürk'ü seveni dinsizlikle suçlayabiliyor.Yine asla oy vermem diyor.

4.Belediyeler halka hizmet diyerek açtığı gençlik merkezleri,hanım lokalleri arı gibi çalıştı bedava flyer dağıtıcısı,insanlara iletilmek istenen mesajları taşıdılar,habire bir şeyler dağıttılar.Bunlar neler erzak,altın,para oyunu ama oyunu chpye verse oyum beleşe gitti diyecekti.Bu bir şeyler dağıtma olayını CHP ninde yapması lazım. Gerekirse borç batağına girsin ama dağıtsın başka çıkar yol yok avantayı seven bir kitle var acı ama gerçek bana bir amca demişti sen ne aldın oyun için bedavaya gitmiş dedi

5.Halka bir gün mücevher gibi değer vereceksin. En küçük ayrımcılık küçümseme,eğitimiyle alay etmeme gibi konulara önem vermek lazım.Okuyamama psikolojisi zaten hoş bir şey değil bunu en ufak şekilde hissettirmeyeceksin.Son yıllarda bu CHP de kalmadı gibi bir şey ama seçmenin de var. İnsanların verdikleri kararlar görecelidir.Siz sabaha kadar anlatırsanız anlatın bir kişinin bile fikrini değiştiremezsiniz sülalemden,etraftaki insanlardan biliyorum.

6.CHP seçmeni partisine bir şey borçlu olmadığı,gebe olmadığı için canla başla çalışmıyor.Arkadaşlarım kim gidecek seçime,o gün gezi programları yapıp oy kullanmıyor.Öğrenciler ikametgahı okumaya gittikleri ile aldırmıyor.Yol parası muhabbetinden oy veremiyor. Ama evimin karşısında okul var ne yazık ki kaç tane eli ayağı tutmayan büyükleri omuzlar üstünde taşıyıp AKP gençlik kolları,oradakiler yardımcı oldular 1 oy 1 oydur diyerek.Şunu anlamak lazım oy vermeden eleştirmek kadar saçma bir şey yok.

7.Üstteki maddeyle ilgili.Belediye çalışanları yerinden olma korkusundan dolayı sevmese de kendi çıkarı için oy veriyor.CHP diyecek ki kimseyi yerinden etmeyeceğiz.Özellikle polis,zabıta,belediye çalışanları,vb memurlar sadece kendisi oy vermiyor.Yakın akrabaları da oy verirken yakınım yerinden olmasın diyor.

8. CHP işsizlik konusunu daha somut projelerle özellikle ilçelerdeki adaylar vaatle vererek oy toplaması gerek AKP bunu çok güzel kullandı.Bir arkaşımdan bilirim haftalarca söz verilmiş sınava hazırlanmadı ampül desenli kravatı vardı. onunla koşturdu durdu iş verecekler diye. Bizden bile ilk kez oy atacaktım o dönem oy istedi.Ama ne iş bir şey verdiler yani neymiş herkese iş vermek zorunda değilsin. Ama iş verdikleri de çok oldu.Bunlar da yerinden olmamak için mecbur oy verecekler işte böyle kemikleşmiş oylar elde ediliyor.

9.Gençler maddi imkansızlıklardan okuyamıyor.Sığınacak liman aradığında ev,para veren sağcı insanlar oluyor. Onlar da bunu işa adamlarından finanse ediyor.Şimdi mısır patlağı gibi türeyen vakıflarla kurumsallaştılar.Sanayilerde filan gezenler de bu gençler bağış toplamaya gönderiliyor. Çocuk o dönem eğitim verilirken güzel işleniyor oyunu vereceği yer zaten belli oluyor.Ailesi yapılan yardımı unutmuyor oy veriyor.Etraftan görenler bak bedavadan Allah rızası için okuttular diyor yine oy kazanıyor.O harcadığı parayla süper reklamı oluyor ve oy olarak dönüyor.

10.İller için seçilen isimler yine iyiydi ama ilçelerde daha önce seçilmiş,halk tarafından sevilen kişiler seçilmeliydi partisi ne olursa olsun o devir bitti siyasetçinin partisi olmaz örnek AKP içinde her yeri gezmiş adamlar var.Mesela Mansur Yavaş doğru seçimdi.MHP de sahip çıksaydı bu iş bitmişti.Ama yine AKP ye destek oldu o yüzde 8 oyu hayırlı olsun bence aday bile çıkarmamaları lazımdı ama neyse melih kendi isteğiyle jübile yapmadan kurtuluş yok

11.Esnaf kişilerin değişmesini istemez bir önceki adam onlara kolaylık sağlıyorsa desteklerinden dolayı yine oyunu ona verir özellikle müteahhitlerde bu çok oluyor.Belediye inşaat planlarında kural ihlallerine göz yumuyorsa işini görüyorsa yine oyunu ona verir.

Benden bu kadar kalanını partiye yollarım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lonelyhawk84 -- 31 Mart 2014; 17:24:45 >

• Mi ayrı yazılır yuh artık.

• quote:

Orijinalden alıntı: R_DeNiro

Yukarıda bir şeyler yazdınız ama size ne anlatsak siz bir bahane bulacaksınız anlaşılan. Size bir şey anlatmaya çalışmaktansa deveye hendek atlatırım. Mersin'de yok olmaz diyor bir adam ? Adam olayların içinde akrabam sandık başkanı ? Çıkamıyor yerinden ? Yok olmaz gel gör diyor. Kardeşim kafan mı basmıyor kafan mı güzel ? Bunu bas bas seçimden önce bazı ilçelerde yaptılar mhp+chp olup akp karşısına geçtiler. Zaten medyada solcu bir kişi dedi ya ben seçimde mhp+chp'nin akp'yi geçip geçmediğine bakarım. Ama gördü ki mhp+chp geçemiyor aksine araya bir parti daha sıkışıyor barajı geçen. Siz hala kudurun durun. Ne diyeyim kendinizi yiyin bitirin. Kılıçdaroğlu gibi başınızda oldukça biz hala çok rahat seçimler 1. geliriz. Biriniz demiş ki ne projesi anlatcak cahil belediye seçimi falan ? Ulan madem belediye seçimi ? Sen belediyecilikten bahset niye ülke başbakanına çamur atmaktan vazgeçmiyorsun. Kaset montaj vs. olmasaydı ne konuşacaktı bu adam ? Bu adam mitinglerde adam gibi bir cümle bile kuramaz çamur atmaktan başka. Nato kafa nato mermer dedim ya asıl koyunları görüyoruz. Hadi sağlıcakla..

Bu kadar sığ düşünceli olma arkadaşım Mersin buyuksehir de bir iddian yok ki sana karşı chp+mhp birlessin.Zaten böyle bir olay olmadı olamaz da.Kemal benim liderim falan değil ben gülen taraftayim çok şükür Tarsus zaten kalemizdi Mersin'i de aldık.Bos insanların ne dediği umrumda değil akp için asla chp ile ittifak içine girilemez başbuğun kemiklerini sizlatmaya kimsenin hakkı yok bu böyle biline. Hala üste çıkmaya çalışıyorsun neredesin bilmiyorum bu yoreden birisine dersen bu lafı bi yerleriyle gülerler.

• Kisaca ve net Chpnin baskani kk, akp nin mahalle baskani kadar siyaset yapmiyor

Akp uluslar arasi bir sirket profiline ulasmak uzere
    Chp ise hala aga pasa biziz bu ulkede zihniyetine sahip.

Gecmis olsun diyorum umarim RTE intikam icin can atmaz
    1 nisan buyuk gun izleyin ( iktidar yikip gececek yakin zamanda)

• Chp doğudan oy alamıyor bunun sebebi de dini kullanmaması, akp gibi dini kullanan partiler de doğudan oyları topluyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Rasim Ozaman Kütahyalı

quote:

Orijinalden alıntı: zorbey27

Tmm hocam sensin
    Sen sonuclara bak

Gördüğüm birkaç AKP'li de sorulardan böyle kaçıyordu.
    Beni fazla görmemişsindir forumda.Fazla yorum yazmam.Cidden sinir olmuşsam yorum yazarım.Fazla sert hitapla yorum yazmışsam kusuruma bakma.Sonuçlarda umrumda değil açıkcası.Seneye de AKP kazanacak.Ben halktan umudu kestim.

Ülkenin çoğunluğunu bu tipte kişiler oluşturuyor.Sokak röportajlarını izliyorum,adamlar hayatında hiç kitap okumamış,öyle bir konuşuyorlar aynı dili mi konuşuyoruz bu kişilerle diyorum.İnsanlarda da CHP önyargısı var.CHP başa gelince karne ile ekmek alacaklarını zannediyorlar.Falan falan uzatmakta istemiyorum.Siyasiler birbirine giriyor birde bizler girmeyelim.İyi akşamlar.

hocam akpli değilim ama sen akp li çoğu insanı cahil sanıyorsan asıl sen cahilsin onu söyleyeyim bide bu ülkede bdp lilere cahil diyenler var siz daha küçümseyin bu bdp yi

• quote:

Orijinalden alıntı: Protez Bacaklı Çekirge

Chp doğudan oy alamıyor bunun sebebi de dini kullanmaması, akp gibi dini kullanan partiler de doğudan oyları topluyor

hocam dün tv de de sizin tam tersinizi diyorlardı kemal kılıçdaroğlu son birkaç mitinginde çok dini ögelere yer vermeye başlamış ama yorumcular kemal k. yaptığının yanlış olduğunu söylüyorlardı çünkü o adamın vizyonu yetmez bunları yapmaya
  • Adam size siz hırsızlık yaptınız diyor, siz bak yine seçimde birinci geldik koyduk size diyorsunuz

• alakası yok. türk insanın fikri sabittir. değişmez. yarın akp çizgisinde bi parti gelse yine olacak olan oranlar bunlar. chp akpsi yok bu işin. adam allah peygamber diyene basıyor oyu bu kadar basit aslında. ha aynı şekilde chpye veren adam da öyle, akpye ya da o çizgideki bir partiye hayatta oy vermez.
  • Akp hileyle ve egitimsizlik sayesinde kazaniyor
    siz akplilere ne desek ama icraat yaptilar diyorsunuz kardesim?
    adamlarin gorevi zaten icraat

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.