Şimdi Ara

Çift cd rom takınca bilgisayarı kilitliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
423
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar sorunum var! Bir kasa topladım herşey iyi, fakat ikinci bir cd rom yada cd rw takınca windows açıldıktan sonra slave olana cd takınca bilgisayarım kilitleniyor. Bios da herşey normal görünüyor. Bilgisi olanların bilgilerini paylaşmalarını istiyorum. LÜTFEN YARDINCI OLUN

• Master&Slave olayını doğru olarak yaptıysan ve dahi elektrik ve IDE kabloları da düzgün bir şekilde takılıysa geriye Power Supply nin yetmemesi gibi bir problem kalıyor.
  • 400 watt'lık bir power supply var. Bu arada işlemcim amd ve anakartımda asus. Yav arkadaşlar çıldıracam yav. Uygulamadığım kombinasyonkalmadı. Cd romun birini hdd ile beraber bağlıyım dedim o zamanda bilgisayar açılmadı. S:M:A:R:T bad hatası verdi. Bu ne çelişkidir böyle?
  • Muhtemelen master & slave ayarı her ikisinde de aynı. Birini master diğerini slave olarak ayarla. (Bunun için cd romların arkasındaki jumperları düzenle)
  • Kardeşler bütün ayarlar tamam. Onları ayarlıcam diye benim dengem bozuldu. Bilen birisi bana yardım edebilirmi? Bilipte söylemeyenin kaynanası bir yıl yanında kalsın...
    Yaaaaardddııııııımmmmmmm
  • quote:

Orjinalinden Alıntı: CİNALİS

Master&Slave olayını doğru olarak yaptıysan ve dahi elektrik ve IDE kabloları da düzgün bir şekilde takılıysa geriye Power Supply nin yetmemesi gibi bir problem kalıyor.

bundan sonra ne denir ki başka

aynı cd yi mi takıyorsun(belki cd de bilgisayarı kilitleyen bir şey vardır ne bilim), başka cd ler dene...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi destroil -- 30 Eylül 2005, 2:15:40 >
  • benim kuzen lg cdrw nin yanına lg cdrom aldı buna benzer bi sorunla karşılaştı sonra lg cdromu philiple deyiştirdi ve problem ortadan kalktı
  • bak arkdaşım
    senin iki tane cd rom veya rw veya dvd mi takaccann
    aynı koblo üzerinden iki rom takman için bak cd-rom veya cd-rw nin arkalarında 6 bacaklı
    ve bu bacakların 2 tane si bir birine kısa devre edilmiştir
    bunlar
    3 lüdür
    bak cd-rom un 1 ci ikili kasa devre etsin
    cd-rw baglarsanda onuda ikinci 2 bacagı kısa devreetsinn
    bak senin cd- rom mutlak arkası kısa devre edilmiştir
    ama bunlar diger takacagın cd-rom veya cd-rw her neyse bu parçaylaa
    aynı yer kısa devreedilmişse bundan yapar
    cd bilgisayarataktıgında bilgisayar donuyorsa bu olayyı ger çekleştirisen bir sonuç alabilişrsinn
    bak arkdasında <<< ::: >>>bak arkasında böle noktalı noktalı iletkenler var
    bunların soldan birinciye birini tak soldan 2 ciyede ikin ci takacagın rom tak
    kolay gelsinnnn
    bak okumasasan anlamasın
    oku mutlak anlarsınn
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.