Şimdi Ara

çim sulama suyu lekesi nasıl çıkar? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
0
Favori
14.462
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Yazılımcı Online

quote:

Orjinalden alıntı: hakmel

pardon cahilliğimi bağışlayın ama "çim sulama suyu" nun ne gibi bir özelliği var da boyaya zarar veriyor?

boyaya zarar vermemiş

hepimiz biliriz şehir şebeke suları kireçlidir hele bazı illerde çok fena kireçlidir buda aracın camına ya da boyasına geldiğinde ve güneş altında ya da gölgede kurulamadan damlacıkların kendi kurmasını beklersek küçük beyaz kireç lekeleri oluşuyor camda

ama sirkeli su ile camı silmek bu olayı çözüyor yani ben öyle çıakrttım camdaki kireç lekelerini

Alıntıları Göster
    sirke ile çıkarma işini denedim. Faydalı oldu ama %100 lekeler çıkmadı. Çok azaldı ama.

Cam sille zaten denemiştim ama etkili olmamıştı. Bir iki yıkamadan sonra umarım hiçbirşey kalmaz.

Cam ve kaportada olan reçine tarzı lekeleri ise bitkisel yağla çıkarmayı başardım. Bir beze yağı emdirip leke olan yere sürüyorsunuz 5-10 dk bekledikten sonra yine aynı bezle daire şeklinde ovuyorsunuz. Önceleri hafif, leke çıkmaya başladığını görünce daha fazla bastırarak lekeyi çıkartıyor ve sonra sabunlu su ile yıkayıp duruluyoruz.

• quote:

Orijinalden alıntı: fyazici

sirke ile çıkarma işini denedim. Faydalı oldu ama %100 lekeler çıkmadı. Çok azaldı ama.

Cam sille zaten denemiştim ama etkili olmamıştı. Bir iki yıkamadan sonra umarım hiçbirşey kalmaz.

Cam ve kaportada olan reçine tarzı lekeleri ise bitkisel yağla çıkarmayı başardım. Bir beze yağı emdirip leke olan yere sürüyorsunuz 5-10 dk bekledikten sonra yine aynı bezle daire şeklinde ovuyorsunuz. Önceleri hafif, leke çıkmaya başladığını görünce daha fazla bastırarak lekeyi çıkartıyor ve sonra sabunlu su ile yıkayıp duruluyoruz.

Alıntıları Göster
    evet sirke hallediyo, ben aynaları sirke ile siliyorum. Yıkamacı suya katıp arabayı öyle yıka dedi ama tam oranını bilmiyorum bi daha ki sefere sorarım

• quote:

Orijinalden alıntı: Tanselah

evet sirke hallediyo, ben aynaları sirke ile siliyorum. Yıkamacı suya katıp arabayı öyle yıka dedi ama tam oranını bilmiyorum bi daha ki sefere sorarım

Alıntıları Göster
    Ama topic muhteşem oldu. Artık çim sulama suyu lekesinin nasıl çıkarılacağına dair bir kaynağa ihtiyaç duyanlar google'da arama yaptırarak forumumuza ulaşabilecekler. Sorunlarını çözebilecekler.

Gerçekten hoş, ilginç bir konu oldu

• quote:

Orijinalden alıntı: special123456

Ama topic muhteşem oldu. Artık çim sulama suyu lekesinin nasıl çıkarılacağına dair bir kaynağa ihtiyaç duyanlar google'da arama yaptırarak forumumuza ulaşabilecekler. Sorunlarını çözebilecekler.

Gerçekten hoş, ilginç bir konu oldu

Alıntıları Göster
    Bazılarına bu olayın çok basit geldiğini hissediyorum ama gerçekten cam ve kaporta tamamen beyaz lekelerle doluyor ve yıkamaya gidinceye kadar önünüzü göremiyorsuz. Umarım hiç kimsenin başına gelmez.

Cevap yazan arkadaşların tümüne çok teşekkür ederim. Bu forum sayesinde arabalar hakkında çok faydalı bilgiler öğrendim. Aynı kalitede devam dileklerimle...

• quote:

Orijinalden alıntı: fyazici

Bazılarına bu olayın çok basit geldiğini hissediyorum ama gerçekten cam ve kaporta tamamen beyaz lekelerle doluyor ve yıkamaya gidinceye kadar önünüzü göremiyorsuz. Umarım hiç kimsenin başına gelmez.

Cevap yazan arkadaşların tümüne çok teşekkür ederim. Bu forum sayesinde arabalar hakkında çok faydalı bilgiler öğrendim. Aynı kalitede devam dileklerimle...

Alıntıları Göster
    ayrıca cam sunuynuz için cam suyu konsantraleri alın yani onların çoğu kireç önleyicili oluyo. Örneğin antifirizli camsuyu ben yaz kış antifirli cam suyu kullanırım

ha birde böcek lekesi falan çıkaran camsuları var onlarda sirkeli oluyo yani açın koklayın sirke kokuyor ama böcek lekesi camdan çıkıyo mu o işte biraz zor

• quote:

ayrıca cam sunuynuz için cam suyu konsantraleri alın yani onların çoğu kireç önleyicili oluyo. Örneğin antifirizli camsuyu ben yaz kış antifirli cam suyu kullanırım

ha birde böcek lekesi falan çıkaran camsuları var onlarda sirkeli oluyo yani açın koklayın sirke kokuyor ama böcek lekesi camdan çıkıyo mu o işte biraz zor

Alıntıları Göster
    benim eski oto yıkamacım arabaları yıkadığı suyun tankına herzaman sirke koyardı. kireçi önlüyor derdi.
    her yaz benimde bu derdim. çim sulama esnasında oluşan lekeler. nefret ediyorum çimlerden

• quote:

Orijinalden alıntı: kırıkdiş

benim eski oto yıkamacım arabaları yıkadığı suyun tankına herzaman sirke koyardı. kireçi önlüyor derdi.
    her yaz benimde bu derdim. çim sulama esnasında oluşan lekeler. nefret ediyorum çimlerden

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: kırıkdiş

Konuyu hortlatmışsın.

Madem çimlerden nefret ediyorsun git ÇÖLde yaşa.

• quote:

Orijinalden alıntı: desiya

quote:

Orjinalden alıntı: kırıkdiş

Konuyu hortlatmışsın.

Madem çimlerden nefret ediyorsun git ÇÖLde yaşa.

Alıntıları Göster
    3 yıllık hort

• quote:

Orijinalden alıntı: Burhan

3 yıllık hort

Alıntıları Göster
    walla arkadaşlar bugün arabayı yıkatmaya gittim. camda ve kaportada o dediğiniz kireç lekeleri çıkamamış canım bayağı bi sıkıldı. google da araştırayım dedim direkt olarak bu siteyi açtım ve sirkeyi öğrendim. içim rahatladı biraz. gidince deniyeceğim. yazan arkadaşlara çok teşekkürler.
  • Bugün benimde basıma geldi, herkes denemeye gidiyorum demiş ama, kimse dönüp sonuc yazmamış, umarım ben doner yazarım
  • quote:

Orijinalden alıntı: barisemirankara

Bugün benimde basıma geldi, herkes denemeye gidiyorum demiş ama, kimse dönüp sonuc yazmamış, umarım ben doner yazarım
    arkadaşlar, benimde aldığım evdeki balkon pencerelerinin camları çim sulama suyu nedeniyle beyaz beyaz kireç lekesi olmuş, google da çok araştırma yaptım;elde ettiğim sonuçlar: sirkeli su, camsil, cif kireç sökücü, aseton, tiner, diş macunu, yemek sodası denemelerimden sonra sonuç alamadım en son şimdi kerosen yani (gaz yağının gelişmişi) deneyeceğim... sizlerinde bir bildiği varsa fikrinizi yazarsanız sevinirim...
  • quote:

Bugün benimde basıma geldi, herkes denemeye gidiyorum demiş ama, kimse dönüp sonuc yazmamış, umarım ben doner yazarım

5 senelik hort!

Ayrıca sen de sonucu yazmamışsın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İlkerA. -- 22 Temmuz 2011; 23:32:18 >
  • quote:

Mesajın sonuna çok güldüm. "Umarım ben döner yazarım."

• quote:

Orijinalden alıntı: lonely_man

quote:

Mesajın sonuna çok güldüm. "Umarım ben döner yazarım."

Alıntıları Göster
    porcöz cıkarmazmı aynaları

• quote:

Orijinalden alıntı: maviay_67

Alıntıları Göster
    6 yıllık hort oldu, süpersiniz panpalar
  • quote:

hocam porçöz falan kullanmayın çok kuvvetli asitler içeriyor, yazık arabaya. sirke gibi zayıf asitli solüsyonları deneyin. millet az kalsın kireci çıkarmak için kezzap atacak arabaya ayrıca belirteyim kezzap nitrik asittir, porçöz de yüksek oranda nitrik asit vardır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi werty_tr -- 16 Eylül 2012; 13:44:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: werty_tr

quote:

hocam porçöz falan kullanmayın çok kuvvetli asitler içeriyor, yazık arabaya. sirke gibi zayıf asitli solüsyonları deneyin. millet az kalsın kireci çıkarmak için kezzap atacak arabaya ayrıca belirteyim kezzap nitrik asittir, porçöz de yüksek oranda nitrik asit vardır

pasta cila yaptırdım yok arkadaş hala duruyor..
  • quote:

7. yılını da ben hortlatayım istedim. :) Benim araçta da aynı sorun oluştu. Bu hafta içinde bende bir sirkeli suyu deneyeceğim. Bakalım geri dönüp yazacak mıyım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: tarkan4407

quote:

7. yılını da ben hortlatayım istedim. :) Benim araçta da aynı sorun oluştu. Bu hafta içinde bende bir sirkeli suyu deneyeceğim. Bakalım geri dönüp yazacak mıyım?

Alıntıları Göster
    sirkeli su birebir...

• quote:

sirkeli su ile sil derdine çare olacaktır

Bir kaba su koy bi çay bardağı ya da istediğin kadar sirke koy sonra bi bez ya da pamuk yardımı ile sil

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.