Şimdi Ara

çim sulama suyu lekesi nasıl çıkar? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
0
Favori
14.462
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: 34Brs34

sirkeli su birebir...

İnşallah çıkar. Cilalı oto şampuanı ile iki kez yıkadım. Tazyikli suyu da bastım. Bir türlü beyaz benekler gitmedi. Azaldı ama gitmedi. Cam suyu ve mikrofiber bezle bastıra bastıra sildim yine nafile.
  • Benim arabada park yerinde çim sulama sisteminden gelen suyun altında kaldı bir kaç gün. Kuyu suyu ve çok kireçliymiş su. Sonra fark edince heryerinde lekeler gördüm. Sirkeli su , deterjan .. denedim çıkmadı. Ön camın sanki içine girmiş gibi bir sürü iz var. Hatta porçöz ile süngerin üzerine biraz damlatarak sildim camları , yine işe yaramadı.Ne yapayım şaşırdım :(
  • Kesin çözüm belli mi beyler? Sirke yetmiyor mu? Birde kireç lekesinin kuş pisliği belasındaki gibi süre bakımından ne kadar zamandır kaporta üzerinde durduğu hususu önemli mi değil mi?

Not: İstemsiz hort için üzgünüm

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 8 yıl ve istikrarı hala bozmadık
  • Arkadaşlar hort oğlu hort olacak ama ağustos ayında Antalya'ya tatile gittim. Otelin muhterem valesi siyah aracımı götürüp çim sulama fıskiyesinin önüne çekmiş. Araba orada 3 gün durdu, kireçli ve hatta sanırım ilaçlı suyu yedi. Dönünce sirkeyle 2 defa yıkattım, cila attım yine kar etmedi. Sonra internetten bulduğum ve sadece kaportadaki kireci temizlemek için kullanılan nasiol TEM Spot adlı ürünü aldım. Aracı şebeke suyu ile yıkattım üzerine ürünü sıktım. 5-10 dakika bekledikten sonra mikrofiber bez ile sildim ve tekrar temiz su ile yıkattım. Lekelerin tamamına yakınını çıkardı. Ürünü en ucuza da eksper market diye bir site var oradan aldım.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.