Şimdi Ara

Çin'den Full HD Video Kamera Alacağım TAVSİYE

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
1.965
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Yakın bir zamanda bir arkadaşım Çin'e gidecek. Ben de ona bir kamera aldırmak istiyorum. Kesinlikle Full HD ve hard diske kayıt yapan bir makine alacağım.

Aşağıdaki makineyi beğendim:

SONY HDR-SR11E FULL HD HARD DİSK VİDEO KAMERA

http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=17076&productid=evsonyhdrsr11e

Bu makineyi kullanan ya da bu makine hakkında söyleyecekleri bir şeyler olan lütfen desin :) Başka tavsiyeleriniz olursa onları da söyleyebilirsiniz. Ancak kesinlikle Full HD ve hard diske kayıt yapmalı.

Son olarak Çin'den getirttiğim makine Türkiye'de herhangi bir konuda sorun çıkartır mı? Uyumlu olmaz bazı şeylere falan bilemiyorum..

Her türlü yorum için şimdiden teşekkürler..

• Bugün öğrendim NTSC ve PAL diye bi olay varmış. Çinden aldığım makine burada sorun çıkarır mı? Türkiye için PAL almak lazımmış galiba. Bu yüzden aldığımız malın NTSC mi PAL mı olduğunu almadan önce nereden anlayabiliriz?? Yanlış mal almak istemem. Şimdiden teşekkürler.
  • sorun çıkarcağını zannetmem zaten burda satılan makinaların çoğuda çin malı o ntsc pal falanda ülkelere göre görüntü standartlarıdır ve kameranın ayarlarında bu seçimler mutlaka vardır diye düşünüyorum hatta sanırım çinle aynı görüntü standardını kullanıyoruz o yüzden sorun çıkarmaz ve o makina yerinede toshiba gigashot a100f'yi öneririm 100 gblık hafızası var ve dünyanın en küçük full hd kamerasıdır aynı zamanda ....
  • Alabileceğin en iyi kamera

bence başkasını düşünme bile

HDR-SR12E: İNCELEMESİ

• Yorumlarınız için teşekkür ederim :)

HDR SR-12E ile HDR SR-11E arasında depolama alanı dışında bir fark var mı? (biri 60 gb biri 120 gb) Ben göremedim de. O yzüden 60 gb yetrer gibi geliyor bana.

Toshibaya pek bakamadım. Hiçbir yerde pek bilgi yok. Fazla popüler olmamış galiba. Amazon'da bile yok o ürün. Anlaşılan Sony alacağım.

NTSC ve PAL olayı da sorun çıkarmayacak bana anlaşılan. O bilgi için teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi denemeipod -- 10 Temmuz 2008; 23:06:26 >
  • depolama haricinde hiçbir farkı yok
    60gb kapasite yeterlidir der iseniz sr11e işinizi görürü

saygılar
  • Panasonic HDC-SD9 Avrupa'nın En İyi Video Kamerası : Panasonic’in HDC-SD9 modeli, TIPA (Technical Image Press Association / Teknik Görüntü Basın Kuruluşu) tarafından 2008 yılında ‘Avrupa’nın En İyi Video Kamerası’ ödülüne layık görüldü. Panasonic SD9 modeli, SDHC/SD hafıza kartlı kayıt sistemi sayesinde dünyanın en küçük ve en hafif full HD modda kaydeden kamera modeli olma özelliğini taşıyor. Opsiyonel olarak 16 GB’lık bir SDHC hafıza kartı kullanılması halinde HE modunda 6 saate kadar kayıt yapma imkanı sağlayan video kamera, herhangi bir sürücü mekanizmasına ihtiyaç bırakmayan kartlı kayıt sistemi, kullanım kolaylığı ve pratikliği sağlar. Bunun yanında SD9 model Panasonic full HD video kamera, şık ve kompakt tasarıma sahip olmasına rağmen, arızaların önlenmesi açısından darbelere karşı da oldukça dayanıklı.

http://www.letsgodigital.org/tr/19384/panasonic-hdc-sd9-video-kamera/

• Çok teşekkürler arkadaşlar önerileriniz için. Sony hariç diğer önerilerinize de baktım. Galiba ilk istediğimi alacağım. O güzel gibi geliyor. Her şey için teşekkürler tekrar :D
  • peki arkadaşlar bu kameraların çektiği görüntülerden örnek videolar bulamazmıyız acaba?
  • Arkadaşlar

Stick üzerine kayıt ve HDD üzerine kayıt'ın ARTI VE EKSİLERİ nelerdir acaba ?
  • Bendeki panasonic video kamerasından sonra Sony'den şaşmamaya yemin ettim
  • bence de en iyi kamera sony
    başka kameraya bakma
  • quote:

Orjinalden alıntı: hdmı

bence de en iyi kamera sony
    başka kameraya bakma

Öyle gibi duruyor zaten :D Sony alacağım kesin artık.. :D
  • Arkadaşlar

Stick üzerine kayıt ve HDD üzerine kayıt'ın ARTI VE EKSİLERİ nelerdir acaba ?
  • sony sr 10-11-12 modelleri 1080i kayıt yapıyor 1080p değil ancak hdd li panasonic hs9 yada memory kartlı sd9 modeli 1080p kayıt yapıyor ve şuan piyasada tek 1080p kayıt yapan kamera sanırım panasonic..ancak kimse önermiyor panasonic hs9 yada sd9 u..inceleme sitelerde iyi not vermemiş..bencede sony den şaşmayın ama şuan 1080p kayıt yapan tek kamerada araştırdığım kadarıyla panasonic...
  • çinden gelirriken 1 adet düdük al derim. . sakın kamera falan alma
  • yılın kamerası seçilen panasonıc iinceledim.3 ccd sistemi kullanılmış lens olarak mükemmel.bu kameraya profosyonel denilebilir.sony nin ismine fazladan para ödeyeceksin.panasonıc al bence.parayı yoldan toplamıyorsun...
  • quote:

Orijinalden alıntı: by_romeo26

yılın kamerası seçilen panasonıc iinceledim.3 ccd sistemi kullanılmış lens olarak mükemmel.bu kameraya profosyonel denilebilir.sony nin ismine fazladan para ödeyeceksin.panasonıc al bence.parayı yoldan toplamıyorsun...

sony handycam amatör kameralarda senelerdir 1 numara....
    panasonic ve canon sony den öğrenmiştir bu işleri....ama hala onun kadar iyi yapamadıkları birçok şey vardır
    araştırıp okuyup yazsanız çok daha iyi olur

quote:

Orijinalden alıntı: DoSöDoKöKo

Elektronik sektörü için her yıl düzenlenen törenlerle sahiplerini bulan Avrupanın en prestijli ödülü olarak ifade edilen EISA-AWARDS 2009-2010 sahiplerini buldu. Avrupa'nın 19 ülkesinden 50 tane elektronik sektörüyle ilgili olan dergi editörlerinin seçimleri sonucu belirlenen ödüller açıklandı.

Sony HDR-XR520V en iyi HD kamera olarak seçildi.

European HD Camcorder 2009-2010 -> Sony HDR-XR520V

http://www.eisa.eu/awards/video

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.