Şimdi Ara

Çin üretimi AMD INTEL işlemciler hk. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
0
Favori
2.750
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: sahafiec

unutmayın arkadaşlar koskoca Lenovo bir Çin firması...

bilmeden yorum yapmak dedikleri buymuş demek
  • şuan eski işlemcilerime bakıyorum 2003 yılında 200 dolara aldığım p4.2.6 işlemcimin arkasında chına yazıyor ama halen sorunsuz çalışıyor yine eski amd işlemcimde assembled ın malaysıa yazıyor şimdiki amd işlemcimde malaysıa geçen cumartesi işlemciyi sökerken soğutucuyla birlikte geldi ve pinlerden 30-35 tanesi yamuldu,dedik elimizde patladı garanti de geçmez ama tek,tek toplu iğney'le düzelttim; hiç kopmadı pimler sağ sola yatmaktan; gerçekten çok dayanıklı ve şimdi sorunsuz çalışıyor. ne ısınma nede başka sorun var işlemci amd 7850 black modeli 3.37 hızında çalışıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: cihangir1

şuan eski işlemcilerime bakıyorum 2003 yılında 200 dolara aldığım p4.2.6 işlemcimin arkasında chına yazıyor ama halen sorunsuz çalışıyor yine eski amd işlemcimde assembled ın malaysıa yazıyor şimdiki amd işlemcimde malaysıa geçen cumartesi işlemciyi sökerken soğutucuyla birlikte geldi ve pinlerden 30-35 tanesi yamuldu,dedik elimizde patladı garanti de geçmez ama tek,tek toplu iğney'le düzelttim; hiç kopmadı pimler sağ sola yatmaktan; gerçekten çok dayanıklı ve şimdi sorunsuz çalışıyor. ne ısınma nede başka sorun var işlemci amd 7850 black modeli 3.37 hızında çalışıyor

Aynı problem bir kere benimde başıma gelmişti. İşlemci soğutucuya kaynamıştı sanki nasıl yaptım hatırlamıyorum ama çektiğim gibi elime gelmişti ve işlemci slot kilidini açmamıştım Tabiki pinler yamulmuştu bende umudu kesmiştim ama sonra bi denedim düzelttim ve işlemci çalıştı. Şu anda hala çalışıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: demircibu

quote:

Neden bilmeden yorum ??? Arkadas dogru soylemis Lenovo bir cin markasi ve cin de cpu, gpu uretilmez demen senin bu konuda pek bilgin olmadini gosterir...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ProcyoN

quote:

Orijinalden alıntı: cihangir1

şuan eski işlemcilerime bakıyorum 2003 yılında 200 dolara aldığım p4.2.6 işlemcimin arkasında chına yazıyor ama halen sorunsuz çalışıyor yine eski amd işlemcimde assembled ın malaysıa yazıyor şimdiki amd işlemcimde malaysıa geçen cumartesi işlemciyi sökerken soğutucuyla birlikte geldi ve pinlerden 30-35 tanesi yamuldu,dedik elimizde patladı garanti de geçmez ama tek,tek toplu iğney'le düzelttim; hiç kopmadı pimler sağ sola yatmaktan; gerçekten çok dayanıklı ve şimdi sorunsuz çalışıyor. ne ısınma nede başka sorun var işlemci amd 7850 black modeli 3.37 hızında çalışıyor

Aynı problem bir kere benimde başıma gelmişti. İşlemci soğutucuya kaynamıştı sanki nasıl yaptım hatırlamıyorum ama çektiğim gibi elime gelmişti ve işlemci slot kilidini açmamıştım Tabiki pinler yamulmuştu bende umudu kesmiştim ama sonra bi denedim düzelttim ve işlemci çalıştı. Şu anda hala çalışıyor

galiba sürdüğümüz termal macundan kaynaklanıyor birde o kadar para verip 15 dolarlık macun alıyoruz harbi şimdi düşünüyorum da enayilik ten başka birşey değil birdaha aldığıda en ucuzu nu alıcam maksimum 5 tl bende kilidi açmamıştım ama soğutucuyla geldi işlemci kaynama sıyla alakası yok galiba çünkü 43 derece yi hiç geçmiyor.amd harbi sağlam işlemci yapıyor kalite bakımından okadar sağ sola yamulma sına rağmen birtanesi bile kopmadı helal amd

• Bende bi kere p4 2.4 ghz bacaklarını eğmiştim.İşlemci yere düştü aldım kürdan tek tek düzelttim.Sonra taktım sokete azcık sağa sola bastırdım işlemci çalışıyodu en son
  • quote:

ProcyoN

sıstem panelındekı pc lerı test ettınmı?yenı nesıl athlon2 ler c2d kadra ıs cıkarabllıyormu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MMX 166 -- 5 Ocak 2010; 21:31:09 >
  • Datron bir Türk firması:).
    Arkadaşlar ben henüz üzerinde PRC ya da China yazan bir işlemci görmedim. Bu çin olayı yanlış anlaşılıyor zaten. Eğer bir fabrika Çindeki tesislerinde kendi ürününü üretiyorsa orada bir sorun yoktur yani ürün orijinaldir. Problem Çin de kopyalanan ve üzerinde yazan firmaya ait olmayan ürünlerle ilgili. Eğer Çindeki kopyacılar işlemci üretebilecek teknolojiye eriştiyse (ki hiç zannetmiyorum) tebrik etmek gerekir.
    Arkadaşa cevabım ise böyle birşeyin mümkün olamayacağı için riske girmeye değmeyeceği yönünde olur.
  • Datron ve casper alınmaz zaten.

Casper laptop vardı 3 tane 2 sinin anakartı bozuldu tamire gitti anakartı değişip geldi artık ne biçim bi anakart taktılarsa
  • quote:

Orijinalden alıntı: serqanz

quote:

quote:

Neden bilmeden yorum ??? Arkadas dogru soylemis Lenovo bir cin markasi ve cin de cpu, gpu uretilmez demen senin bu konuda pek bilgin olmadini gosterir...

Lenovo çirn markası ama ibm pc bölümünü aldı onuda belirtelim...
    artık hikaye yani... bana çinde üretilen bir ati nvıdıa gpu söle göreyim yad acore2 bir cpu yada amd athlon bile olur eski 939
    bulamazsan daha gelme buraya

• quote:

quote:

quote:

quote:

Lenovo çirn markası ama ibm pc bölümünü aldı onuda belirtelim...
    artık hikaye yani... bana çinde üretilen bir ati nvıdıa gpu söle göreyim yad acore2 bir cpu yada amd athlon bile olur eski 939
    bulamazsan daha gelme buraya

O işlemcinin yarısını bile yapamazlar...

• Çinlilerden çöp torbası bile almam usta ama sanmıyorum onlar onu başarabilsin :D iphone un çakmasını bile yapamıyorlar
  • Kullandiginiz parcalarin cogu made in china veya iphone lar veya monitorler vs vs. Bana buraya gelme diyen arkadas ben uretildi demedim sen uretemez yada uretilmez demissin ben ona cevaben yazdim Bu yil icinde intel Cin de Dalian fabrikasi faaliyete gecicek belki haberin yoktur bir arastir istersen ayrica TSMC yi de bilirsin sanirim benim ingilizcem iyi degildir sende bir oku ben yanlis anlamadiysam TSMC cin de uretim yapiyor.

Nonetheless, government crackdowns on piracy, along with chipmakers' desire to gain a larger part of the Chinese market, are prompting chipmakers to move more manufacturing to China. TSMC, which is the largest contract manufacturer for chips in the world, makes some chips in China. TSMC also fought, but ultimately settled, an intellectual property lawsuit with SMIC, one of China's premier chipmakers.

http://news.cnet.com/Intel-to-produce-chips-in-China/2100-1006_3-6170016.html

• quote:

Kullandiginiz parcalarin cogu made in china veya iphone lar veya monitorler vs vs. Bana buraya gelme diyen arkadas ben uretildi demedim sen uretemez yada uretilmez demissin ben ona cevaben yazdim Bu yil icinde intel Cin de Dalian fabrikasi faaliyete gecicek belki haberin yoktur bir arastir istersen ayrica TSMC yi de bilirsin sanirim benim ingilizcem iyi degildir sende bir oku ben yanlis anlamadiysam TSMC cin de uretim yapiyor.

Nonetheless, government crackdowns on piracy, along with chipmakers' desire to gain a larger part of the Chinese market, are prompting chipmakers to move more manufacturing to China. TSMC, which is the largest contract manufacturer for chips in the world, makes some chips in China. TSMC also fought, but ultimately settled, an intellectual property lawsuit with SMIC, one of China's premier chipmakers.

http://news.cnet.com/Intel-to-produce-chips-in-China/2100-1006_3-6170016.html

http://www.tsmc.com/english/a_about/a_about_index.htm

Taiwan Semiconductor Manufacturing Company Limited

taiwan yani

bir ürün çinde üretildi diye çinlimi oluyor yada tamamıyla çininmi bu yani
    adam en ucuz işcilik nerdeyse orda ürettiriyor ps3 bile made in çin şimdi sony çinmi
    tüm fabrikayı kuran firmalar sadece vergi vermemek maliyetleri düşürmek en ucuz işcilik var diye orda üretim aşaması gerçekleşiyor zaten ürünler el yapımı değil çoğunu robotlar yapıyor...

sahafiec Lenovo; ıbm pc departmanını aldı eski ıbm değil artık anlaman bukadarmı zor abd ıbm ile şuaki lenova birmi git az post kas yaa ama burda değil başka bölümde...

• neyi tartışıyorsunuzki hala üretilen bütün parçalar firmaların kendi fabrikalarında üretiliyor..ha çin olmuş ha costa rica

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0245653D0 -- 7 Ocak 2010; 18:15:36 >
  • Ben işlemcimi çin den aldım. Gayet güzel kullanıyorum. (intel)
  • quote:

Orijinalden alıntı: HOWTEK

çini bilemicemde benim işlemci costa rica malı.her işlemcinin çinde üretildiğini sanmıyorum.garanti konusundada tr de bişi yapamazlar.bozulursa çin e kadar yolun var

Kardeşim ben aldım o işlemciyi bozuldu Kargo da yokmuş oraya. Kabul etmiyorlar elimdede fatura var taa Müdürüne gidicem de çince bilmiyorum napıcam Allah var yukarıda.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.