Şimdi Ara

Çin üretimi AMD INTEL işlemciler hk.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
37
Cevap
0
Favori
2.750
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, internette bir ilan gördüm çinden tedarikçiler işlemci satıyorlar.Burdaki fiyatların neredeyse yarı fiyatına.INTEL ve AMD markalı orjinal ama OEM deniyor yani kutulu değil.Garantide veriyorlar.Size birkaç sorum olucak.
    1) Çinde INTEL ve AMD üretiliyor mu.? Yani bu işlemciler gerçekten orjinal olabilir mi.?
    2) Çinde eğer üretiliyorsa diğer ülkelerde üretilen işlemcilerden bir farkı varmıdır.? OEM olması çok farkeder mi?
    3) Sizce risk alıp getirtmeye değer mi.? Burda 60$ olan işlemciye 30$ fiyat çekti konuştuğum adam bu arada.

Cevaplarsanız sevinirim.Şimdiden teşekkürler.

• çini bilemicemde benim işlemci costa rica malı.her işlemcinin çinde üretildiğini sanmıyorum.garanti konusundada tr de bişi yapamazlar.bozulursa çin e kadar yolun var
  • kutusuz ise kullanilip kullanilmadigini nerden anlayacaksin... test etme sansin var mi? yoksa bir kere "aldin bitti" mi olacak?

Genelde Uranium Bilgisayar ve Borsa pazar gibi 2. el alicilar, islemciyi ikinci elde almak icin anakarta takip test ediyorlar.. Bu ikinci el alicilar kendi sistemleri icin ilgili islemcilerin tahmini benchmark puanini 3 asagi 5 yukari bilirler. Eger benchmarklarda islemci cok isinirsa "direkt overclock yapilmis" diyerek islemcileri almiyorlar.

Hic yoktan alacaginiz islemcileri herhangi bir futuremark benchmarkindan gecirip, internetten ayni islemcinin ilgili benchmark sonucu ile karsilastirip, calismasinda sorun var mi yokmu anlarsaniz anlamli olacaktir...

bu arada unutmadan... ilgili islemcilerin tumu Cin'de uretilmiyor.. Sadece bir kac parcasi Cinde uretiliyor.. Bunlar pinset ve metal kapaktan ibarettir. onun disindaki parcalar ya tayvan, ya guney kore, yada japon uretimdir.. cekirdek ise direkt ana fabrikalardan cikar... Almanya, Japonya, Amerika, İsrail gibi..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Towarscke -- 4 Ocak 2010; 10:52:56 >

• quote:

Orijinalden alıntı: sahafiec

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Amd processors are made in one or more of the following countries: China Mallaysia

Kısca çin ve malezyada yapılıyormuş...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi N-0NE -- 4 Ocak 2010; 12:58:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: N-0NE

Amd processors are made in one or more of the following countries: China Mallaysia

Butun islemciler yapilmiyor da olabilir..

pin set, metal kapak, islemci zari ve alttaki direncler farkli ulkelerin mallari olabilir...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Towarscke

quote:

pin set, metal kapak, islemci zari ve alttaki direncler farkli ulkelerin mallari olabilir...

Alıntıları Göster
    İçi boş kutu göndermezlerse al kardeşim, hatta biraz fazla al bizde alalım. Pek kolay birşey değil çakma cpu yapmak imtel,awd :)

• quote:

quote:

X2 7750 be işlemcimin kutusunda böyle yazıyor valla hala atmadım kutuyu.Olabilir valla bilemem...
  • quote:

quote:

quote:

X2 7750 be işlemcimin kutusunda böyle yazıyor valla hala atmadım kutuyu.Olabilir valla bilemem...

Alıntıları Göster
    Çin malı olması malzemenin kalitesiz olduğu anlamına gelmez, bazı arkadaşların kafalarına bu yerleşmiş.
    İşçilik ucuz olduğundan birçok firma Çin'de fabrika açıyor, yoksa malzeme aynı malzeme
    Tabi istisnalar da olmaz diye birşey yok.

• galiba 50$ ı riske edip deneyeceğim.Emin olmak için başka yol yok gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ReCyCLe

galiba 50$ ı riske edip deneyeceğim.Emin olmak için başka yol yok gibi.
    Hocam aman dikkat etde yanmış işlemciyi vermesinler sana....
  • quote:

Hocam aman dikkat etde yanmış işlemciyi vermesinler sana....

Alıntıları Göster
    50$ risk edilirmi hocam ya
  • quote:

Orijinalden alıntı: SKIDROW

50$ risk edilirmi hocam ya

Alıntıları Göster
    75tl para yapar bence riske edilir
  • quote:

risk hiç bir zaman edilmez. bende vardı made in china yazıyordu işlemciye. kocaman 6 ısı borulu bir işlemci soğutucusu takmama rağmen bıosta sıcaklığına baktığımda 50derece masa üstünde 50-55 arası oynuyor bir işlem yapmaya kaktığımda anında 70 dereceye yaklaşıyordu ve özellikle oyunlarda restart atması kafayı yedirtti bana. sonuç hiç hız aşırtma vede zorlama yapılmamış 6 aylık işlemcinin yerine yenisini almak zorunda kaldım. isteyen risk alabilir. chine=p.r.c maalesef hep çakma yapıyorlar nedense.Lakin piyasada china'dan başka bir yerde üretilmiş bilgisayar parçası bulmak maalesef çok zor.

• quote:

Orijinalden alıntı: hsyn2802

quote:

risk hiç bir zaman edilmez. bende vardı made in china yazıyordu işlemciye. kocaman 6 ısı borulu bir işlemci soğutucusu takmama rağmen bıosta sıcaklığına baktığımda 50derece masa üstünde 50-55 arası oynuyor bir işlem yapmaya kaktığımda anında 70 dereceye yaklaşıyordu ve özellikle oyunlarda restart atması kafayı yedirtti bana. sonuç hiç hız aşırtma vede zorlama yapılmamış 6 aylık işlemcinin yerine yenisini almak zorunda kaldım. isteyen risk alabilir. chine=p.r.c maalesef hep çakma yapıyorlar nedense.Lakin piyasada china'dan başka bir yerde üretilmiş bilgisayar parçası bulmak maalesef çok zor.

Alıntıları Göster
    Çin tek başına işlemci üreticek teknolojiye sahipmi ?

Yani adamlar herşeyi kopyalıyor diye işlemciyidemi kopyalayacaklar.Sadece işlemci baya bi zorlanmıştır.Voltaj-fsb-yüksek sıcaklıktan dolayı.Başka bişi çıkıcağını zannetmiyorum.Denemeye değer bence

• quote:

Yani adamlar herşeyi kopyalıyor diye işlemciyidemi kopyalayacaklar.Sadece işlemci baya bi zorlanmıştır.Voltaj-fsb-yüksek sıcaklıktan dolayı.Başka bişi çıkıcağını zannetmiyorum.Denemeye değer bence

Alıntıları Göster
    50 $ verip riske gireceğine üzerine 50$ ver orjinal işlemci al daha mantıklı olur ucuz etin yahnisi bol olur

• quote:

Alıntıları Göster
    yahu ne saçma yorumlar var....sonuçta bu işlemcilerin hepsi firmaların kendi fablarında yapılıyor...intel işlemci intelin fabından çıkıyordur..çakma olacağını zannetmiyorum..zaten adamlar Towarscke in dediği gibi pin set, metal kapak, islemci zari ve alttaki direncler falan elbet kaliteli yada belirli bir yerden alıyordur..zaten çoğu foxconn üretimi oluyorki foxconn un fabıda çinde galiba...herşeyin çakmasına inanırımda gpu ve cpu nunkine inanmam...benim E5300de costa ricada üretilmiş ilginç..keşke intel yada amd şu türkiyede de fab açsa ne güzel olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0245653D0 -- 4 Ocak 2010; 23:51:02 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-0245653D0

yahu ne saçma yorumlar var....sonuçta bu işlemcilerin hepsi firmaların kendi fablarında yapılıyor...intel işlemci intelin fabından çıkıyordur..çakma olacağını zannetmiyorum..zaten adamlar Towarscke in dediği gibi pin set, metal kapak, islemci zari ve alttaki direncler falan elbet kaliteli yada belirli bir yerden alıyordur..zaten çoğu foxconn üretimi oluyorki foxconn un fabıda çinde galiba...herşeyin çakmasına inanırımda gpu ve cpu nunkine inanmam...benim E5300de costa ricada üretilmiş ilginç..keşke intel yada amd şu türkiyede de fab açsa ne güzel olur

Alıntıları Göster
    ne çini ya saçmalamayın made in chına diye üretilen bir nvıdıa grpu yada ati gpu yada amd cpu yada intel cpu görmedim ...

intelin çoğu cpusu costa rica ve malezya amd ninde çoğu malezya üretimi

• quote:

Orijinalden alıntı: demircibu

ne çini ya saçmalamayın made in chına diye üretilen bir nvıdıa grpu yada ati gpu yada amd cpu yada intel cpu görmedim ...

intelin çoğu cpusu costa rica ve malezya amd ninde çoğu malezya üretimi

Alıntıları Göster
    Cin de uretilse bile ureten fabrikadan bu urunlerin piyasa fiyatinin altinda satilmasi mumkun degil. Sizin almak istediginiz islemciler buyuk ihtimal ile 2. el urun ler ve bunu satan kisi kesinlikle size 2. el oldugunu soylemez burda bir urunu kopyalamak disin da en cok yapilan sey 2. el bir urunu alip yenileyip temizleme vs yeni diye satmak sadece islemci vs degil akliniza gelebilecek hersey en cok ta cep telefonu bu sekilde satiliyor.

• quote:

unutmayın arkadaşlar koskoca Lenovo bir Çin firması...

Ibm laptopları artık lenovo adı altında üretilmiyormu benmi yanlış biliyorum ????
  • quote:

quote:

unutmayın arkadaşlar koskoca Lenovo bir Çin firması...

Ibm laptopları artık lenovo adı altında üretilmiyormu benmi yanlış biliyorum ????

Lenovo ibm in bir bolumunu satin aldi, artik lenovo laptop larin ibm ile bir alakasi yok.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.