Şimdi Ara

Clarke-Tech ET9000 HD Enigma 2 Twin Tuner hakkında bilgisi olan var mı? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
78
Cevap
0
Favori
7.229
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • tamda iyi bir hd cihaz buldum diye sevinmiştim.cs'nin problemli olması benim için büyük sorun.Sanırım biraz daha beklemekte fayda var.
    bilgilendirmeler için teşekkürler...

quote:

Orijinalden alıntı: albani

Serkan selamlar

-Dün başka bir Modem taktım,hatta kabloyu bile değiştirdim ama değişen bir şey olmadı ve bu cihaz belliki
    CS işinde sorunlu yada ciddi sorunlu!

Bu arada Vizcam/Oscam "sorunsuz çalışıyor" diyenler kimlerdir!! ben TF den bir veya iki kişiden bunu okudum ama
    bendeki vaziyet ortada,ayrıca 2 farklı Server da denedim bu arada!!

-Bu Cihaz zaten Avrupada bu sebebten satılamıyor(CS arayanlar için konuluyorum tabiki)

-Team ler çalışırsa bir işe yarar aksi halde akibeti 910 gibi olur!!

Ancak benim kafama takılan sorunsuz diyenler,bunu hangi kriterlere göre diyorlar,bende 2 haftadır cihaz duruyor ama
    çeşitli şeyler yapmamam rağmen,CS işinde cihaz ciddi sorunlu!

++
    Ben Humi ci olduğum için,görüntü kalitesi nedir çok iyi biliyorum,ayrıca geçmişte Analog/Digital SD zamanında o günlerin
    Receiver larını kullananlarda görüntü kalitesini iyi bilirler!!!

Bizdeki sorunda zaten burada başlıyor,çünkü hiç bir yeni Receiver bizi açmıyor doğal olarak
    Rezil ve kötü SD hatta HD lere kimileri "süper" diyor yaw,kafayı yiyeceğim

Örneğin adam DB yi almış(bende de var SD si) CS den her bir şeyi açıyor ve onun için cihaz süper oluyor!!
    Yani CS yi yapıpta,herşeyi açması ile cihaz süper oluyor hatta uçuyor

En son denediklerim;hani şu uçurulan VU+Duo;benden resmen çakıldı 8 saat sonra aynen geri postalamıştım(Erol Beyde sanırım bozulmuştur)
    ardından DB500HD onuda anında postalamıştım! sıra geldi DB800HD-PVR ye bunuda aynen 1 gün sonra postalamıştım geriye!

Atlanta da hikaye!! ve diğer çoğu cihaz v.s

++
    Kısaca ya görüntü kalitesi arayacaksın ama CS yi unutacaksın gibi
    Yada CS yi yapıyorsa görüntü kalitesi filan aramayacaksın!!

Bu ikisinin arasıda yok zaten!

ülen 11 senedir Humi kullanıyorum hala,atacağım bu mereti ama SD bile olsa HD gibi resim alıyorum,kıyamıyorum

++
    Kati için dışarda çeşitli varyasyonlar vardır;adam alıyor bunu FTA ve Legal üyelikler ile kullanıyor o zaman cihaz süper onun için oluyor!

Bizde ise CS olayı ciddi boyutta ve bu cihaz bu işte en azından bugün için ciddi sıkıntılıdır! ama 6 ay veya 1 sene sonra ne olur,onuda
    bilemem gari

Benim için resim kalitesi tek belirleyici kriterdir ve bu aşamada original image ile 912 süper iş çıkarıyor
    CS işinde ben açıkçası 2 haftadır hiç bir ilerleme kaydedemedim!

Serkan dediğin gibi bir kanalı açıp uzun süre zap yapmadan oluyor ama ondada da yine arada kesiliyor v.s yani cihaz hiç stabil
    değil bu konuda ve bir süre daha bekleyip,ya Hakana geri vereceğim cihazı yada parasını ödeyip elimde bir şekilde tutacağım!

++
    Ben açıkçası bu cihazı pek elimden çıkarmak istemiyorum! FTA bile kullansam yinede elimde tutacağım gibi +DSmart Modüllü
    üyeliğim var ve belki onu ilerde biraz daha üst paketlere çıkararakta kullanabilirim+

++
    Erol beyden yeni bir cihaz geliyor sanırım X-Trend;ama fiyat "kazık" yaw birde bunun resim kalitesine bakmak lazım!
    TF de hemen bir iki yalaka(fake ve satıcı takımından) almışlarda bu cihazı ve "cihaz süpermiş"
    Firma adı verip birde küfür etmem gerekiyor aslında bu çakallara!!

Clak-Tech te aynı cihaz,birde bunun şimdi isim kavgası var TF de! omudur yoksa bumudur markası filan diye!!! boş işler yani!
    ülen bunların alayı çakma marka be

DB nin fiyatının çok yüksek olması sebebiyle diğer çakallarda onu örnek alıp rakamları yüksek tutyorlar!!!
    beş para etmeyecek cihazlar 700-800 veya 1200/1400 kağıt gibi

++

Not;bakınız bu yukarıda başlığı açan üye,cihazı almış ve sorusu olanlarıda cevaplıyacakmış!! iyide nerede bu kişi 11/03 den beri!
    ben merak ediyorum Clark-Tech denen cihaz ne menem şeymiş??? bize anlatsın bu kişi cihazıda sayesinde öğrenelim!

• yaw Serkan sende taktın İşlemciye

itele gitsin işlemcisini filan,cihaz süper Hocam

Humi ci birisi cihaza süper diyorsa süperdir o kadar

Hakan genelde takılmıyor fazla Forumlara ama arada teknik bazı bilgiler TF den veriyor yine,bende oradan takip ediyorum+

Bu akşam yine biraz inceledim,alet uçuyor SD&HD olarak!! sonra CS li kanallara geldim yine çuvallama olayı

+

• quote:

yaw Serkan sende taktın İşlemciye

Hakan genelde takılmıyor fazla Forumlara ama arada teknik bazı bilgiler TF den veriyor yine,bende oradan takip ediyorum+

Bu akşam yine biraz inceledim,alet uçuyor SD&HD olarak!! sonra CS li kanallara geldim yine çuvallama olayı

+

He he...

Üstat tamamda, takıldığım husus şuydu ! TF'de @selo nick'li arkadaş, 912'de kullanılan
    işlemci için STi 7105/7111 gibi birşeyler yazmış.

Bir işlemcinin bir model numarası olur. Kısaca oradan takıldım bu mevzuuya...

Bu arada üstat bu cihazın Çin klonu var mı? diye araştırdım da, pek talep görmediği için
    klonu yapılmamış...

Cihazı beğendiysen, bence elinden çılkarma ! Bu yılın sonuna doğru HD kanallar FTA olarak
    verilecekmiş. Duyumlarım bu yönde...

Saygılar.

• Üstat birde işlemciye takdın demezsen!

Test için edindiğin fortec star'da kullanılan işlemci nedir ?

Aslında tüm bu soruları sormaktaki amacım !

HD serisinde kaliteli görüntü sunan cihazlarda, karşımıza hep STi marka işlemciler
    çıkmaktadır.

Kısaca; şimdilerde araştırmalarımı STi işlemci kullanılan cihazlara odaklanarak devam
    ettirmek istiyorum.

Şu ALI serisi işlemcili cihazları test etmekten, neredeyse göz zekim bozuldu.
  • Serkan selamlar

-İşin İşlemci kısmı ile ilgilenmiyorum ama dediğin gibi bunlar STI olması gerek!

-Fortecstar zaten sadece Canada/UK pazarı için bir Receiver(sanırım buda çakma marka ve Canada lı bir firma için diye biliyorum)
    FTA SD&HD Receiver ancak resim kalitesi çok iyi,ben sanırım 3-4 ay bunu kullandım,şimdi Hakana geri verdim Kati yi kullanıyorum şuanda+

-Fortec te CS işi yok!!! sadece DSmart Modüllü sistemde kullandım,cihazda ayrıca Movie/Sport/Default/Manual/Normal v.s gibi picture modlar
    var,buda çok güzel bir özellik(Kati de yok bu özellik)

++
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkanguzel_

quote:

+

He he...

Üstat tamamda, takıldığım husus şuydu ! TF'de @selo nick'li arkadaş, 912'de kullanılan

Bu arada üstat bu cihazın Çin klonu var mı? diye araştırdım da, pek talep görmediği için
    klonu yapılmamış...

Cihazı beğendiysen, bence elinden çılkarma ! Bu yılın sonuna doğru HD kanallar FTA olarak

Saygılar.

Atölyeye gelen her makinanın (uydu alıcı değil) içini açmışken, elmde mercek entegrelerin seri numarasını okuyorum sanki çok lazımmış gibi.Sayende saplantı oldu bu işlemci merakı sonu nereye varacak bilmiyorum.

Neyse; 2 işlemcininde bilgilerini üstünkörü inceledim ama pek fark göremedim.Yalnız 7105 ıptv uygulamaları için uygun diyor katologda anlayamadım.

Birkaç forumda 7105 için çift tuner destekli cihazlarda kullanılmış diye okudum ama teknik katologta belirtilmemiş.Son olarak 2 side 450 MHZ.

Bide çift tuner desteği için işemcinin dual olması gerekmiyormu yoksa benmi karıştırdım.Eğer öyleyse 7105 dual değil.

Saygılar.

• quote:

Orijinalden alıntı: janjarre

quote:

quote:

+

He he...

klonu yapılmamış...

Saygılar.

Atölyeye gelen her makinanın (uydu alıcı değil) içini açmışken, elmde mercek entegrelerin
    seri numarasını okuyorum sanki çok lazımmış gibi.Sayende saplantı oldu bu
    işlemci merakı sonu nereye varacak bilmiyorum.

Neyse; 2 işlemcininde bilgilerini üstünkörü inceledim ama pek fark göremedim.Yalnız 7105
    ıptv uygulamaları için uygun diyor katologda anlayamadım.

Birkaç forumda 7105 için çift tuner destekli cihazlarda kullanılmış diye okudum ama teknik
    katologta belirtilmemiş.Son olarak 2 side 450 MHZ.

Bide çift tuner desteği için işemcinin dual olması gerekmiyormu yoksa benmi
    karıştırdım.Eğer öyleyse 7105 dual değil.

Saygılar.

He he...

Valla hiç sorma !

Beni bu işlemci saplantısına düşüren, TF'den @ricabullah oldu. @ricabullah daha ziyade
    PC'lerde GPU işlemcilerine yoğunlaşan, Can abi yaşında değerli bir abimizdir.

Bu abimizin forumlara yaptığı en büyük katkı, işlemcilerde çekirdek sayısı arttıkça, görüntü
    kalitesininde aynı oranda arttığını, kendi testleri ile ispatlamıştı...

Buradan konuyu uydu receiver'lerde kullanılan işlemcilere getirecek olursak,

Receiver'lerde kullanılan ve çift çekirdek olduğu iddia edilen işlemcilerin yapısı; PC'lerdeki
    gibi işlem yüküne görevleri paylaştırabilecek donanım yapısında değil malesef...
    Receiver'lere, PC'lerdeki gibi görev yapabilecek özellikte bir işlemci üretilmiş olsaydı,
    çekirdekin yarısı görüntüyü nefasetiyle işlerdi. Dolayısı ile enigma'nın görüntü kalitesini
    bozmada yarattığı olumsuz etkide bertaraf edilirdi. (Tek istisnası, Cooli'deki ARM işlemcinin
    daha farklı yapıda olduğu yazılmıştı. O receiver'ide göremedim henüz.)

Çift tuner'li receiver'lerin çoğunda tek işlemci var. Receiver'lerde işlemci işlem yükünü
    kaldırabildiği sürece, bir işlemci yeterlidir. (DM8000'den Vuo Duo'ya kadar yüksek
    kapasiteli receiver'lerde tek işlemci bulunmaktadır
    .)

Saygılar, sevgiler.

• İşin ben o kısmına bakmam,bunlar Hakan beyin bilgileri dahilindedir+

Biz resme bakarız! zaten cihaz verdiği resimden kendisini şak diye belli eder,İşlemcisi v.s işleri hikaye
    mala bakacaksın öncelikle ne veriyor diye

Heleki geçmişte Analog ve Digital zamanlarından olan cihazları bilenler ile hala devam eden Humi 5400 ler
    bilenler,resim kalitesi nedir çok iyi bilir!

Kati912 böyle bir cihaz
    vede her güzelin bir kusuru olur,ama bu cihaz henüz emekleme safhasında,şimdiden peşin hüküm vermekte
    çok sağlıklık olmaz,en azından cihaz adam gibi SD&HD üretiyor

Ancak kimisi bu işin sadece CS tarafında olduğu için(çok büyük çoğunluktur bunlar!)onlar için her cihazda
    ana kriterde CS dir,yapıyorsa onlar için süperdir

Adam malum bilinen bazı cihazları alıyor "süper" diyor ülen nesi süper cihazın,boktan resim kalitesine herif süper diyor
    birde TF deki gibi ortalıkta dolanan bir alay çakal da süpere destek verince,ortalıkta neyin ne olduğu anlaşılmıyor!

Yukarıda vatandaş başlık açmış ve çekmiş gitmiş,bu cihazdamı süper şimdi,yoksa nedir!
    yaw şöyle bir Clark çekte bizde öğrenelim ne menem şeymiş şu Clark

++

• He he...

Valla ne diyeyim üstat... Öyle harika şeyler yazmışsınız ki !

- Mala bakma

- Ckark'i çekme

Çok hoş benzetmeler olmuş.

Yalnız dikkatimi çekti, bu Broadcom firması işlemci model sayısını geliştirdikçe, Dreambox
    yazılımı çalıştıran cihazlarda mantar gibi bitmeye başladı...

TF'de akıllı geçinen moronlar, iyi ki bu cihazlar çıktı, yoksa Dream Multi Media bizleri daha
    çok kösecekti diyorlar. Kısmen doğru söylüyorlar da !!!

Üst seviye cihazlarda olsa, 70 - 80 dolar'lık board'a sahip bu cihazlarla, uzakdoğulular,
    CS'cileri yine kösüyor. Dream'in yarı fiyatına da olsa, yine de bayağı bir kösüyorlar.

• Beyler,

Uydu cihazlarında kullanılan işlemcilerin pc de kullanılan işlemciler gibi çok gelişmiş olduğunu düşünmeyin yada çok pahalı olabileceğini.
    Artık günümüzde en ucuz işlemciler kullanıldığı için o işlemciye verilen yük fazla olmaya başladımı ya çöker yada görüntü ve sesten feragat eder.
    Eski uydu cihazlarında kullanılan işlemciler saat hızı olarak yavaş olsada çok daha kaliteli idi.Günümüzde en pahalı olanları broadcom lardır.
    Malesef bunlarda sadece linux enigma uzerine işlemci cikardıkları için aynı sıkıntı bunlarda da vardır.Bir zamanlar ARM işlemciler en güzel görüntü
    veren işlemcilerdi ama onlarda NXP(conexant) ile iş çevirdikleri için tam bir ARM işlemci bulamazsınız(coolstream işlemcisi arm olmasına ragmen
    kapağı açın NXP yazacaktır) Tabi bu NXP kotudur anlamı cikmasın ama en iyisi degildir hatta broadcom işlemcinin 10 da 1 fiyatınadır.

Kati 910 da kullanılan işlemci ST7101 di.Bir donem Çinde bunun çakması çıkınca işlemci kargaşası çıktı ama aslı esası st7101 serisidir.Zaten geçen dönemde
    266mhz de çalışan birçok cihaz (ipbox 9000,topfield 7700,qbox hd,vs vs) aynı işlemci barındırmaktadır.Hepsinde de STAPI yazılımı vardır ve paylaşım babında
    hep sıkıntılı olmuşlardır.

ST son donemde Vantage vt-1 için st7105 ve kathrein 912 için st7111 siparişi almıştır.Akabinde Octagon 1028p,Atevio 7500 gibi cihazlara yine st7105 işlemci vermiştir.
    Temel olarak her 2 işlemci aynı görünmesine ragmen.7105 de çift tuner desteği ve 1080progressive upscale desteği mevcuttur.
    Bu firmanın ve diğer firmaların yakın zamanda 3d hızlandırıcı,1000mbit ethernet,usb 3.0,dts gibi özellikleri destekleyeceği beyan edilmiştir/edilecektir.

Eğer IBM firması uydu cihazları için chipset üretimine devam etse idi ve tabi çinlilere satılmasa idi HD cihazlar için chipset üretmesi olası idi.Ben inanıyorum ki
    bu firma teknoloji bazında diğerlerinden ileri olduğu için çıkaracakları işlemciler enigma yada diğer ağır koşullarda görüntüden feragat etmeyecekti.

Bakın geçmişte Goldmaster firmasının IBM işlemcili cihazları EMU lu olduğu zaman görüntü bozulmuyordu ama son dönemde ST işlemcili(80800 gibi) kullandigi
    cihazlarda EMU devreye girdigi zaman o cihazın verdigi goruntu dusuyordu.

Bende Opticum XTS703(ALI3602 chipset),Opticum 7700HD CXCI(ben bunu ferguson hf8800 yaptım-ST7100 chipset),Yumatu Full Hd(Bunuda Opticum 9500hd yaptım-st7101 chipset)
    Fortec Star Passion+(st7100) ve Goldmaster 1010HD(st7101) gibi HD cihazlar var.SD olanları saymaya gerek yok.Birde albani de ki kati 912 var.

ALI3602 haric diğerleri hemen hemen aynı.ST işlemcilerin en eskisi ile yenisi arasında görüntü olarak fark yok desem yeridir.Benim en çok hoşuma giden cihaz Opticum 7700hd oldu.
    Sağolsun Polonyalılar cihaz cikalı 3 seneyi gecmesine ragmen hic desteği kesmediler.Dsmart modulle acilan HD yayınları bile FTA gibi aciyor.Inanılır gibi değil.Cihaz hem pc uzerinden
    SSSP sharing yapabiliyor hemde twin desteği var.Şu an CSAT,TNT,Hellassat,ORF/Austriasat,Rai,Biss dahil emu ile açılabilen bütün kanallar var.Maşallah diyeyim

Bir donem hep almayı istediğim Lyngbox st7109 işlemcili cihaz vardı.Normalde st7109 tek core olmasına ragmen stmicroelectronics firması özel bir three cpu core uretti(1*266mhz+2*384mhz)
    http://www.linuxfordevices.com/c/a/News/Satellite-STB-runs-Linux/
    İsveçli Lyngsat firması büyük destekler alarak(avrupa uzay ajansından) bu cihazı piyasaya sürdü fakat paraları alıp hikayeden bir iflas bayrağı çeken firma bu cihazı alanları ortada bıraktı
    Hemde iyi paraya alınmıştı bu cihazlar.Donanım olarak 10 numara olan cihaz yazılım desteginin sifir olması ve Koreliler kadar yazılım konusunda tecrübeli olmayan ellerde telef oldu.
    Bu cihaz İstanbul'da ve TF de birkac kişi tarafından kullanıldı hatta tr de satışa bile cikmisti.Cihazı kullanan birkac tanidigim hem hız olarak hemde görüntü olarak eşsiz olduğu yönünde beyanat vermişlerdi.

Son olarak sadece görüntü merakınız varsa ve paylaşım işi 3.hatta 4.sırada geliyorsa ve tabi "money talks" diyebiliyorsanız Vantage VT-1 deneyin.En azından ben ucuz yollu bulabilirsem alıp deneyecegim.

Sağlıcakla,

PS:Clarke Tech yada Xtrend yada ahmet mehmet onemli degil bu cihaz tektir.Üreticisi batıya Clarke Tech olarak doğu ülkelerinede başka isimle cihaz satacaktır.Uzerindeki işlemcinin görüntüsü Dreambox dm8000
    aynıdır.Firma çakma değildir ama 1.öncelik paylaşım ise ve enigma tecrübeniz varsa alınacak cihazların başındadır(Isınma ve hava sirkülasyonu için donanım düzeni değiştirilirse tabi).
    Tek dikkat edilmesi gereken bu tür cihazları sakın ola 1000tl nin üzerinde bir fiyata almayın.Bunların maliyetini söylesem gülersiniz.Nerden biliyorsunuz gibi bir soruda sormayın

• Yetiş üstat, dual işlemci olayı beni dağıttı hemen toparlamazsan sil baştan yapıcam

Şimdi DM8000 işlemcisi BCM 7405 ise bu işlemcinin Dual Core olması gerekiyor.

Vu+Duo işlemcisi BCM 7335 ise bu işlemcinin Just Dual Threaded olması gerekiyor.

Yani çift çekirdek çift dişli, eğer bu işlemciler böyle değilde standart bir işlemci ise beni sen bile kurtaramazsın
  • Receiver CPU'ları hakkındaki bilgilendirmeler için teşekkürler Sayın @kamaxx

@janjarre kardeş,

Aman dağılma, sonra toparlamak zaman alır.

Uydu receiver'lerdeki işlemciler, PC işlemcileri gibi değil malesef...

Güney-kuzey köprüleri ile devreye giren programa göre çekirdek tahsisi mantığı ile
    işlemiyor receiver CPU'ları... Çift çekirdekli olsalar bile.

@ricabullah üstat'a ulaşabilirsem, konuyu geniş çerçeveden burada anlatmasını rica
    edeceğim.

Saygılar, sevgiler.
  • quote:

Receiver CPU'ları hakkındaki bilgilendirmeler için teşekkürler Sayın @kamaxx

@janjarre kardeş,

Aman dağılma, sonra toparlamak zaman alır.

Uydu receiver'lerdeki işlemciler, PC işlemcileri gibi değil malesef...

Güney-kuzey köprüleri ile devreye giren programa göre çekirdek tahsisi mantığı ile
    işlemiyor receiver CPU'ları... Çift çekirdekli olsalar bile.

@ricabullah üstat'a ulaşabilirsem, konuyu geniş çerçeveden burada anlatmasını rica
    edeceğim.

Saygılar, sevgiler.

Öldürücü darbeyi vurdun üstad,Güney Kuzey köprülerini hiç karıştırmayacaktın Şimdi sayfa sayfa çekirdekler, mimarileri ve işlevselliklerini araştırmam gerekecek

Neyse,bu faydalı bilgiler için teşekür ederim.Sayende yeni bir mesleğe sahip olacam.

• VU+Duo palavra cihaz;e2 ile böyle oluyorsa bir şey diyemem,ama cihaz resim kalitesinden hikaye!
    yine tüm e2 li cihazlarda yaklaşık böyle yani hikaye!

DB lerde hikaye v.s v.s

Kati bunların arasında çok ciddi farklı bir yerde yaw

Hakanın bahsettiği Vantage yine böyle sıkı bir cihaz ve daha böyle aslında bir sürü cihaz yinede var ama işinde e2+CS olunca
    cihaz görüntü kalitesi bakımından hikaye oluyor

++
  • quote:

VU+Duo palavra cihaz;e2 ile böyle oluyorsa bir şey diyemem,ama cihaz resim kalitesinden hikaye!
    yine tüm e2 li cihazlarda yaklaşık böyle yani hikaye!

DB lerde hikaye v.s v.s

Kati bunların arasında çok ciddi farklı bir yerde yaw

Hakanın bahsettiği Vantage yine böyle sıkı bir cihaz ve daha böyle aslında bir sürü cihaz yinede var ama işinde e2+CS olunca
    cihaz görüntü kalitesi bakımından hikaye oluyor

++

Can Abi,

Vu ve Kathrein cihazlarını üreten firma Kore'de ki Marusys firmasıdır.Yani donanım olarak her 2 cihazda çok iyidir.Sadece 2 farklı markanın
    işlemci katından kaynaklanan farklı gayeleri nedeni ile görüntü Kathrein da Vu ya gore daha iyidir.Eger Broadcom işlemci firması
    Vu'da mips yerine normal Linux yada "C" yazılım dili kullanmış olsaydı belkide kati'den daha iyi görüntü verecekti.

2007-2008 yıllarında almanya'da eş zamanlı çıkan Topfield TF7700HDPVR(ST7101 chipset) ve Humax Icord(Broadcom) arasında bu tür tartışmalar
    çok olmuştu.Humi'de işlemci Broadcom olmasına ragmen(enigma degil) sadece SD performası Topfield'den geride idi.

Şimdi birazda zamanda geriye gidelim!!!
    Belki bilmeyen arkadaşlar için bilgi birikimi olur.

Uydu dünyası ile tanışmam 1990 lı yıllara dayanıyor.O yıllarda ne enigma ne de neutrino yoktu.90 ların sonunda Alman Premiere platformu
    (şimdiki Sky Deutschland) Nokia firması ile anlaşarak Nokia cihazları Alman abonelerine sundu.Bu cihazlar ilk Dbox dedigimiz cihazlardır.
    Daha sonra dbox olarak başka markalarda üretildi.Yalnız dboxlar donanım olarak iyi olmasına ragmen yazılım konusunda çok sıkıntılı idi.
    Zaten Nokia cihaz kullanan insanlar bunu çok iyi bilir.
    Neyse;
    O sırada Almanya'da sıradan bir vatandaş olan Uli Hermann(Dr.overflow) bu cihazı eline aldı inceledi ve ilk defa dünyada bunu Linux ile
    çalıştırabileceğini gösterdi.Bir dönem efsane haline gelen bu adam şimdiki Dreamboxlara ilham kaynağı olmuştu.O kadarki cihaz kağnı gibi
    sıradan bir cihaz iken Linux Neutrino yazılım ile mükemmel bir cihaz haline gelmişti.Öyle ki bu cihaz şimdilerde her bişey var diyen cihazlardan tam
    10 sene önce sunmuştu bu özellikleri.

Size özellikle tavsiyem bu siteyi göz gezdirmeniz.
    Nokia dbox(dvb2000 ve otesi) cihazların ne gibi hünerleri olduğu ve bütün bunları görüntüden ve stabiliteden kırpmadan yapabildigidir.
    http://www.no-access.de/en/en_software.html

Dreambox fikrini ilk ortaya atan adam olan Dr.Overflow bu fikrini maddi yetersizliklerden dolayı gerçekleştiremedi.O dönem piyasaya çıkan uyanık
    bir grup bu fikri kullanarak Dreambox'u piyasaya sürdüler.Ben 2003-2004 lü yıllarda Dreambox 7000 4.nesil cihazı aldigimda bu kadar takım
    desteği yoktu.Sadece SF team,akabinde Gemini derken birçok team ile anlaşılarak illegal dünyanın yolları daha da büyüdü.Yazılım konusu
    en üst seviyelere çıktığı için en dandik cihazı firma çinde komik rakamlara yaptırır oldu ve dünyaya astronomik fiyatlardan cihaz satar oldu.
    Yıllar önce bu firmaya rakip Reelbox cikti ama destek sıfır olunca güzelim cihaz hep unutuldu.

Şunu bilin Dreambox'un klonu ve originali hep Çinde aynı yerde üretiliyor.Insanlar birde böyle kandırılıyor.Yani original diye aldiginiz cihaz sadece
    bir kalite daha üstün hepsi bu.Yani Alman malı hiçbir zaman olmadı.

Dr.Overflow daha sonra Micha Rainer(polish) ile Triple Dragon adında 3 katlı bir cihaz için kolları sıvadılar.Cihaz ilk olarak sadece uydu receiver olarak
    cikti ve polonyalılar destegi kesince cihazın diğer hi-fi katları hiçbir zaman gerçekleşmedi.Dahası donanım canavarı bu cihaz sadece mgcamd
    paylasim olarak devam etsede yazılım konusunda sıkıntıları bitmedi.Alabileceginiz en güzel görüntüye sahip(IBM chipset) ve ağır aksak paylaşım yapabilen
    cihaz budur.Ben bu cihazı bir dönem kullandım.Şimdiki cihazlardan üstün olmasının yanında ayrıca YUV destegide vardır.

Geçmişten günümüze hep var olan Dbox,dbox2 ve dbox3(Coolstream) iyi cihazlardır.3 cihazda Neutrino esaslıdır.Neutrino her ne kadar Linux görünsede
    bir Enigmanın verdigi görüntüden daha iyi görüntü verebilir ve cihazın daha stabil çalışmasını sağlar.

Enigma birçok özelliği içinde barındırdığı için hiçbir zaman audiphile ve özellikle videophile sevdalılarına hitap etmeyecektir.

Saygılarımla,

• @serkanguzel,@albani,@kamaxx ustalar değerli paylaşımlarınız için çok teşekkür ederim.Sayenizde forumda segment üstü cihazlar konuşulmaya başlandı.Değerli paylaşımlarınızla devamını sürdürmenizi rica ederim.

Görünen o ki ne CS den nede görüntü kalitesinden vazgeçemiyoruz.Şu şartlarda bütçesi müsait arkadaşlar için sıralama yapacak olursak,

1) Coolstream kullandığı noutrıno yazılım sayesinde CS de ve video üretmede 1. sırada.Fakat fiyat olarak 1.000TL yi bulması ve yazılımının enıgma gibi yaygın olmaması,hatta ımage destek konusunda soru işareti bırakmasını tartışmaya açık bıraktım.

2) Kahreın 912 nin orjinal image ile video üretmede gayet başarılı olması ama, CS işinde çuvallaması sırayı değiştirmedi.Sonuçta @albani ustanın hesabı ile 500 TL ye varan fiyatı ve e2 mage desteğinin ileride olabileceği bilgisi ile 2. sırada kalması daha uygun gözüküyor. Birde @albani ustanın dsmart modülünü tanıyor demesi legal izleyiciler açısından önemlidir.Sonuçta CS işine bulaşmayıpta legal abonelikle kaliteli görüntü izlemek isteyen tüketici grubuda oldukça fazla.

3) DM 800 ün öncelikli 350 TL lik fiyatı,kullanımının nispeten basit olması,çok sayıda gruplarca ımage destek konusunda çalışması ile aslında 1. sırada olması gerekiyordu.Fakat video işlemede cool ve kati nin arkasında olması özellikle CS işiyle uğraşmayıp legal abonelikle sadece kaliteli görüntü almak isteyen kullanıcılar için 3. sıraya yerleşti.Buna rağmen kaliteli video üreten cihazlar sıralamasında bulunmasını onaylayacağınız düşünüyorum.

Neyse konuyu yazılım odaklı ele alırsak,noutrıno yazılımını kati 912 ye veya dm 800 e uyarlamak mümkünmüdür merak ettim.Keza oldu diyelim,bu 2 cihaza artısı eksisi ne olur.

Saygılar.

• Jan Kardeş bizi iyi tanı(TF/DH den) bizler Karaköy çakalları yada Fake veya bir malı alıpta yalakalık yapan tipler değiliz!

Bu yüzden bizi sevmezler!!!

Biz ne görüyorsak harbi yazanlarız!!

Bu arada bıktık TF/DH deki bu fake v.s işlerinden,şöyle adam gibi bu Receiver konuları işlenemiyor,neyse bizim bu başlığa şimdilik
    çakal dadanamıyor,yada okuyor burada yazılanları ve aynen kaçıyorlar

++

Benim bir müddet kullandığım Kati,belki biliyorsunuz Hakan Beye aittir ve dün geri verdim cihazı,2 hafta kullandım ve biraz sıkıntılı
    CS işi haricinde her şeyiyle mükemmel diyebilirim
    Hem SD hemde HD lerde güzel iş çıkarıyor,hatta SD lerde çok ciddi iyi!!! ki buda oldukça artı bir durumdur!
    Ancak Katide e2 halen kullanılabiliyor ve bazı kişilerde böyle kullanıyor sanırım CS işi için!! yani e2 desteği ilerde olacak
    değil,halen var zaten e2 olayı bi cihazda

Hakan sanırım yakında bunları dener(en azından e2 deki durumunu bende merak ediyorum ve açık konuşayım,ben cihazın e2
    performansını beğenirsem,anında kaparım tabi CS yide o zaman düzgün yapabiliyorsa! aynen kapılır bir cihaz olur

++

1-Henüz Cool ile tanışma fırsatım olamadı ancak azda olsa okuduklarımıdan anladığım kadarıyla,SD&HD olarak Kati kadar iyi
    değilsede yinede oldukça tatmin edici(yani ben öyle anladım gibi!!)

CS işini bu cihazda hiç bilmiyorum ve CCCam nasıl çalışıyor;bunuda bilemiyorum şimdilik,ancak tatmin edici bir SD&HD kalitesi
    sunuyorsa ve CS yide iyi vede sıkıntısız yapıyorsa bence Kati nin bugün için elbette önüne geçer!

2-Kati nin durumunu yazdım ve artık yazacak bir şey kalmadı gari bunun için

3-Bahsettiğin DB800 müdür??? ayrıca bunun fiyatı 350 kağıtmı yaw??? yoksa sen başka cihazdanmı bahsediyorsun?
    veya o fiyat Clone fiyatmıdır?

Benim denediğim DB800HD-PVR Clone idi+

Her neyse ben bu cihazı denedim,bana akşam geldi sabaha geri postaladım yaw
    Ayrıca ben bunu ne legal nede bilmem nede kesin kullanmam!!!
    Daha önce denediğim DB500 biraz daha iyi gelmişti bana
    Ondan öne denediğim VU+Duo ise yine akşam geldi,sabaha geri postalamıştım bunuda

Bu cihazlar(Kati ve bilmediğim ama tahmin ettiğim Cool hariç) palavra cihazlar video kalitesinde ve hepside zaten e2 li bunların!
    Bizim gibi videophile ler için bunlar hikaye cihazlar kardeşim

Millet bu arada CS nin derdinde olduğu için,onlara göre her CS+CCCam cihazı süper

++

Ben sanırım bu günlerde Humi HD2000 alacağım,birisinde çıktı ve bana teklif yaptı,bende OK dedim(bazı şartlar uygun olursa tabiki)
    bunu alacağım FTA olarak ve en azından 2.Receiver olarak diğer Odada DSmart Modülü ile kullanacağım+

Selamlar

CAN+

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi albani -- 1 Nisan 2011; 20:33:16 >

• quote:

Bu arada bıktık TF/DH deki bu fake v.s işlerinden,şöyle adam gibi bu
    Receiver konuları işlenemiyor,neyse bizim bu başlığa şimdilik çakal dadanamıyor,yada
    okuyor burada yazılanları ve aynen kaçıyorlar

CAN+

Üstat çok yaşa emi... Bu seferde en az 10 dakika güldüm. Karnım ağrımaya başladı...

Her seferinde konuya yeni kelimelerle renk katıyorsun. "Dadanamıyor"

Saygılar.

• Bu arada bir başka üyeden(sanırım TF den beni tanıyan) Humi HD2x buldum,P.tesi gönderecek, .....abi beğenirsen parasını havale edersin....
    dedi,sağolsun bana güvenmiş ve gönderecek,fiyatı 200 kağıt+

Diğer oda için zaten bir cihaz bana artık şarttı! şimdilik orada DB500 var ama onu kaldıracağım ve yerine bu Humi yi koymak niyetindeyim SD&HD
    ve en azından legal DSmart üyeliğinde kullanırım bunu!

++
  • quote:

Bu arada bir başka üyeden(sanırım TF den beni tanıyan) Humi HD2x buldum,P.tesi gönderecek, .....abi beğenirsen parasını havale edersin....
    dedi,sağolsun bana güvenmiş ve gönderecek,fiyatı 200 kağıt+

Diğer oda için zaten bir cihaz bana artık şarttı! şimdilik orada DB500 var ama onu kaldıracağım ve yerine bu Humi yi koymak niyetindeyim SD&HD
    ve en azından legal DSmart üyeliğinde kullanırım bunu!

++

Umarım uzun zamandır bekledigine deger.Cihazda v1.00.07 den sonra diablo ile sorunsuz calistigi belirtilmiş.Ben daha once aynı tunere sahip
    conexant(cx24116) topfield tf7700hdpvr kullanmıştım.Sanırım yazılımdan kaynaklanan tuner problemi vardı.
    Bu cihazın gizli menusude var.Menude hdd durumu grey vaziyette ve aktive edilemiyor.
    menu- system-red- green- yellow- blue- yellow- green- red.

Firmware buradan alabilirsin
    http://www.belsat.ch/Service+Support/Downloads/Downloads.htm

Yada buradan butun dosyaları alabilirsin(loader,setting editor,sw, etc.)
    http://www.digital-eliteboard.com/downloads.php?do=cat&id=260

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kamaxx -- 3 Nisan 2011; 12:07:58 >

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.