Şimdi Ara

Clarke-Tech ET9000 HD Enigma 2 Twin Tuner hakkında bilgisi olan var mı? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
78
Cevap
0
Favori
7.229
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: albani

yoksa TF deki çakallar ile bir bok öğrenilmez biliyorsun!
    onlar her cihaza paso gaz verirler ama hikaye!!! senelerdir aynı numara yaw,bıkmadılar vede utanmıyorlar!

Selamlar

CAN++

He he...

Üstat ne yapsınlar !? Ekmek davası yav...

Geçenlerde orada Vu kimlerde var diye baktım da... Hep yetkili ekabirlerden yahu...

Böyle olunca gaz vermeyeceklerde ne yapacaklar !?

Ver coşkuyu, ver coşkuyu yapacaklar.

Saygılar.

• Yeni aletde onlarda malum, gaz başladı bile.Sadece bu işe yeni soyunan düzgün birisi gerçekleri farklı bir başlıkda belirtmiş ki doğrusuda o.
    quote:

Orijinalden alıntı: albani

Hakan selamlar

-O birilerini filan itele gitsin kardeş,böyle tipler arada çıkar sonra aynen kaçar gider,zaten "mukayeseler" filan bakarsan,sen daha iyi çözersin
    bunların niyetlerini ve fikirlerini filan!

-Erol Bey olayı yine karışık geliyor bana,VU+ dan sonra buna geçmek veye ikisinide devam ettirmek nasıl bir stratejidir!
    Karaköy,adamı şaşkına çeviriyor vede "çakal" olmazsan işin hepten zor

-Kati ye arada bir el atıver Hocam,bundaki tek sorun senin bildiğin durum!

-X-Trend içinde takipteyim ve ümitliyim(yani öyle olmak istiyorum)
    Sana nümune gelirse çok iyi olur,bende inceleme fırsatı yakalarım,yoksa TF deki çakallar ile bir bok öğrenilmez biliyorsun!
    onlar her cihaza paso gaz verirler ama hikaye!!! senelerdir aynı numara yaw,bıkmadılar vede utanmıyorlar!

Selamlar

CAN++

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi de-ka -- 8 Nisan 2011; 9:12:26 >

• konu sanki bir cihazda görülen izlenimler değil,bir kahve toplantısı hüviyetinde anlatılmış..halbuki anlatılacak olan nedir kısaca sd,hd.görüntü,kasa görünümü,cihaz ağırlığı,ccam vs.çalışması,cihazın açılış ve kapanış süreleri,kanal geçiş süreleri gibi özellikleri anlatılmalıydı ama ne yapmışlar ..v.s. v.s....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 06ensar -- 14 Nisan 2011; 9:44:53 >
  • Konu HORT

Ustalar,İşlemci konusunda zayıf olduğum için bir cihazın bir noktasında takıldım.Bir inceleme yaparsanız bayağı makbule geçecek.

Alıntı @kamaxx

Bir donem hep almayı istediğim Lyngbox st7109 işlemcili cihaz vardı.Normalde st7109 tek core olmasına ragmen stmicroelectronics firması özel bir three cpu core uretti(1*266mhz+2*384mhz)
    http://www.linuxfordevices.com/c/a/News/Satellite-STB-runs-Linux/
    İsveçli Lyngsat firması büyük destekler alarak(avrupa uzay ajansından) bu cihazı piyasaya sürdü fakat paraları alıp hikayeden bir iflas bayrağı çeken firma bu cihazı alanları ortada bıraktı
    Hemde iyi paraya alınmıştı bu cihazlar.Donanım olarak 10 numara olan cihaz yazılım desteginin sifir olması ve Koreliler kadar yazılım konusunda tecrübeli olmayan ellerde telef oldu.
    Bu cihaz İstanbul'da ve TF de birkac kişi tarafından kullanıldı hatta tr de satışa bile cikmisti.Cihazı kullanan birkac tanidigim hem hız olarak hemde görüntü olarak eşsiz olduğu yönünde beyanat vermişlerdi.

Şu stmicroelectronics'in ürettiği (1*266mhz+2*384mhz) işlemci altta resimdeki işlemci olabilirmi.Cihaz hızı söylenildiği gibi fevkalade, yalnız yazılım konusunda üretici çok kısır.Acaba bu firma bu işlemciyi kullanmış olabilirmi?eğer kullandıysa cihazı dönüştürme imkanımız varmıdır.

Saygılar,

Cihaz Neta Platinum

Clarke-Tech ET9000 HD Enigma 2 Twin Tuner hakkında bilgisi olan var mı?

• Kardeş selamlar,

Diğer başlıkta ST5200 olarak bildirmiştin. Bende TF'den ST5200 olarak hatırlıyorum. Yengeç
    çengel atmasın diye, yazmamıştım.

@kamaxx'ın makalesine gelince;

Lyngsat receiver'i görmedim. Belki sayı olarak birden fazla işlemci kullanılmış olabilir. Ancak
    ST 7109, 7111, 7105 model işlemcilerdeki çekirdeklerin, farklı hızlarda çalıştığı iddia
    edilsede, uydu cihazlarında kullanılan işlemcilerin mimari yapısı, PC'lerde kullanılan mimari
    yapıdan çok farklıdır. Dizayn edilmiş güney-kuzey köprüleri yoktur. Çekirdek'ler birbirinden
    bağımsız çalışamamaktadır. İşte bu nedenle işlemcilerin üzerine ilave işlevler yüklendikçe
    görüntü kaliteside düşmektedir.

Bu konuda; TF'den Sayın @satel90'ın yazdığı bir makale vardı ! O makaleyi bulabilirsem
    burada yayınlayayım.

Saygılar, sevgiler.

• Merhabalar Abi, Tekrar hoş geldin aramıza.

5200'ü tahmine dayalı söyledim o kadar araştırmama rağmen cihazın satışı gibi işlemcinin modelide bir gizem bir muamma Troya serisinde kullanılan st 5xxx işlemciyide katalogdada bulamadım zaten.(son 3 rakamını şimdi unuttum ama tekrar bakacağım)
    Kafama takılan olay firma st işlemci kullanıyor ama görüntü kalitesi tavizkar.Bu olumsuzluğu yazılım değiştirerek çözebilirmiyim diye bir fantazi geçiyor aklımdan.Birde bu platinum daki 3 farklı hız olayını farkedince hepten tuhaf oldum ama yazdıklarına istinaden bu boşa kürek çekmek gibi bir şey olucak sanırım.

Cihazla ilgilenme sebebimde bu markanın SD modellerini çevremdeki çok arkadaşıma önerdim ve hiçbir şikayet almadım.Şimdi HD devri başlayınca önerdiğim arkadaşlar ısrarla bu markanın HD modellerini sorup sorup duruyorlar.Yani alışan bırakamıyor bu markayı anlamadım gitti yav.

Neyse durmak yok yola devam, artık benim Neta'cıları öyle yada böyle farklı markalara geçireceğim.Bu arada senden önce @kamaxx usta'yada P.M atmıştım şu Lyngsat'ın işlemcisi bu mudur diye.Konu birazdan hortlar.

Kal sağlıcakla.

• Arkadaslar,

Neta nın işlemcisini ogrenebilmek icin ya cihazın kapagi acilacak yada disaridan bilgi gelecek.Baska turlu ogrenmek zor.
    Bu firma kapalı kutudur.Pazarlama taktikleride yok gibi.
    @Janjarre,eger boyle bir cihazı dusunuyor isen hiç bulaşma derim.Asla destek vermiyorlar çunku.

1)Eger bir uydu cihazının ozelliklerinde Systrem On Chip(Single Chip-SOC) yazıyorsa tabiki tek göbek çekirdektir.
    Keşke şu Lyngbox zamnında elime geçseydi anlardık ne mal olduğunu.

Serkangüzel abim,

Kuzey güney köprüsü anakartlarda bir ayrıştırmadır.Bunun işlemci ile ne alakası var onu anlayamadım
  • quote:

Orijinalden alıntı: kamaxx

Serkangüzel abim,

Kuzey güney köprüsü anakartlarda bir ayrıştırmadır.Bunun işlemci ile ne alakası var onu anlayamadım

İşte bende aynı şeyi anlatmaya çalışıyorum !

Uydu cihazlarında görüntü verileri ile diğer verileri işleme kanalları aynıdır. Dolayısı ile
    işlemciye uygun board dizay ediliyor.

Yav işin doğrusu, bu konu ile ilgili Sayın @satel90'ın bir makalesi vardı. Dünden beri onu
    arıyorum... Henüz bulamadım ! Çok detayda kalan bir husus olduğu için önemsememiştim.
    Ama LCD TV'lerin ağırlıklı olarak kullanıma girdiği bugünlerde lazım oldu galiba...

Orada okuduğumdan aklımda kalan, görüntü çözümleme işlemi ayrı ve özel bir birim
    tarafından yapılması gerektiği üzerine yazılmış bir makale idi.

@satel90'ın makalesinden aklımda kalanı bu kadar, ancak anlatılan bu farklı kanal
    kullanımının yararına müşahit oldum.

PC'de kulladığım TechnoTrend S2-3200 model tv kartı var. Arayüz olarak DVBViewer PRO
    ve GE sürümlerini kullanıyorum ağırlıklı olarak... Görüntü kalitesinde; DVBViewer'in her iki
    sürümü ile diğer arayüzler ile kıyas kabul etmeyecek kadar kalite farkı var. "GE"
    sürümünde keskinlik ve berraklık çok daha üst düzeye çıkıyor. DVBViewer'in diğer
    arayüzlere göre avantajı, PC'de GPU'yu kullanmasıdır. Arayüz ilaveten; yazılım yoluyla
    donanımın kabiliyetini artırarak, donanımsal hızlandırma olarak adlandırabileceğimiz bir
    teknikle, 50 kare/saniye ile görüntüleri iyileştirmeye de çalışmaktadır.

Burada Çin malı ChangHong DVB 3000 FTA bir receiver de kullanıyorum. Zaman zaman ve
    test için... Bu cihaz görüntü kalitesinde Humax 5400 ve Technisat'ın receiver'leri ile
    rahatlıkla yarışabilir kalitede video üretiyor. Bu cihaz ve PC'nin ekran kartı çıkışından
    TechnoTrend S2-3200'ü ayrı ayrı Samsung 40M87BDX tv'de test ettim. Techotrend'te
    DVBViewer GE'de biraz daha iyi görüntü elde etmeyi başardım. Tabi bu başarıda
    donanımsal hızlandırma faktörünü gözardı etmiyorum.

Herneyse... Oldukça uzun yazdım galiba !

Denilebilir ki, PC olayı farklıdır. Farklı teknik ve daha güçlü donanımlar ile izleme
    yapılmaktadır filan gibi... Ancak her ne sebep ortaya sürülürse sürülsün, farklı kanal + farklı
    donanım parçalarının görüntü işleme sürecine dahil edilmesi ile daha kaliteli görüntü elde
    edilebiliyor.

İşte receiver'lerede aynı çerçeveden baktığımızda, ortada bir işlemci var ama işlemciye
    yüklenen bir çok görev var.

Saygılar, sevgiler.

• Konuya katıldığın için teşekkir ederim @kamaxx Usta,

Neta hakkındaki tesbitin çok doğru,adamlar DVB-C settopbox olayını çok sevdiler birde üstüne mobil sat olayını tutturunca DVB-S pazarını ve kullanıcılarını salladılar.Olaki DVB-T2 muhabbeti hayata geçerse artık hepten kopar pazardan bunlar.

Fabikayı geçtim kullananlarda teknik bilgi paylaşmıyor.Satın alırken kerdeşlik yemini mi ettiler ne ''Söz veriyorum işlemci kodunu paylaşmayacağım diye'' anlamadım gitti
    Bu arada bendeki TroyaII CI nın işlemcisini okudum ''ST sti 5119'' yalnız kataloglarda bulamadım modeli, buda bir muamma oldu bana.

Ben DM800 kullanıyorum, Troyada çocuk odasındaki tüplü tvde sadece çizgi film kanallarına tahsis edildi.Daha öncede belirttim bu markanın modellerini kullanım rahatlığından dolayı çevremdeki arkadaşlara hep tavsiye ettim.Çoğuda zaten benim evde test sürüşü yapıp aldı ve memnun olmayanıda görmedim.Şimdi bu arkadaşlar illaki bu markanın HD versiyonlarını istiyorlar bende onlar için uğraşıyorum vallahi.

Saygılar,

• Pekala, Abi anladığım kadarı ile işlemci kral dahi olsa mevcut board dizaynında yapacakları kısıtlı diyorsun.Yani kaliteli video üretmek için işlemci yükünü farklı chıpsetlere paylaştırmak gerekiyor sonucu çıktı anlattıklarından.Eğer resime dökersek şöyle bir dizaynmı lazım board'lar için.

Resim biraz sallama oldu kusura bakmayın

Saygılar,

Clarke-Tech ET9000 HD Enigma 2 Twin Tuner hakkında bilgisi olan var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi janjarre -- 8 Mayıs 2011; 19:51:07 >

• He he...

Grafik ilginç olmuş ! Görüntü işlemeye ayrı bir işlemci tahsis edilirse neden
    olmasın. Tarama ve 720p bindirmeler daha kaliteli işlenebilir. (720p görüntü, iki defa üst
    üste bindirilerek 1088 çözünürlüğe ulaşılmaktadır. Yani 1080i diye bildiğimiz husus.)

Benim üzerinde durduğum ve anlatmak istediğim husus; görüntü işlemeye bir işlemci
    tahsis edilmeli yada işlemciye ilave işlevler yüklenmemeli... Bu hususun SD/HD receiver'ler
    yönünden en önemli ispati ise, az işlevli cihazlar !

PC'de kullandığım tv kartı ve DVB arayüz, görüntü işleme yükünü GPU (ekran kartı)'ya
    yüklemektedir. Örneği bu nedenle vermiştim.

Saygılar, sevgiler.

• Evet, dikkatli bakınca banada ilginç geldi Direkt kuzey güney köprüsüne bağlamışım olayı . Neyse revüze ettim grafiği.

İkinci işlemci düşüncesi bayağı hoşuma gitti usta.Madem trend çok işlevli receıverlar yönünde,eninde sonunda böyle bir board üretilir diye umut ediyorum.

Saygılar.
  • sayın albani acaba bu kartherin 912 cihaz satan varmı..? varsa ne kadar..? aslında yabancı sitelerde buldum da cihazdan fiyatlar çok farklı çıkamadımişin içinden
  • Su anda piyasadaki en iyi cihaz bence
    Çok memnunum valla
  • quote:

Orijinalden alıntı: italy-network

Su anda piyasadaki en iyi cihaz bence
    Çok memnunum valla

Yahu muhterem nerelerdesiniz !?

Valla özlettiniz kendinizi...

Özellikle @albani üstat sordu durdu sizi !!!

Bundan sonra daha sık teşrif etmenizi bekleriz.

Saygılar, sevgiler.

• benim msn dede arkadaşı arayanlar var.. patlama olmuş heralde
  • patlama falan olduğu yok kardeş, patlayan kendileri
    bende sorun yok
  • bende dm 800 se satıp yine orjinal Clarke-Tech ET9000 almak istiyorum. konu ile alakasız oldu hosgörün ne yapmalıyım sizce kafam karıstı.

hangi cihazı alıyım yada dm 8000 haricinde dm800 se es deger daha kaliteli bir cihaz.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.