Şimdi Ara

CLİO 3 Gösterge ışıkları sönme problemi

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
5.630
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • clio 3 1.5 dci 65 hp,2007model.Aracımla seyahat ederken gece birden ön farlar ve gösterge ışıkları söndü,hemen dörtlüleri yaktım onlar yandı ve sağa çektim.allahtan kaza yapmadım.sonra farları açıp kapayınca düzeldi.bu olay yazın olmuştu.servise götürdüm sorun yok dediler.
    Aralık ayında sabah arabamı çalıştırdım radyo cd çalışmıyordu.2 gün sonra akşam seyahat ederken yine gösterge ışıkları söndü,ama farlar yanıyordu.servise götürdüm;radyo cd yi üzelttiler.bilgisayara takıp reno merkezle irtibata geçtiklerini ve birkaç işlem yaptıklarını söylediler ve gösterge ışıklarında bir sorun olursa ara dediler.2 gün sonra sabah yine radyo cd çalışmıyordu ve gösterge ışıklarıyine söndü,yine farlar yanıyordu.arabayı tekrar çalıştırınca düzeldi.
    Tekrar servise götürdüm;radyo cd yi söktüler,bazılarında böyle sorunlar oluyor,-10 un altında bozuluyormuş.değiştireceklerini söylediler.GÖSTERGE IŞIKLARI ile ilgilide clio 3 lerde bir yazılım sorunu olduğunu ve bunun fransada araştırıldığını söylediler,onunla ilgili bir düzeltme yapamadılar.
    BU KANUDA BİLGİSİ OLAN,veya aracımın zaten garantisi var,göstergeleri garantiden değiştiremezlermi,neden yapmıyorlar.yardımcı olursanız sevinirim.

• KESIN COZUM BULUNMADAN HER HANGI BIR PARCA DEGISTIRILMEZ SERVISTE
  • ilk kez böyle birşey duyuyorum geçmiş olsun.umarım çözüm bulunur
  • sadece bende var sanırım bu sorun.
  • mutlaka bi sorun vardır ya aracın beyninde yada elektrik ün.tesinde bir sorun kısa devre veya yapım hatası gibi bir sorun varıdr
  • Öncelikle selamlar Aynı durum bu sabah oldu bende tüm göstergeler ve teyp gitti. Ama farları açınca ve sinyaller çalışıyor fakat göstergeden göremiyorsun.Bakalım ne yapacağım işteyim çıkınca onunla uğraşıcam yada hangi sigorta olduğunu bilen varsa yardımcı olabilirmi sigortasına bakayım..
  • Merhabalar,

Konunun üzerinden bayaa bir zaman geçmiş.

2011 model clio-3 1.5 dci motor aracım var.

Yukarıda bahsettiğiniz problemlerin benzeri bende de yaklaşık 1 haftadır oluyor. Bilgisayara girdi ama sorun gözükmedi.

Bende sadece ön paneldeki kadranlar sıfırlanıyor, ön paneldeki bütün lambalar yanıp sonüyor. Ve bazen yol bilgisayarı ekranı görünmez oluyor veya takılıp kalıyor.

Farlar ve müzik sisteminde herhangi bir değişim olmuyor.

Sizler bu problemi çözdüyseniz çözümü paylaşırsanız sevinirim.
  • Ayni problem ara ara oluyor bende. Uzun yolda mola verip geri calistirinca farlar teyp klima vs calisirken, konsolda hicbir isik yanmiyor ibrelerde depo gostergesinde falan. Bir dahaki molada durdurup calistirinca duzeliyor her seferinde. Cok kroniklesirse bi baktirmak lazim, duzelten varsa haberdar olalim saygilar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Akü zayıflamış olabilir mi?
  • daddario_tel kullanıcısına yanıt
    Malesef hocam akü yeni

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.