Şimdi Ara

Clio HB. Alacagım bir kaç sorum var yardım...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
2.414
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Öncelikle 20.000 Tl lik bütcem var ve Clio 3 Hb. Almayı düşünüyorum... okudum araştırdım bazı bilgileri topladım ama aklıma takılan 2 3 şey var.

1 - Öncelikle 1,5 dci en az 2009 arıyorum. yıllık masrafları ne kadar tutar vergi,kasko,sigorta,bakım vs...
    2 - Bakımda ne kadar masraf yapıyorsunuz?
    3 - Neden Clio hb. 1,5 kullanıyorsunuz...
    4 - İnternette 2 3 ilan buldum bana uygun olan bu ilanların fiyatları piyasaya göre yüksekmidir.? yani piyasada 15,000 olan araç internettte fazla fiyatlımı oluyor...

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-acil-cok-temiz-yeni-lastik-yeni-muayene-fiat-indiiiiiiiiii-104920171/detay
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-2008-model-renault-clio-1.5-dci-extreme-98500-km-orjinal-79662362/detay

paylaşımlarınız için teşekküler şimdiden

• kimse cevap vermeyecek sanırsam
  • bu arabalardan biri pert kayıtlı zaten söylemiş.
    o bütçeye patlamamış dizel hem de 2009 çok zor bence.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 20bin tl'ye dizel 2009 model clio biraz zor bulunur. bulursanız da en boşu olur muhtemelen. 65 beygir olan motorlular bulunabilir. performansları da pek iyi değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mkarpuz61

20bin tl'ye dizel 2009 model clio biraz zor bulunur. bulursanız da en boşu olur muhtemelen. 65 beygir olan motorlular bulunabilir. performansları da pek iyi değil.

benzinli alıp lpgmi taktırsam acaba? benzinli bulurum herhalde
  • quote:

Orijinalden alıntı: mefsa

Merhaba...

Öncelikle 20.000 Tl lik bütcem var ve Clio 3 Hb. Almayı düşünüyorum... okudum araştırdım bazı bilgileri topladım ama aklıma takılan 2 3 şey var.

1 - Öncelikle 1,5 dci en az 2009 arıyorum. yıllık masrafları ne kadar tutar vergi,kasko,sigorta,bakım vs...
    4 - İnternette 2 3 ilan buldum bana uygun olan bu ilanların fiyatları piyasaya göre yüksekmidir.? yani piyasada 15,000 olan araç internettte fazla fiyatlımı oluyor...

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-acil-cok-temiz-yeni-lastik-yeni-muayene-fiat-indiiiiiiiiii-104920171/detay
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-2008-model-renault-clio-1.5-dci-extreme-98500-km-orjinal-79662362/detay

1. 20.000 TL'ye o şartlarda Clio bulamazsın. Buldukların ya yüksek km ya da hasarlıdır.

Yıllık bakım masrafı dersen yetkili servislerdeki fiyat hiç de sandığın gibi ucuz değildir. Özel ustalara gitmelisin.

Ben 4 ay önce Triger, tüm filtreler ve yağı işçilikle birlikte 450 TL civarında yeniledim mesela.

2007 Clio 3 HB 1.5 dCi arabamın kaskosu Yapı Kredi Sigorta'dan 1040 TL (ilk arabam, yaşım 32). Trafik sigortam 400 TL.

2. Yukarıda cevap verdim ama ekstra bakım masraflarını bilmiyorum şimdilik (diskler, balatalar vs...)

3. Neden Clio 3 HB dCi?

a. Yakıt sarfiyatı iyi.

b. Pazarda ilgi görüyor.

c. Her il ve ilçede bu arabadan anlayan usta bulursun.

d. Fiyat/performans dengesi piyasa şartlarında diğerlerinden iyi.

e. Yaygın yetkili servis ağı ve hızlı parça temini.

f. Şehir içinde kullanıma uygun boyutlar.

g. EuroNcap'ten 5 yıldız almış.

h. Belki de özeti şu: Türkiye şartlarında az gelirli bir kişi için MECBURİYET!

4. Verdiğin linklerden ilkindeki ilan artık yok. İkinci de zaten pertmiş.

Bence 20.000 TL ile 2007 model dCi araştırabilirsin.

Ben eylülde 48.000 km'deki Clio dCi arabamı 20.500 TL'ye aldım. Bunun 1000 TL'si de arabanın ilanını veren aracıya gitti gözlerimin önünde. Aracı olmasa belki de 19.500'e alacaktım.

Yetkili serviste expertiz yaptır. TRAMER sorgulamasındaki kazalarına ve muayene km'lerine dikkat et. Km bilgisi arabada yazan-serviste kayıtlı olan-TRAMER kayıtlarında yazan rakamlar mantıklı bir uyum içinde olmalı.

Hayırlı alışverişler olsun...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmetturk52 -- 28 Şubat 2013; 21:25:33 >

• quote:

Orijinalden alıntı: mehmetturk52

quote:

Orijinalden alıntı: mefsa

Merhaba...

1. 20.000 TL'ye o şartlarda Clio bulamazsın. Buldukların ya yüksek km ya da hasarlıdır.

Yıllık bakım masrafı dersen yetkili servislerdeki fiyat hiç de sandığın gibi ucuz değildir. Özel ustalara gitmelisin.

Ben 4 ay önce Triger, tüm filtreler ve yağı işçilikle birlikte 450 TL civarında yeniledim mesela.

2007 Clio 3 HB 1.5 dCi arabamın kaskosu Yapı Kredi Sigorta'dan 1040 TL (ilk arabam, yaşım 32). Trafik sigortam 400 TL.

2. Yukarıda cevap verdim ama ekstra bakım masraflarını bilmiyorum şimdilik (diskler, balatalar vs...)

3. Neden Clio 3 HB dCi?

a. Yakıt sarfiyatı iyi.

b. Pazarda ilgi görüyor.

c. Her il ve ilçede bu arabadan anlayan usta bulursun.

d. Fiyat/performans dengesi piyasa şartlarında diğerlerinden iyi.

e. Yaygın yetkili servis ağı ve hızlı parça temini.

f. Şehir içinde kullanıma uygun boyutlar.

g. EuroNcap'ten 5 yıldız almış.

h. Belki de özeti şu: Türkiye şartlarında az gelirli bir kişi için MECBURİYET!

4. Verdiğin linklerden ilkindeki ilan artık yok. İkinci de zaten pertmiş.

Bence 20.000 TL ile 2007 model dCi araştırabilirsin.

Ben eylülde 48.000 km'deki Clio dCi arabamı 20.500 TL'ye aldım. Bunun 1000 TL'si de arabanın ilanını veren aracıya gitti gözlerimin önünde. Aracı olmasa belki de 19.500'e alacaktım.

Yetkili serviste expertiz yaptır. TRAMER sorgulamasındaki kazalarına ve muayene km'lerine dikkat et. Km bilgisi arabada yazan-serviste kayıtlı olan-TRAMER kayıtlarında yazan rakamlar mantıklı bir uyum içinde olmalı.

Hayırlı alışverişler olsun...

cevabınız için çok teşekkür ederim bu pazar bakmaya gidecegim ince eleyip sık dokumaya çalışıyorum kesin karar vermem gerek artık muhtemelende clio... çok sagoln tekrardan

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.