Şimdi Ara

Clio II 1.2 16v nasıl?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
1
Favori
15.560
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba. Daha önce dizel clio sedanım vardı onu sattık şimdi 2004 clio 2 hb 1.2 16v araç almayı düşünüyorum. Temiz az kmli bir araç buldum yarın baktıracam. Son olarak kullanıcılarının yorumlarını öğrenmek istiyorum. Araç lpg'li yakıtı çekişi vs nasıldır? klima açıkken çok hantallaşır mı?

• bende 2004 model authentic var 1.2 tabi ki klima açıkken araba hantallaşıyor tabi ki hele yokuşta baya bir zorlanıyoro yüzden yokuşlarda kapatacaksın klimayı ama ben benzinli kullanıyorum lpg'ye bulaşmam hele 1.2 motorda hiç bulaşmam,araba clio 2 faz 2,zaten donanım olarak yeterli konfor desen bu fiyat seviyesinde ki birçok araçtan daha konforludur,uzu yolda 100 üzeri çıkmayacaksın yoksa fena yakıyor ve araç motor sesini çok fazla içeri alıyor yüksek hızda tam şehir içi aracı,yüksek devirleri sevmiyor ama araba o devirlere çıkar ben 150 yaptım uzun süre bu hızda kaldım bassam 170 rahat görürdü ancak ses olayını anlatmakla olmaz yaşamak lazımtürkiye koşullarında güzel araç her daim piyasası var

• Yorum icin tesekkur ederim. Uzun yolda 120yi pek gecmem zaten yilda bir kac defa cikiyorum. Adana pek yokuslu bir yer degil o yuzden ideal oldugunu dusunuyorum umarim memnun kalirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2004 1.2 faz2 var mavi renk zavoli lpgli ortalama 250 kilo ile sabuncu belini temmuzda klima açık 3 ve 4. vitesle çıktık zorlanmadan lpg çok uyumlu
  • quote:

Orijinalden alıntı: ybhr

2004 1.2 faz2 var mavi renk **** lpgli ortalama 250 kilo ile sabuncu belini temmuzda klima açık 3 ve 4. vitesle çıktık zorlanmadan lpg çok uyumlu

Zaten binilecekse 1.2 motora kesinlikle faz 2 olmali clio 3 ve clio 4 de yetersiz kalan bi motor 1.2 bizim kasalar hafif oldugu icin ozellikle sehir icinde cok keyifli bir arac uzun yolda vites araliklari kisa oldugu icin 110km ustunde falan ses artiyor 130-140 km hizlarda ise kesinlikle tedirgin etmiyor arac zaten daha yuksek suratleride ben onaylamiyorum. Bu arada bir bilgi veriyim 270 tl ile benzinde 800 yol yaptim 34 kurus ortalamam var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cashuva -- 27 Şubat 2014; 20:30:30 >
  • 3.11 Aygaz otogaz 125 liraya 40 litre gaz aldım 587 kilometre yaptım şehir içi.

Şehirdışı benzin ve gaz aynı yakar 90'ı geçmezsen ama şehir içi gaz daha verimli maddi açıdan.

Çünkü 280 liraya benzin deposu doluyor diğeri 125 lira.

Benzinde ne kadar basarsan o kadar gidiyor LPG ile biraz hantal kalıyor, basacağım zaman benzine alıyorum ben

Fransız ise -ki fransız- parçaları pahalı olur, ağır bakıma soktum ben 1000 lira. özellikle 8V ve 16V yarı yarıya fiyat fark eder
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sucuklu Pizza

3.11 Aygaz otogaz 125 liraya 40 litre gaz aldım 587 kilometre yaptım şehir içi.

Şehirdışı benzin ve gaz aynı yakar 90'ı geçmezsen ama şehir içi gaz daha verimli maddi açıdan.

Benzinde ne kadar basarsan o kadar gidiyor LPG ile biraz hantal kalıyor, basacağım zaman benzine alıyorum ben

Fransız ise -ki fransız- parçaları pahalı olur, ağır bakıma soktum ben 1000 lira. özellikle 8V ve 16V yarı yarıya fiyat fark eder

Ne yani benzinde kafadan 40 kurus yakan araç lpg'de 21 kuruşmu yakiyor hicbi r hesaplamayla bu deger cikmaz renaultclub sitesine gir bak ne diyorlar senin gibi 20 kurus yakiyor diyenlere

• quote:

Orijinalden alıntı: sendomi

quote:

Orijinalden alıntı: Sucuklu Pizza

3.11 Aygaz otogaz 125 liraya 40 litre gaz aldım 587 kilometre yaptım şehir içi.

Ne yani benzinde kafadan 40 kurus yakan araç lpg'de 21 kuruşmu yakiyor hicbi r hesaplamayla bu deger cikmaz renaultclub sitesine gir bak ne diyorlar senin gibi 20 kurus yakiyor diyenlere

Ben olanı söyledim. Ama ben düşük devir yüksek vites kullanırım, 50-60 ile 5. vites mesela, vites küçültmem gereken durumlarda yarım debriyaj kullanırım. Mesela bu ay makasa falan başladım tekrardan, kusura bakmayın öküz çok benim şehrimde, öyle olunca 27-28 kuruşlara çıktı.

• valla hocam kralı olsa bu araba 8lt'den aşağı yakmıyor şehir içinde bu havalarda istediğin kadar dingin kullan buda 8x5.11=41 kuruş yapar lpg'de durum ne peki %15 fazla yakar benzine göre yani 8+1.2=9.2 de yabi 9.5lt olur 9.5x3.12=28 kuruş yakar birde bunun benzini var ilk çalıştırmada giden oda 1lt gitse desek 5 kuruşda ordan gelir oldumu sana 33 kuruş bu hesap nasıl oldu ben anlamadım anlayanda yok
  • Bu araçtan alacam beyler nedir ne değildir çekişi nasıldır ya cok kararsı kaldım 16500 istiyoru 16 ya alırım gibi siyah renk değişen yok brc lpg yeni takımış
  • quote:

Orijinalden alıntı: CaNeRR

Bu araçtan alacam beyler nedir ne değildir çekişi nasıldır ya cok kararsı kaldım 16500 istiyoru 16 ya alırım gibi siyah renk değişen yok brc lpg yeni takımış

Arac tam sehir ici aracı,yakıt tuketimi guzel,sehir dısındada gider sadece rampalarda arac yukluyken sorun olur klima acıkken biraz salar arac ama burda ki puf nokta deviri yuksek tutmak o zaman torku max kullanıp aracın kendisini salmasını onlersin ancak bu aracda lpg hic gitmiyor haberin olsun arac zaten gucten dusuyor lpg'de birde ustteki faktorleri koy al sana sonuc ki kucuk hacimli motorda lpg hep sorun motor arıza ısıgıda yanar

• quote:

Orijinalden alıntı: sendomi

quote:

Orijinalden alıntı: CaNeRR

Bu araçtan alacam beyler nedir ne değildir çekişi nasıldır ya cok kararsı kaldım 16500 istiyoru 16 ya alırım gibi siyah renk değişen yok brc lpg yeni takımış

Arac tam sehir ici aracı,yakıt tuketimi guzel,sehir dısındada gider sadece rampalarda arac yukluyken sorun olur klima acıkken biraz salar arac ama burda ki puf nokta deviri yuksek tutmak o zaman torku max kullanıp aracın kendisini salmasını onlersin ancak bu aracda lpg hic gitmiyor haberin olsun arac zaten gucten dusuyor lpg'de birde ustteki faktorleri koy al sana sonuc ki kucuk hacimli motorda lpg hep sorun motor arıza ısıgıda yanar

Anladım dostum saol ben bi kullanıp bakayım en iyisi bu arabayı öyle karar vermek lazım

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.