Şimdi Ara

Co-9050017(corsair AF serisi) Yağ süremiyorum çünkü delik yok

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
893
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Corsair Air Series AF140 CO-9050017-BLED 140mm 1500 rpm Quiet Edition High Airflow Fan (Blue LED)
    https://www.amazon.com/Corsair-AF140-CO-9050017-BLED-140mm-Airflow/dp/B00F6S0XZI

Merhabalar. Az önce fanlarımı söktüm lakin delik yok o yüzden yağlama işlemi yapamadım. Bu zamana kadar da hiç ihtiyacım olmadığı için sökme işlemi yapmadım fanlarda. Fanlar garip, etiketi kaldırdığımda beklediğim bir delik ve sürmem gerektiği idi. Yalnız adamlar etrafını öyle bir plastik gibi şeffaf bir şeyle kaplamış ki sadece aradan baktığımda bir şeyler gözüküyor. Ve gördüğüm kadarıyla fanın iç aksamı her yanı bobin elektrik geçen tel. Ne yapmalı sevgili romalılar ? Benim bu sesi azaltmam lazım.

Fanlar bilgisayar açılırken ilk 2 dakika aşırı ses yapıyor. Sonra normal sessizliğine dönüyor bu arada. Ama bu durumdan hoşnut değilim eskiden böyle sesler yoktu.

• Yağ sürme sleeve bearing fanlarda olur. AF120 zaten hydraulic bearing olarak geçer yatak tipi. Yani fan mili bir sıvının içinde dönüyor. Kendinden yağlı fan diyebiliriz. Sizin bahsettiğiniz durumsa fan devirleriyle ilgili. Fan devrini bios yerini yazılımla ayarladıysanız o devreye girene kadar yüksek hızda çalışabilir.
  • OneTreeHill kullanıcısına yanıt
    Anladım, ben fanın normal yağ sürülen cinsten olduğunu düşünüyordum araştırmadığım için. Farklı bir düzeneği olduğu için aslında şüphelenmiştim acaba mıknatıslı cinsten mi diye. Çünkü kasanın yanında geldi. Eskiden böyle problemlerim yoktu CORSAIR GRAPHITE SERİSİ 780T FULL TOWER'a geçtikten sonra ve onun kontrolcüsüne bağladıktan yaklaşık yarım yıl sonra böyle sorunlarla karşılaştım diyebiliriz."AF120 zaten hydraulic bearing olarak geçer yatak tipi." özellikle bu bilgi için çok teşekkür ederim çok işime yaradı. Şimdi fanları anakarta bağlayıp deniyeceğim belki kasanın kendi kontrolcüsü doğru değerleri veremiyor olabilir. Ya da tamamen güç kaynağını eco mod'ta çalıştırdığımdan olabilir. Bakalım sonucu sizlerle paylaşacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi selamdeep -- 24 Şubat 2018; 16:27:15 >
  • hocam marş motoru sistemi var onlarda ama içine kıl kaçıyor.dolanıyor ondan tökezleniyor. yada toz birikiyor.eger kullanılamıcak durumdaysa fan yuvadan cıkarmayı deneyin. birde kıl girdigi oluyor ben şahit oldum.
  • sergenakman S kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkürler hocam, bu çok bilgilendirici oldu aslında benim için. Zaten böyle nasıl anlatsam bildiğiniz yalpalıyor, bende kompresör olduğundan buraya hava basmayı yada tam tersine çekmeyi deniyeceğim. Sonuçları tekrardan açıklarım inşallah. Dediğiniz gibi içine kıl ve toz kaçma ihtimali çok yüksek çünkü yerde duruyor soğuk hava aşağıda olduğu için pcyi yerde tutuyorum. Yok hocam kullanılmasında sıkıntı yok ama mükemmelliyetçi olunca böyle oluyor ilk 2 dakika ses çıkarıyor daha sonra düzeliyor bi anda.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.