Şimdi Ara

Code Geass

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
934
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Yaw bir Allah'ın kulu seyretmez mi bu güzelliği. Seyredenler gelsin, konuşsun, kaynaşsın, ne biliyim Zero'ya felan tapsın Hikaye desen muhteşem, ana karakter desen anlatılmaz yaşanır, kızlar desen apayrı bir hikaye... Öyle shonenlerdeki gibi değil, güç, yalan, ihtiras, dalavere,... hepsi var.

Tam ismi: Code Geass Hangyaku no Lelouch
    İngilizce meali: Code Geass: Lelouch of the Rebellion

Birleşik Krallık, Japonya'yı istila etmiş ve hakimiyeti altına almıştır ve "Bölge 11" olarak ta ismini değiştirmiştir. Orada yaşayanlara da "Onbirler" olarak hitap etmektedir. Kısaca onları ikinci sınıf ırk olarak görmektedir. Birleşik Krallığın bu başarısı "Knightmare" olarak bilinen insan tarafından pilot edilen robotlar sayesinde olmuştur. Bu güç ve teknoloji uçurumu Birleşik Krallığın neredeyse dünyadaki tek güç olmasını sağlamıştır. Mükemmel işleyen sosyal bir sistem ve güçlünün zayıfı ezdiği bir düzen. Ama çatlaklar yavaş yavaş ortaya çıkmaya başlamıştır.
    Bir İngiliz genci olan Lelouch, gizemli bir kızdan aynı derecede gizemli bir güç sahibi olur. GEASS. Öyle bir güç ki, karşısında kim olursa olsun, koşulsuz şartsız, onun verdiği emre katiyyen uymak zorunda kalmaktadır. Zaten önceden beri Birleşik Krallığı yıkmak için plan kuran Lelouch, bu güç sayesinde planlarını öne çeker. Amacı bu gücü kullanaraktan Krallığı yıkmak, öldürülen annesinin intikamını almak ve sakat kalan kız kardeşinin mutlu bir şekilde yaşamasını sağlamaktır. Bunların bilincinde yola koyulur ve rakibinin kim olduğunu bilerekten, babasının, yani Birleşik Krallık kralının...

Çok hızlı bir çeviri oldu, bazılarını seyrettiğim kadarıyla kafamdan yazdım. Başlarda "bu ne ya" diyebilirsiniz ama ortalara doğru esas hezeyan başlıyor. Bu hafta olacak ama haftayada olabilir, birinci sezonun finali var, eylül-ekim gibi ikinci sezonu başlayacak diye duydum. Bence bir deneyin derim. 25 ana bölüm(24. ve 25. bölüm 1 saat özel final bölümü olarak yayınlanacak) ve aralara sepiştirilmiş bir sürü kısa ara bölüm ve 2-3 tanede tekrar bölümü var. Ben torrent'ten indirdim ve hepsi ingilizce altyazılı. Daha okuyonuz mu, gidin seyredin gari...

Code Geass

• En sevdiğim animelerdendir. Lelouch vi britannia size emrediyor!

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=24531795

Ana konu var zaten..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ana konudan devam ediniz lütfen.

http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=24531795
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.