Şimdi Ara

Çok acil yardım.. Aracımı bir şirkete kiralıycam.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
436
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaslar oncelıkle merhaba cok acil yarıdma ıhtıyacım var .. bi şireketten aracıma teklif geldi vericemde koşulları cok iyi noter onaylı sözlesmede yapıycaz ama bi arkadasımdan bişey duydum kafam cok karıstı arkadasımın bı tanıdıgı arabasını oto kiralamaya vermıs oto kıralamada ıflas göstermıs ve araclara el konulmus yanı kısacası adamın arabası yalan olmus acıl bılgısı olan bu ısle urasan arkadaslardan yardım ve fikir beklıyorum sımdıden tesekkurler

Verılen teklıf :

aracım 2013 full + full sedan cruze

noter huzurunda bı sene sozlesme ımzalanacak en az

aylık 2bınlıra aracın butun masrafları sırkete aıt şirket pazarlama ısı yapıyolar aracı bı personelı kullanacak araca gps takılacak ver ıstedıgım zaman aracı görebılıcem nerede oldugunu vs vs guzel teklifler var ben bu teklıflere karsılık aracı vermeyı dusunuyorum amaa gelelim esas konuya basıma neler gelebilir riski yonleri nelerdir ve arkadasımın soyledıgı gıbıde bı rısk varmıdır verecegim şirket yeterınce buyuk bır sırket.

• Ayda 2.000Tl günde 66 tl-> Cruze.
    Şirket size çalışıyo heralde. Saf olmayın.. Dikkatli olun derim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Albert-Einstein -- 9 Kasım 2014; 21:33:47 >
  • şirket cok buyuk bı sırket kendımde buyuk bı sırkette calıstım daha once onlarda hep dısardan kıralıyolardı bende merak ettım bu kadar parayı dısarı vercegımıze kendımız alsak aracları dıye kıllanıp sormustum mudurume oda demıstı kı kıralayınca daha masrafsız bızım ııcın demıstı bende nasıl oluyo cok mantıksız demıstım hanı mantık olarak satın almamız daha ıyı demıstım mudurumde oyle ıste satın almaktansa kıralamak bızım ıcın daha karlı demıstı vergıden felan dusuluyo demıstı arac masraf olarak gosterılıyo sırkete demıstı :)
  • Bana mantıklı gelmedi. Sonuçta aracı sizden kiralamaları yıllık 24 bin TL yapar. Sonra aracı siz "öldü" fiyatına satsanız bile bugün temizinden daha çok para kalır cebinize.
    Ancak burada siz kar ederken bir yer zarar etmek zorunda. Bu şirket de olabilir, devlet de olabilir.
    Bir de düşününce, bugün en kötü Symbol bile kiralasanız günlüğü 80 TL falan geliyor. Aylık kiralamada kabaca Symbol parasına Cruze kiralama gibi de olacak, yani şirketin işine gelen bu da olabilir.
    Yine de en iyi durumda dahi bir sene sonra aracınız çok hırpalanmış olarak dönecek size.
  • Piyasadaki kiralama fiyatları size verilen fiyatın çok çok altında. Adamlar 360 EURO'ya FLUENCE dizel verebiliyorlar filo indirimleriyle. Kabaca 1000 TL yapar.
    Yakın zamanda 530 EURO fiyatla BMW 3.20i kiraladı tanıdıklarım. Özel bir kampanyadan. Size 2000 TL veriyorlarsa CRUZE için ya çok şanslısınız ya da bu işte bir iş var.
  • Bir arkadaşım Peugeot Bipper verdi kiralamaya; para alamadı, arabasına hasar verdiler vs. bin pişman oldu. 2 ay sonra hiç para alamadan ufak hasarlarla aracını geri aldı...
  • arkadaslar bugun gorusmeye gıttım adamlar doneklık yaptı 1500 liraya anlasalım dedıler :) bende dedım hanı 2000tlydı bas bas bagırıyodunuz gelın 2000 tl dıye sımdı 1500 tl dıyosunuz . sımdıden doneklık yapıyosanız ben sıze nasıl guvenerek aracımı vereyım dedım sovdum yuzlerıne arkama bakmadan cektım geldım :)
  • büyük şirket niye tektek araç kiralasın?

büyük olmayan şirketler bile oto kiralama firmalarından topluca en az 50 adet bayiden yeni çıkmış sıfır araç kiralıyorlar...örneğin;1500 tl ye bir şirketin 2014 Renault symbol kiraladığını gördüm.

ancak kamu yani devlet dairesine kiralanıyormuş veya şöforlü olarak kendinde girip çalışabiliyormuşsun aracınla....bu iş nasıl oluyor ne gerekiyor onu bilmiyorum.bilen varsa öğrenmek isterim
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.