Şimdi Ara

Cok duygusalsin dh. silinsin. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
947
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • çölde bir kum tanesi kullanıcısına yanıt
    Hahaha herkesi kendiniz gibi milletin hakkına hukukuna dikkat etmeyen kimseler mi sandınız? Bu taktiği bilmeyen mi var? Meşru bir taktik değil. Ya bu dünyada çıkar o 1 milyon kişinin hakkı ya da öbür dünyada. Küçük bir olay değil bu. Herkesin hayatını etkileyen bir sınav sonuçta. Ve kurallar da çok açık. Kendi suçunuza kılıf uydurmaya kalkmak isteyebilirsiniz insanın nefsi gereği. Ama ne diyeyim böyle bi durumda olmak istemezdim açıkçası.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: NukerSheckers

Hahaha herkesi kendiniz gibi milletin hakkına hukukuna dikkat etmeyen kimseler mi sandınız? Bu taktiği bilmeyen mi var? Meşru bir taktik değil. Ya bu dünyada çıkar o 1 milyon kişinin hakkı ya da öbür dünyada. Küçük bir olay değil bu. Herkesin hayatını etkileyen bir sınav sonuçta. Ve kurallar da çok açık. Kendi suçunuza kılıf uydurmaya kalkmak isteyebilirsiniz insanın nefsi gereği. Ama ne diyeyim böyle bi durumda olmak istemezdim açıkçası.

peki arkadaş optiğe yazmış soruyu, bunu yapmadan soruları ve şıkları aklında tutabilecek kadar hafızası güçlü olsaydı ve optiğe hiçbir şey yazmadan geometriden kalan sürede kitapçık üzerinde yapsaydı işlemlerini , yine kul hakkı olur muydu ?
    niye olmasın dostum? Sınavda matematik için herkese 75 dakika süre verilmiş sen 75 dakikanın üstüne çıkıp fazladan zaman kullanarak matematik çözüyorsun. Kul hakkı burada giriyor devreye.

• quote:

Orijinalden alıntı: NukerSheckers

niye olmasın dostum? Sınavda matematik için herkese 75 dakika süre verilmiş sen 75 dakikanın üstüne çıkıp fazladan zaman kullanarak matematik çözüyorsun. Kul hakkı burada giriyor devreye.

Peki ÖSYM sizce bunu düşünemiyor mu , bu LYS sistemi çıktığında öğrencilerin bir kısmının bu şekilde bir yöntem kullanacağını tahmin etmiş olmalılar , şu günkü sınavda dahil binlerce kişinin bunu yaptığını biliyorlar ama ses etmiyorlar neden ? ÖSYM isterse matematik ve geometriyi 2 ayrı optik kullanarak bu durumu engelleyebilir , belki okuması daha uzun sürer ama sizin dediğiniz kul hakkı da olmaz. Bunu uygulamadıklarına göre kesin olarak yasaklanmış bir durum değil bu veya bugüne kadar bu durumu öğrencilerin kullanmaması için bir uyarı falan geldi mi acaba bakmak lazım.

Ben ilk mesajımda "kul hakkı falan bilmem" dedim yani kul hakkıdır, değildir ona karar verecek kişi değilim ama şahsi düşüncemi söyleyeyim, kul hakkı olması için bu durumun kesin bir şekilde yasak olduğu ve yapılırsa öğrencinin sınavının tehlikeye gireceğinin belirtilmiş olması lazım.

Bir de matematikte rakamları,şıkları falan hatırlamak tabi zor ama fende durum daha farklı olacak. Kimyada çok basit kısa bir bilgi sorusu gelebilir , boş bırakırsınız biyolojide arta kalan sürede biraz düşünüp o soruyu kafanızda çözebilirsiniz , bu durumda kul hakkı olur diye o soruyu işaretlememek bana çok garip geliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi çölde bir kum tanesi -- 15 Haziran 2015; 1:09:05 >

ya kardeşim o arkadaş zaten arka tarafta bir yerdedir. Gözetmen oraya bi yere yazdığını görse bile sınavı tehlikeye girerdi. Ki kafasından yapması ne fark eder. Öyle bir şey olsa kitapçığı niye toplasın veya üstüne bunun süresi 75 dk yazsın? Kendi kafanıza göre suçunuza meşrulaştırmaya çalışın siz bu ya bu dünyada ya da öbür dünyada çıkar merak etmeyin. Kendinizi zeki veya kurnaz zannetmeye devam edin. 2 senedir biliyorum ben bu taktiği. Herkesin hayatını ilgilendiren bir sınav. Kendi kendinize fazladan süre katiyorsunuz sınavlara. Devam edin siz kafanıza göre.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.