Şimdi Ara

Çok iyi kablosuz klavye/fare

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
1.151
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Oturma odasına kurcağım lcd tv/pc sistemi için kablosuz klavye mouse seti olarak ne tavsiye edersiniz? 10 mt alan içerisinde sorunsuz kullanmam gerekiyor

• Bluetooth yada 2.4ghz teknolojisi olan modelleri tercih etmelisin. Bluettoh olarak Logitech'in seçenekleri var. 2.4 Ghz'de çalışan model olarak Creative Wireless 9000 Pro modeli var kullandığım. Creative'in modeli nispeten HTPCler için ideal bir f/p ye sahip. 65YTL civarında
  • Başka başlıklarda da yazdım: Creative 9000 Pro'nun klavyesini tek geçerim. Her bakımdan tam aradığım alet.

Ama setin mouse'u çok kötü. O yüzden bu setin mouse'u yerine Microsoft Wireless Laser 6000 kullanıyorum. Ondan da gayet memnunum. Ama dediğim gibi, Creative klavyenin yeri ayrı
  • teşekkürler peki microsoft'un bu mouse'u da srounsuz kullanılabilir mi 2.4 ghz gibi?
  • Açıkçası 2.4 GHz'in uygulamada ne gibi bir fark yaratıığını bilimiyorum. Mouse'um 2.4 GHz değil ama onda da hiçbir bağlantı problemi, gecikme vs. yaşamadım.

Benim için sorun değil ama belki senin için önemlidir diye söylüyorum, mouse'un menzili 1.8 m. Bu mesafeden sonra sapıtmaya başlıyo. Ama zaten kimsenin 2 m mesafeden bilisayarını mouse ile kontrol etmeye çalışacağını sanmam. En azından ben yapmıyorum Muhtemelen bunu pil tasarrufu sağlamak için düşünmüşler, çünkü özelliklerinde "6 aya kadar pil ömrü" yazıyor. Ben bu aleti alalı 1-2 ay kadar oldu, o yüzden söyledikleri doğru mu, değil mi, bir yorum yapamayacağım. Şu anda işteyim ama eve gidince pil kontrol programına bakarak ne kadar pili kaldığını burdan haber veririm. Böylece bütün pil ömrü hakkında yaklaşık da olsa bir fikir sahibi olunabilir.

• Kusura bakmayın, dün akşam cevap yazamadım. Şimdi mouse'un pil durumuna baktım ve 1 ay sonunda hala neredeyse tam dolu olduğunu gördüm. A4 tech şimdiye kadar (bundan önceki mouse'um) 2 kere pil bitirmişti. Tabi bilgisayarı sadece akşamları kullandığımı da hesaba katmanız gerekiyor. Ayrıca oyun da oynamıyorum, dolayısıyla mouse'u bilgisyarın açık kaldığı süre içinde sürekli kullanmıyorum.
  • 2.4GHz bandını kullandığı için yaklaşık 24feetlik bir çekim alanında kullanılabiliyor Piyasadaki çoğu standart RF ise en fazla 2 mt içerisinde sağlıklı çalışabiliyor. Diğer yandan Creative Wireless 9000 Pro Özellikle pil tüketimi konusunda biraz sıkıntılı. Ortalama kullanımda 1.5 hafta'da bir şarj etmeniz gerekiyor.
  • logitechlere bi bak bence
  • logitech derim tek geçerim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: PohPohPerisi

2.4GHz bandını kullandığı için yaklaşık 24feetlik bir çekim alanında kullanılabiliyor Piyasadaki çoğu standart RF ise en fazla 2 mt içerisinde sağlıklı çalışabiliyor. Diğer yandan Creative Wireless 9000 Pro Özellikle pil tüketimi konusunda biraz sıkıntılı. Ortalama kullanımda 1.5 hafta'da bir şarj etmeniz gerekiyor.

Bende yaklaşık 2-3 hafta kadar dayanmıştı. Ama şarj olayı hiçbir sorun teşkil etmiyor. Klavyenin şarjı bitince kablosunu takıyosunuz ve piller klavyenin içinde şarj oluyor. Bu süre içinde de klavyeyi kablolu olarak kullanmak benim için pek sorun değil. Tercih meselesi tabi... Ama benim için klavyenin en önemli özelliği tuş hissiyatıdır. Ve ben bu klavyeden daha iyisine rastlamadım. Tabi sığ tuş sevmeyenler aynı görüşü paylaşmayacaktır.

• quote:

Orjinalden alıntı: Hasbi 81

Açıkçası 2.4 GHz'in uygulamada ne gibi bir fark yaratıığını bilimiyorum. Mouse'um 2.4 GHz değil ama onda da hiçbir bağlantı problemi, gecikme vs. yaşamadım.

Benim için sorun değil ama belki senin için önemlidir diye söylüyorum, mouse'un menzili 1.8 m. Bu mesafeden sonra sapıtmaya başlıyo. Ama zaten kimsenin 2 m mesafeden bilisayarını mouse ile kontrol etmeye çalışacağını sanmam. En azından ben yapmıyorum Muhtemelen bunu pil tasarrufu sağlamak için düşünmüşler, çünkü özelliklerinde "6 aya kadar pil ömrü" yazıyor. Ben bu aleti alalı 1-2 ay kadar oldu, o yüzden söyledikleri doğru mu, değil mi, bir yorum yapamayacağım. Şu anda işteyim ama eve gidince pil kontrol programına bakarak ne kadar pili kaldığını burdan haber veririm. Böylece bütün pil ömrü hakkında yaklaşık da olsa bir fikir sahibi olunabilir.

Selamlar ;
    piyasada şu anda yaygın olarak kullanılan 3 tip wireless haberleşme yöntemi var (Keyboard & mouse) 27 mhz , 2.4 Ghz , ve Bluetooth bunlardan ilki 27 mhz yöntemi , bu yöntemin en büyük eksileri bağlantı mesafesinin kısa olması ort 1 - 1,8 m civarı ve bazen aynı frekansı kullanan başka bir mouse & keyboard ile çakışabilmesi idi . Daha sonra 2.4 Ghz çıktı bu mesafeleri uzattı bazı 2.4 Ghz ler 10 m.ye kadar veri transferi yapıyor artık üstelik bu yöntemde artık çakışma problemini de ortadan kaldırdılar. Bluetooth ise aynı özelliklere ilaveten 1 den çok cihaz ile haberleşme olanağına sahip mesela logitech'in Di nivo seti var diyelim Cep telefonuna SMS geldiğinde Pc ne gönderebiliyorsun yada printerında kablosuz özellik var ise kontrol edebiliyorsun vs...haberleşme mesafeside 10 mt.

Bu arada Üreticilerin pil ölçüm değerleri ile birdip not ekleyeyim , Günde Ort 6 saat , haftanın 5-6 günü aktif kullanımı baz alırlar. ve tabii ölçüm yaptıkları piller genelde duracell kalitesinde olan pillerdir. (kutunun içinden çıkan piller ile o süreyi yakalayamazsınız çünkü o piller üretim bandından evimize gelene kadar deşarj oluyor)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.