Şimdi Ara

ÇÖKMÜŞ SİSTEMİN C SÜRÜCÜSÜNDEN OUTLOOK YEDEĞİ OLUŞTURMAK

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
2.384
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar başlıkta da yazdığım gibi ama konuyu biraz açmam gerekecek sanıyorum. Kullandığım işletim sistemi XP SP3. Bilgisayara oturum kapatınca iznim dışında girilmesini engellemek üzere şifre koymuştum. Şifreyi demek için oturumu kapat yaptım geri açtım şifremi girdim onayladı. Sorun yoktu. Ama daha sonra bilgisayarı tamamen kapatmam gerekmişti. Dönüp tekrar bilgisayarımı açtığımda girdiğim şifreyi kabul etmedi bilgisayarım.

Ek bilgi olarak vermem gerekenler. Bilgisayarın şifresini başkasının değiştirme ihtimali yok. Her an başındaydım. Yani ilk şifre koyup oturumu kapatıp denemem ve elektrik akımını keserek yani tamamen kapatarak açtıktan sonraki girişim arasında 5 dakika yok ve bilgisayar bu süre içinde yanımdaydı.

Bilgisayarın orjinal işletim sistemi ingilizceydi ve sonradan ne şekilde yapıldı bilmiyorum türkçeleştirildi.

Denediğim kurtarma yöntemleri. Hazır kurulu XP CD'si var. Bilgisayarı bununla XP yüklü gibi açtım ve C sürücüsünden Outlook'a girdim ama sanki Outlook'u ilk defa kullanmaya başlıyormuşum gibi yapılandırma ekranı açıldı.

Diğer yöntem ise HDDyi söküp başka bir HDDye F sürücüsü olacak şekilde XP kurdum. Sonra USBDen asıl HDDmi bağladım bu sisteme. Yine eskisi gibi C ve D sürücüleri eski HDD'im oldu ancak yine Outlook'a girdiğimde yine yapılandırma ayarlarına geldi. Yapılandırılmış Outlook ekranıma ulaşamadım.

Sizden beklediğim Outlook hesabımdaki yazışmaları nasıl yeni sistemime yükleyebilirim bunu anlatmanız. Yedekleme son 3 aydır yapmamıştım. Eski yedeği yükleyebilirim ama çok önemli yazışmalarım var. Hiçbir maili bile kaybetmeden geri yükleme yapabilmek için bildiğiniz yöntemler varsa bekliyorum arkadaşlar.

Diğer bir çözümde XP'yi açarken koyduğum şifreyi kırmak olacak. Bunu yapabilirsem yine sorunu çözmüş olacağım aslında. Bunun bir yöntemi var mıdır. Ya da şifre girilen ekrana gelmeden Outlook'u kullanabileceğim başka bir XP kullanıcı hesabı tanımlayamazmıyım.

Nette araştırmasını yaptım ama uygulamalarım sonucunda herhangi bir başarı elde edemedim. Sizlerden yardım ve öneri bekliyorum.

Saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi smucuk -- 16 Ocak 2014; 21:46:28 >

• Linkteki programın windows xp için de şifre kırabildiğini okumuştum. İsterseniz bir deneyin:
    http://forum.shiftdelete.net/windows-8/311598-windows-8-parola-sifirlama.html
  • PST dosyasını başka PC ye aktar
    Yeni outlook oluştur
    Sonra da dosya menüsünden al-ver komutunu çalıştır ve mailleri yeni ayar yaptığın hesaba aktar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TiSKE

PST dosyasını başka PC ye aktar
    Yeni outlook oluştur
    Sonra da dosya menüsünden al-ver komutunu çalıştır ve mailleri yeni ayar yaptığın hesaba aktar.

.pst dosyası yok ki...
  • yok derken silindi mi
    yoksa başka bir outlook mu kullanıyordun?
    Ofice hangi sürüm vardı PC de?
    Aşağıdaki resim sende yok muydu yani?

http://www.bluevioletnetworks.com/voice_solutions/Outlook%20Integration.jpg

• smucuk kullanıcısına yanıt
    Windows oturum açma şifresini "Hiren's Boot Cd" ile sıfırlayabilirsiniz.
  • quote:

yok derken silindi mi
    yoksa başka bir outlook mu kullanıyordun?
    Ofice hangi sürüm vardı PC de?
    Aşağıdaki resim sende yok muydu yani?

http://www.bluevioletnetworks.com/voice_solutions/Outlook%20Integration.jpg

Office 2007 vardı. JSanırım otomatik yedeklemesi yoktu.

• quote:

Orijinalden alıntı: windhunter

Windows oturum açma şifresini "Hiren's Boot Cd" ile sıfırlayabilirsiniz.

Bunu demm gerekiyor sanırım üstad...
  • smucuk kullanıcısına yanıt
    2. Seçenek: Bilgisayarı güvenli modda açın. Oturum açma ekranı geldiğinde administrator seçin. Denetim masası>kullanıcı hesapları yolunu izleyerek istediğiniz kullanıcının parolasını kaldırın. (XP için geçerlidir)
  • En kısa ve basit yontem bir ubuntu indireceksin ucretsiz olarak flash belleğinekoyacaksın ve yüklemeden başlatma seçeneğini seçeceksin. Hiç vakit almadan C:\Users\xxxxxxx\AppData\Local\Microsoft\Outlook adresindeki dosyayı kopyalayıp yeni outlookuna import edersen sorun olmaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: I_DevelopeR_I

En kısa ve basit yontem bir ubuntu indireceksin ucretsiz olarak flash belleğinekoyacaksın ve yüklemeden başlatma seçeneğini seçeceksin. Hiç vakit almadan C:\Users\xxxxxxx\AppData\Local\Microsoft\Outlook adresindeki dosyayı kopyalayıp yeni outlookuna import edersen sorun olmaz

O bahsettiğin klasöre girdim üstad. Ancak oradaki Outlook dosyası eski maillerimi içermiyor maalesef...
  • quote:

Orijinalden alıntı: smucuk

quote:

En kısa ve basit yontem bir ubuntu indireceksin ucretsiz olarak flash belleğinekoyacaksın ve yüklemeden başlatma seçeneğini seçeceksin. Hiç vakit almadan C:\Users\xxxxxxx\AppData\Local\Microsoft\Outlook adresindeki dosyayı kopyalayıp yeni outlookuna import edersen sorun olmaz

O bahsettiğin klasöre girdim üstad. Ancak oradaki Outlook dosyası eski maillerimi içermiyor maalesef...

Hocam ama indirilen tum mailler bunun icerisine ziplenir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: smucuk

quote:

Hocam ama indirilen tum mailler bunun icerisine ziplenir

Doğrusun ama benim mailler nerede bilmiyorum. Oradaki klasör maillerimi içermiyordu...

• Mailler pst uzatılı bir dosya içindedir, boyutu da 300 den fazla mail varsa 50 - 60 MB civarındadır
    Snadart dosya Klasörü içinde tek tek mail olmaz zaten

Microsoftun en kolay ve çözümü en basit programı outlooktur
    Bu kadar basit anlatıma rağmen yapamıyorsan muhtemelen sen ne kullandığını bilmiyorsun
    Verdiğin bilgiler ve cevaplar outlook mantığına uymuyor
    Yakında da değilsin ki getir bakalım desek
    Sıradan bilen birisi bile diski başka PC ye taktığı zaman çok rahat ordakini alır ve istediği PC ye kurar.
    Ne ubuntuya ne sıfırlama diskine ihtiyaç yoktur.
  • quote:

Mailler pst uzatılı bir dosya içindedir, boyutu da 300 den fazla mail varsa 50 - 60 MB civarındadır
    Snadart dosya Klasörü içinde tek tek mail olmaz zaten

Microsoftun en kolay ve çözümü en basit programı outlooktur
    Bu kadar basit anlatıma rağmen yapamıyorsan muhtemelen sen ne kullandığını bilmiyorsun
    Verdiğin bilgiler ve cevaplar outlook mantığına uymuyor
    Yakında da değilsin ki getir bakalım desek
    Sıradan bilen birisi bile diski başka PC ye taktığı zaman çok rahat ordakini alır ve istediği PC ye kurar.
    Ne ubuntuya ne sıfırlama diskine ihtiyaç yoktur.

Üstad ne kullandığımı biliyorum. Mayıs 2013'e kadar olan yedeği yükledim zaten. Yaklaşık 2GB boyutundaydı. Biliyormuşum değil mi? Ancak mayıs 2013'ten sonra yedek almamıştım. Sistem sorunsuz çalıştığı zamanda o bahsi geçen dosyayı görüyordum. 2GB'tan daha büyük boyuttaydı. Ancak sorundan sonra HDD'yi başka bilgisayarlara taktığımda ya da kurulu windows CDsi ile açtığımda o dosya hiç mail alınmamış dosya boyutundaydı!!!

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.