Şimdi Ara

Component Bağlantı Yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
1.673
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

haftasonu dvd playerdan tvye component bağlantı denedim. Kaliteli bir kablo kullandım . dvd playerdan video out olarak CVBS YUV seçtim. Sonuç tam rezaletti , scart bağlantıdan kat kat kötü bir sonuç aldım . Bu konuda tecrübesi olan arkadaşlar bilgilerini paylaşırsa sevinirim. Tüm cevaplar için şimdiden teşekkürler...

• tv giriş ayalarını yaptın mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ferdaguler

tv giriş ayalarını yaptın mı ?
    tv giriş ayarı derken ne kastediyorsunuz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: whoknows_tr

tv giriş ayarı derken ne kastediyorsunuz ?

Alıntıları Göster
    component skarttan daha kötü vermemesi gerekir
    ama vga/dvi kadarda kaliteli görüntü vermez
  • quote:

Orijinalden alıntı: TikaMasala

component skarttan daha kötü vermemesi gerekir
    ama vga/dvi kadarda kaliteli görüntü vermez

Alıntıları Göster
    bence de daha kötü görüntü vermemesi gerektiği için açtım zaten bu konuyu :)
  • quote:

bence de daha kötü görüntü vermemesi gerektiği için açtım zaten bu konuyu :)

Alıntıları Göster
    Yardım edebilecek kimse yok sanırım :)
  • quote:

Yardım edebilecek kimse yok sanırım :)

Alıntıları Göster
    tv girişinin kompenent olarak seçilmiş olması veya tv nin kompenent girişi kabul etmesi gerekir. aksi halde görüntüyü hiç almaman gerkirdi
  • quote:

Orijinalden alıntı: ferdaguler

tv girişinin kompenent olarak seçilmiş olması veya tv nin kompenent girişi kabul etmesi gerekir. aksi halde görüntüyü hiç almaman gerkirdi

Alıntıları Göster
    görüntü aldığıma göre başka bir problem sanırım :)
  • quote:

görüntü aldığıma göre başka bir problem sanırım :)

Alıntıları Göster
    Sevgili whoknows_tr

Bu bağlantıyı deneyen ve scart performansının % 50 üzerinde performans elde eden biri olarak şunları sormak istiyorum.

1. Elindekinin component kablo olduğundan emin misin? ( Ben ilk satın aldığımda satıcı bana yanlışlıkla üçlü audio kablo vermişti ve bu kabloyla görüntü berbattı )

2. DVD'nin menüsünde YUV'dan başka hangi çıkışlar gözüküyor?

3. Component kablo takılıyken DVD ilk başladığında 575p çözünürlüğü ekranda görebiliyor musun?

• quote:

Orijinalden alıntı: iliadin

Sevgili whoknows_tr

Bu bağlantıyı deneyen ve scart performansının % 50 üzerinde performans elde eden biri olarak şunları sormak istiyorum.

1. Elindekinin component kablo olduğundan emin misin? ( Ben ilk satın aldığımda satıcı bana yanlışlıkla üçlü audio kablo vermişti ve bu kabloyla görüntü berbattı )

2. DVD'nin menüsünde YUV'dan başka hangi çıkışlar gözüküyor?

3. Component kablo takılıyken DVD ilk başladığında 575p çözünürlüğü ekranda görebiliyor musun?

Alıntıları Göster
    Profigold component kablo kullanıyorum. 575p yazısını da gördüm ama 575i de olabilir tam emin değilim akşam bakarım. DVD playerde RGB , CVBS , CVBS+S - VIDEO , CVBS+ YUV çıkışları var . DVD playerın katalogunda ayrıca PSCAN çıkışı da olduğu söyleniyor ve cihazın desteklemesi durumunda kullanabilir diyor ve bu seçenek bende görünmnüyor.

• quote:

Profigold component kablo kullanıyorum. 575p yazısını da gördüm ama 575i de olabilir tam emin değilim akşam bakarım. DVD playerde RGB , CVBS , CVBS+S - VIDEO , CVBS+ YUV çıkışları var . DVD playerın katalogunda ayrıca PSCAN çıkışı da olduğu söyleniyor ve cihazın desteklemesi durumunda kullanabilir diyor ve bu seçenek bende görünmnüyor.

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: whoknows_tr

576p goruntu aldin ve scartdan daha kotuydu ?

Eminmisin bu konuda.

Girisleri yanlis yapsan 576p yazmaz sanirim, yada yazarmi ?

Bir girisleri kontrol et istersen, DVD playerda component baglanti cok cok fark ediyor kalite olarak.

• quote:

Orijinalden alıntı: Haydoot

quote:

Eminmisin bu konuda.

Bir girisleri kontrol et istersen, DVD playerda component baglanti cok cok fark ediyor kalite olarak.

Alıntıları Göster
    Ben aynı marka kablo ile Philips 720 SA DVD player'ı bağladığımda 576p'yi yakalayarak bariz kalite farkı oluşuyor. Senin DVD player'in marka modeli nedir?

• quote:

Orijinalden alıntı: Haydoot

quote:

Eminmisin bu konuda.

Alıntıları Göster
    Girişlerde problem yok , çözemedim bir türlü . delircem

• quote:

Girişlerde problem yok , çözemedim bir türlü . delircem

Alıntıları Göster
    dün akşam baktım . 575i yazıyor. dvd player markam packard bell 350
  • quote:

dün akşam baktım . 575i yazıyor. dvd player markam packard bell 350

Alıntıları Göster
    Eğer 575i yazıyorsa bu progresivin çalışmadığını gösterir. Normalde komponentle DVD'lerde 576p'yi yakalaması gerekiyor. Zaten komponentin özelliği de bunu yakalayabilmesidir. 576i ile 576p arasında tam iki katı pixel farkı vardır. Kaliteyi ortaya çıkaran da budur.

Bu da DVD player'in ayarlarında, bağlantılarda yada kablolamaa bir yanlışlık olduğunu gösteriyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: iliadin

Eğer 575i yazıyorsa bu progresivin çalışmadığını gösterir. Normalde komponentle DVD'lerde 576p'yi yakalaması gerekiyor. Zaten komponentin özelliği de bunu yakalayabilmesidir. 576i ile 576p arasında tam iki katı pixel farkı vardır. Kaliteyi ortaya çıkaran da budur.

Bu da DVD player'in ayarlarında, bağlantılarda yada kablolamaa bir yanlışlık olduğunu gösteriyor.

Alıntıları Göster
    zaten amacım o yanlışlığı bulmak :)
  • bende 92 ekran panasonic CRT televizyon ve panasonic ev sinema sistemi var.Dvd'nin komponent çıkışından tel. nun girişine kabloyu taktıktan sonra dvd'nin menüsünden 576p'yi seçmek ve dvd üzerinde bulunması gereken progressive scan tuşuna basmak gerekli.bir süreliğine görüntüde bozulma olduktan sonra asıl görüntü geliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilgazdr -- 24 Ağustos 2006; 15:21:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilgazdr

bende 92 ekran panasonic CRT televizyon ve panasonic ev sinema sistemi var.Dvd'nin komponent çıkışından tel. nun girişine kabloyu taktıktan sonra dvd'nin menüsünden 576p'yi seçmek ve dvd üzerinde bulunması gereken progressive scan tuşuna basmak gerekli.bir süreliğine görüntüde bozulma olduktan sonra asıl görüntü geliyor.
    dvd den progressive scan seçeneğini bulamadım . packard bell marka dvd playerım. umarım bu markayı kullanan birileri vardır.
  • quote:

dvd den progressive scan seçeneğini bulamadım . packard bell marka dvd playerım. umarım bu markayı kullanan birileri vardır.

Alıntıları Göster
    Ben de Vestel Millenium 37" Lcd ve Philips 720SA ile benzer sorun yaşıyorum.

Lcd Tv ile birlikte gelen "component to vga" kablosu ile dvd player'ın komponent çıkışını, bu kablo ile tv'nin VGA girişine bağlıyorum.
    Tv'nin kullanım kılavuzunda şöyle bir ifade var : HD Ready özelliği VGA (PC) girişi yoluyla Y Pb Pr (component) bağlantısı yapılabilmesini sağlar"

Philips 720SA dvd player'ın menüsünden YUV'u seçiyorum, bu halde görüntü aşırı çizgili ve kayık oluyor;
    ilave olarak AŞAMALI - AÇIK seçtiğim zaman, dvd player üzerindeki "progressive scan" ışığı yanıyor,
    ancak tv'ye 15 saniye boyunca görüntü gelmediği için "progressive scan" ışığı sönüyor ve tv eski bozuk görüntüsüne dönüyor.

Bu Tv'de aynı kablo ile progressive scan aldığını söyleyen kullanıcılar var; dolayısıyla ben neyi yanlış yapmış olabilirim ki,
    progressive scan alamadım; zaten görüntünün aşırı çizgili ve kayık olması da bu yüzden herhalde.

• quote:

Orijinalden alıntı: signore

Ben de Vestel Millenium 37" Lcd ve Philips 720SA ile benzer sorun yaşıyorum.

Lcd Tv ile birlikte gelen "component to vga" kablosu ile dvd player'ın komponent çıkışını, bu kablo ile tv'nin VGA girişine bağlıyorum.
    Tv'nin kullanım kılavuzunda şöyle bir ifade var : HD Ready özelliği VGA (PC) girişi yoluyla Y Pb Pr (component) bağlantısı yapılabilmesini sağlar"

Philips 720SA dvd player'ın menüsünden YUV'u seçiyorum, bu halde görüntü aşırı çizgili ve kayık oluyor;
    ilave olarak AŞAMALI - AÇIK seçtiğim zaman, dvd player üzerindeki "progressive scan" ışığı yanıyor,
    ancak tv'ye 15 saniye boyunca görüntü gelmediği için "progressive scan" ışığı sönüyor ve tv eski bozuk görüntüsüne dönüyor.

Bu Tv'de aynı kablo ile progressive scan aldığını söyleyen kullanıcılar var; dolayısıyla ben neyi yanlış yapmış olabilirim ki,
    progressive scan alamadım; zaten görüntünün aşırı çizgili ve kayık olması da bu yüzden herhalde.

Alıntıları Göster
    compenent görüntü alabilmek icin dvd nin ve tv nin compenent cikislari olmasi gerekiyor yesil.mavi.kirmizi ve dvd den göruntu cikisini compenent olarak secmelisiniz.compenent kablo kaliteli olmali vestelin verdigi kablo pek iyi degil teknosada bakin 43.00ytl ye ben almistim altin uclu marka suan aklimda degil .cin mali ama kalite

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.