Şimdi Ara

Corsair Hx100i Power Supply 6xSapphire Rx580 Pulse Çalıştırır mı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
648
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba , Mining için Ring kuracağım . Güç kaynagı hariç her sey tamam su anda . Sistemimde düşündüğüm güç kaynağı Corsair Hx 1200i modeliydi ancak bulanamıyor su anda . Hx1000i modelini buldum sistemimde 6 adet Sapphire Rx 580 8 Gb mevcut . Hx1000i yeterli olur mu ? Olmaz ise önerileriniz nedir ?

Anakart : Msi z270-A Pro
    Ekran Kartı : 6 x Sapphire Rx580 Pulse 8 GB 256 Bit
    İşlemci : Intel Pentium G4400
    Ram : Kingston Furry X 8 GB

• 580 yükte 170W'a dayanıyor.

6x170W totalde 1.02KW yapar.

Yetersiz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yeterli gelir. Psu nun peak değeri yüksek. Gpu lar ile de ayar yaptığınızda frekans ve voltaj düşürerek daha verimli hale gelirler. Süreklilik açısından daha yüksek alsanız daha garanti olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 200 Watt tüketir o kart

100 Watt da Anakart - İşlemci - Bellek üçlüsüne ekle

1200 + 100

1300W
  • hx ile hxi modelleri arasında çok bir fark yok. hx1200 alabilirsin.

ben bir tane rx580 8gb ile 5 tane rx570 gpuyu thermaltake toughpower grand 1050w plat osu ile kullanıyorum. duvardan çektiğim güç ise monitör ve ev tipi vantilatör açıkken 920w seviyesinde. yani sadece kasa duvardan 860w çektiyor. yani psu 1050 wattın 770wlık kısmını kullanıyor. o yetmez diyen arkadaşlar mining sistemlerinin bios mod altılıp 1100mhz seviyesinde undervolt edilerek kullanıldığını göz önünde bulundurmuyorlar. ben şuan uygun fiyata bulsam bir tane daha gpu alırım. bu söylediğim claymore da ethereum kastığım sistem için geçerli. zcash kazcam dersen bilemem.

görselde gpu z açık olan kart msi rx580 8gb modeli. Ben bu karta şuan da 110w çektiriyorum. 100w seviyesine inmesi de mümkün.hatta kimisi bu değeri 80w seviyesine bile indirebiliyor bios moddan değişik timing strap deneyerek. bu sadece gpunun 8 pin slottan çektiği güç. Anakarttan çekmesi gereken miktarı riserlardan çekiyor. anakarta böylece yük binmiyor. gpu z deki bütün karların tüketimini toplayınca 570w yapıyor. riser anakart cpu ise bu işlerde 200w çekmekte.

Corsair Hx100i Power Supply 6xSapphire Rx580 Pulse Çalıştırır mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi brokengineer -- 12 Ocak 2018; 23:32:55 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.