Şimdi Ara

ÇÖZÜLDÜ - FX-AUDİO DAC-X6 ve kulaklıktan gelen çıtırtı sesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
1.797
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    866.95TRY |FX Ses DAC X6 TPA6120 Ateş HiFi Amplifikatör USB DAC Koaksiyel Fiber Ses Dijital Dekoder 16BIT/192 AMP Ücretsiz nakliye|usb|usb wireless adapter linuxusb rechargeable led light - AliExpress
    https://tr.aliexpress.com/item/New-FX-Audio-DAC-X6-Fever-HiFi-Amplifier-USB-DAC-Coaxial-Fiber-Audio-Digital-Decoder-24BIT/32772101744.html?spm=2114.13010608.0.0.m4FLHi

yukardaki arkadaşı aldım, bir hafta kadar oldu geleli, şimdilik bilgisayara bağlı kullanıyorum, şöyle bir sorun var, özellikle kulaklıkla dinlerken şarkının daha çok başında olmak üzere, çıt çıt şeklinde parazit yapıyor, sürekli değil ama her şarkıda bir kaç kere, sipariş ettiğim toslink falan henüz gelmediği için başka kabloyla deneyemedim

aletin ses kalitesi gayet iyi, creative x-fi usb ses kartına göre çok daha iyi, bu arkadaşlar neden parazit yapar, arıza olup olmadığını nasıl anlayabilirim, taa çinden gelen aletin garanti işleriyle uğraşasım yok şimdilik

ÇÖZÜM:

internette usb kablo bakmaya başlamışken gözüme asio sürücü olayı ilişti, dur bi deneyim dedim, yükledim sürücüyü, açtım foobarı, yok asio olarak çalışmıyor, biraz uğraştım, sonra foobarın sitesine girdim, baktım asio eklentisi var, onu kurdum, sorun çözüldü, 1 saat kadar müzik dinledim çıtırtı duymadım

benim sorunumu yaşayan arkadaşlar olursa bu yöntemi bir denesinler yardımcı olur belki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tural.i -- 15 Şubat 2017; 8:45:24 >

• Usb ile giriş yapıyorsan bir ihtimal bundan olabilir. Optik kablon gelsin duruma bir de öyle bak.
  • Sq5 var bende.genelde usb bagliyken oluyor.ama usb player programinla kullandigimda yapiyor sadece benimki.adaptordende olabilir playerdanda baglanti seklindede.her faktoru denemen lazım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • merhaba çıt sesi muhtemelen röleden geliyor parça değişimi sırasında yada çalarken yapabilir windowstan kaynaklıdır sorun , bendede fx digital dac var...
  • cevaplar için teşekkürler, yoğunluktan dönüp bakamadım konuya, optik kablo geldi, onda herhangi bir çıtırtı ya da parazit yok, en büyük şüpheli usb kablo sanırım, bazen hiç yapmıyor, bazen çok yapıp rahatsız edici oluyor, usb girişindeki çipten kaynaklanabilir mi acaba diye düşünüyorum, 3 farklı giriş var, her birinin giriş çipleri farklı
  • GHOST RECON kullanıcısına yanıt
    hocam windows fikri yol gösterdi bana, sorunu çözmemde büyük katkın oldu, sağolasın, şu an sadece parça değişimi sırasında geliyor çıt sesi, o röleden geliyodur büyük ihtimalle, daha öncesinde şarkının muhtelif yerlerinde oluyodu
  • asio eklentisi ile foobar playerdan direk dac'a veriyi gönderiyor , yani windows aradan çıkmış oluyor. Sadece çıtırtı probleminin çözümüyle kalmayıp sese de olumlu katkısı olmuştur.
  • ses kalitesini gözlemleyemedim daha, doğru kulaklıkla ve doğru parçalarla denemem gerek, ama evet ses kalitesinin artacağı söyleniyor hep
  • beyler konuyu hortlatmak gibi olacakda, bu kartı yeni aldım, müzikde felan sorun yok sadece netflixi windows store programı üzerinden açtığımda inanılaz yüksek seste saçma sapan sesler geliyor sadece. usb ile bağlı, anakartın üzerindeki optic cıkıtıs yok.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.