Şimdi Ara

CREA MS 2 Wi-Fi SmartPhone (20. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
406
Cevap
2
Favori
39.643
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar şu smart toolkit çok kullanışlı ancak bende telefonun kitlenmesine yol açıyor ve ancak batarya söküp takarak tekrar başlatabiliyorum, aynı sorunla karşılaşan var mı benden başka ? Hard reset attım hatta, sadece pdf okuyucu , bir oyun ve sözlük kurdum smart tooldan başka ama yine kilitleniyor :(

Benzer sorun yaşayan var mı, varsa nasıl çözdünüz, ya da aynı işi görecek sorun çıkarmayan bir program önerecek bir arkadaş var mı ?

Ayrıca video çözünürlüğü ve boyutunu hala arttırmayı başaramadım bu konuda yardımcı olacak yok mu ?

Şimdiden teşekkürler.
  • quote:

Orjinalden alıntı: sonsuzFB

Arkadaşlar şu smart toolkit çok kullanışlı ancak bende telefonun kitlenmesine yol açıyor ve ancak batarya söküp takarak tekrar başlatabiliyorum, aynı sorunla karşılaşan var mı benden başka ? Hard reset attım hatta, sadece pdf okuyucu , bir oyun ve sözlük kurdum smart tooldan başka ama yine kilitleniyor :(

Benzer sorun yaşayan var mı, varsa nasıl çözdünüz, ya da aynı işi görecek sorun çıkarmayan bir program önerecek bir arkadaş var mı ?

Ayrıca video çözünürlüğü ve boyutunu hala arttırmayı başaramadım bu konuda yardımcı olacak yok mu ?

Şimdiden teşekkürler.

Hocam smart toolkit çok kullanışlı ve sorunsuz çalışıyor, istersen farklı bir sürümünü dene, Microsoftun sitesinde WM6 emülatörünü kurdum bilgisayara telefona bir program yüklemeden emülatöreyükleyip deniyorum, şimdiye kadar hiçbir programda kilitlenme olmadı. Navigasyon programını da yükledim çok detaylı bir program olmasına rağmen hiç kilitlenme olmadı. Bu aralar navigasyon denemeleri yapıyorum , müthiş bir şey.. selamlar..

• Sağolasın, ama dediğim gibi bende kitlenmeye yol açıyor, belki başka sürüm denenebilir.

Ben navigasyonla PDAde uğraşmıştık keyifliydi, ama dokunmatik ekran olmayınca kullanımı zor olur gibime geliyor...

Yedek batarya, kılıf gibi şeyleri temin şansımız var mı ? Bilgisi olan yardımcı olabilir mi ?
  • cihazı dün aldım öncelikle şunu diyebilirim fiyatından çok iş yapıyor..

tabi program bulmak kurmak hiç WM kullanmayanlar için biraz zor gelebilir..
    benim birkaç sorum olacak bir kaç program yükledim ama tam olarak istediğim şeyleri yapamıyorum...

e-book
    ------------
    e-booklar için repligo kullanıyorum daha güzel bir önerisi olan var mı.. foxiti beceremedim amacım mesaj okur gibi okumak e-bookları repligo convert edildiği için küçültüyorda pdf leri..

video
    -----------
    core player 1,2 gibi bir versiyonu var ingilizce ama çok önemli değil.. iyi bir programa benziyor fakat kontrol konusunda ciddi sıkıntım var ileri sarma geri sarma durma kaldığın yerden devam gibi

sözlük
    ------------
    livingsoft tu sanırım kullandığım program..geniş ama istediğim babylon gibi eng tur - tur eng çeviren eş anlamlı zıt anlamlıları sunan bir sözlük..babylon iki tuş kombinasyonu ile pc de bile her yerde kullanılabiliyor.. çok önemli ama buldum kuramadım da..zaten u diskte bir yerlerde masaüstünde de değil

sözlük çok önemli benim için..
    ----------------------------------

windows media player -- müzik çalar
    --------------------
    ya ben ne ileri sarma ne geri sarma ne durdurma falan kontrol tuşları yok yada ben göremedim
    müzik çalmak için sorun yaratmayacak ve license ile uğraştırmayacak güzel program önerileriniz nedir

bluetooth
    ------------------
    görünürlüğü kapa bt kapa aç bir sürü deneme yaptım pc görüyor ama crea görmüyor cpc yi bt ile transfer yapamadım ayrıca nete girmek istiyorum bt ile

son olarak...
    vista kullanıyorum activesync i kuramadım usb ile bağladım programlaro u diske atıyorum oradan kuruyorum ama pc de kurunca telefonda kendi kendine kurulanlara hayranım :)

kendime U diskte kitpalar ve videolar diye dosya oluşturdum telefon ana menüde göremiyorum bunları
    kısayol var mı bilmem

başka ipuçları verecek yardım edecek arkadaşlar varsa çok teşekkür ederim

• quote:

Orjinalden alıntı: nicolasanelka39

cihazı dün aldım öncelikle şunu diyebilirim fiyatından çok iş yapıyor..

tabi program bulmak kurmak hiç WM kullanmayanlar için biraz zor gelebilir..
    benim birkaç sorum olacak bir kaç program yükledim ama tam olarak istediğim şeyleri yapamıyorum...

e-book
    ------------
    e-booklar için repligo kullanıyorum daha güzel bir önerisi olan var mı.. foxiti beceremedim amacım mesaj okur gibi okumak e-bookları repligo convert edildiği için küçültüyorda pdf leri..

video
    -----------
    core player 1,2 gibi bir versiyonu var ingilizce ama çok önemli değil.. iyi bir programa benziyor fakat kontrol konusunda ciddi sıkıntım var ileri sarma geri sarma durma kaldığın yerden devam gibi

sözlük
    ------------
    livingsoft tu sanırım kullandığım program..geniş ama istediğim babylon gibi eng tur - tur eng çeviren eş anlamlı zıt anlamlıları sunan bir sözlük..babylon iki tuş kombinasyonu ile pc de bile her yerde kullanılabiliyor.. çok önemli ama buldum kuramadım da..zaten u diskte bir yerlerde masaüstünde de değil

sözlük çok önemli benim için..
    ----------------------------------

windows media player -- müzik çalar
    --------------------
    ya ben ne ileri sarma ne geri sarma ne durdurma falan kontrol tuşları yok yada ben göremedim
    müzik çalmak için sorun yaratmayacak ve license ile uğraştırmayacak güzel program önerileriniz nedir

bluetooth
    ------------------
    görünürlüğü kapa bt kapa aç bir sürü deneme yaptım pc görüyor ama crea görmüyor cpc yi bt ile transfer yapamadım ayrıca nete girmek istiyorum bt ile

son olarak...
    vista kullanıyorum activesync i kuramadım usb ile bağladım programlaro u diske atıyorum oradan kuruyorum ama pc de kurunca telefonda kendi kendine kurulanlara hayranım :)

kendime U diskte kitpalar ve videolar diye dosya oluşturdum telefon ana menüde göremiyorum bunları
    kısayol var mı bilmem

başka ipuçları verecek yardım edecek arkadaşlar varsa çok teşekkür ederim

biraz zaman geçmiş ama işi çözmediysen birkaç tavsiye verebilirim.
    öncelikle video için formatfactory(ücretsiz) programını kur ve mp4 olarak videoları convert et. diğer türleri cihaz tam ekran oynatamıyor. mp4'te ise hiçbir sorun çıkmıyor. coreplayer'ı kullan mp4 videoları oynatmak için. bunları yaparsan hiçbir takılma,senkronizasyon kaybı olmaz.

telefonun desteklediği "cab" uzantılı uygulamalar oldukça az. bunun için java programlar kullanıyorum ben. "maxi cep" adlı sitenin s40 ve java bölümünde her türlü uygulama var. ne istiyorsan oradan bulabilirsin( jar uzantılı olacak sorun yaşamaman için zip uzantılı olanlarda "zip" yazan yeri silip "jar" yazarsan sorun çıkmadan yüklersin. yine o forumda cepsözlük adlı java uygulama var ben onu kullanıyorum, son derece yeterli.

ben hem vista'da hemde xp'de kullanıyorum. bilgisyarda kurup işi tamamlamak için dosyanın onu desteklemesi gerekiyor. bu tür dosyalar genelde "exe" olur ama hayran kalınacak birşey yok. telefonda yüklemeye devam ediyosun hiçbir artısı yok yani.

son olarak telefonu 204mhz'e omapclock programını kullanarak overclock etmeden kullanma. (daha fazla yükseltme mhz'i hardware reset atmak zorunda kalırsın)

telefonu aldığım günden beri günde ortalama 12 saat kullanıyorum.(1 ay oldu herhalde) beğenmediğim tek bir özelliği var telefonun. tuşlarının ve trackball'ın tıklamasının zor olması. bu kadar uzun süre kullanınca parmaklar acıyor.

oyun ihtiyacın varsa bine yakın oyun bulup denedim. genelde 240*320 bulmak zor ama ben iyi olan oyunların hepsini buldum(java ağırlıklı oyunlar) bu konuda da yardımcı olabilirim.

• telefonda yaşadığım ve bulduğum bir sorunun çözümünü yazayım
    gerçi ben wm de yeni bir kullanıcı olduğum için herkes biliyorda olabilir.

ben hard reset atıktan sonra şarjım çok az bir günü zor götürür olmuştu , bu şekilde 2 hafta sinirlenerek kullandım . sonra düşünürken ne değiştide şarjı az gitmeye başladı diye sorunu mu buldum :)

resetten sonra bütün prgramları u diske kurmuştum , şarjın bitmesini de buna bağladım . her iş için kartı okumaya çalışıyor .

bütün programları kaldırıp aygıta kurdum ve şarj düzeni eskiye döndü şimdi iyi gidiyor
  • merhaba arkadaslar telefonumu cok kısa süre önce almıştım sorunum şu mesela beni arayan kişiler aradığında telefonum kapalı gözüküyor ama telefon apalı degil ve mesela arandığımda telefonu actığımda hansfree özelligi aktif hale geliyor menüden kapatma ihtiyacı duyuyorum gönderdim dün kargoyla hepsiburadaya ve mail attım durumu izah ettim umarım çözüm bulurlar yakın bir zamanda
  • beyler benimde bir problemim var. mesaj veya çağrı geldiğinde yanan yeşil ışık bende mesaj ve çağrı olmadığı halde sürekli yanıyor. bunun sebebi nedir bilen varmı? nasıl kurtulucam bu yeşil ışıktan.
  • quote:

Orjinalden alıntı: d@yw4lk3r

beyler benimde bir problemim var. mesaj veya çağrı geldiğinde yanan yeşil ışık bende mesaj ve çağrı olmadığı halde sürekli yanıyor. bunun sebebi nedir bilen varmı? nasıl kurtulucam bu yeşil ışıktan.

1.5 gündür bendede yeşil ışık yanıp sönüyor sürekli :S
    ne demek acaba :S
  • Arkadaşlar bu cihaz neden internetteki videoları göstermez. İE hiç göstermedi, Opera ve skyfire videoları gösteriyor sesleri çalmıyor(videonun sesini). Ayrıca bu SF'a uygun flash player var mı? Adobeninki kurulmuyor. Şİmdiden teşekkürler...
  • abi burada telefonu alan bi daha uğramıyor buraya anlamış değilim kimsenin kimseye yardım ettiği yok :(

ben bi kaç şey yazıyım sürekli yeşil ışık yanan arkadaşım reset attı full düzeldi

telefonu açar açmaz handsfree yi bi kere yaşadım sanırım şundan oldu şimdi telefon çalarken ses açma kapama düğmesine dokununca sessiz olarak çalıyor o sırada yeşil açma tuşu yerine sol yumuşak tuşu kullandığımdan olsa gerek diye düşündüm ve bunu yapmadım

ayrıca flashları oynatmak için sanırım flash player lazım IE çok iyi değil malesef ... bir java emülatörü ile bir çok java programını kurabilirsiniz telefon çok şenleniyor açıkçası ben opearanında javasını kullanıyorum aşırı memnunum...
  • beyler başka melodi kullanmak için bir program varmı. başka melodi nasıl kullanılıyor
  • quote:

abi burada telefonu alan bi daha uğramıyor buraya anlamış değilim kimsenin kimseye yardım ettiği yok :(

ben bi kaç şey yazıyım sürekli yeşil ışık yanan arkadaşım reset attı full düzeldi

telefonu açar açmaz handsfree yi bi kere yaşadım sanırım şundan oldu şimdi telefon çalarken ses açma kapama düğmesine dokununca sessiz olarak çalıyor o sırada yeşil açma tuşu yerine sol yumuşak tuşu kullandığımdan olsa gerek diye düşündüm ve bunu yapmadım

ayrıca flashları oynatmak için sanırım flash player lazım IE çok iyi değil malesef ... bir java emülatörü ile bir çok java programını kurabilirsiniz telefon çok şenleniyor açıkçası ben opearanında javasını kullanıyorum aşırı memnunum...

kardeş bu operanın javasını nereden bulacağız? bende operanın mobile ver. var ama videoda dediğim gibi problem yaşıyorum. şimdi sırasıyla ne kurmam gerektiğini yazarsan sevirim. bu emülatör nedir? telefona zaten java programları kuruluyor emülatöre ne gerek var? aydınlatırsan sevinirim teşekkürler....

• abi ben uzman değilim senin gibiyim

opera java diye aratırsan google da çıkıyor sanırım opera java 4 gibi bişey,
    orjinalinde java varsa bilmem ama emülatör gerekli sanırım çok iyi bilen biri güledebilir ama esmertec mi ne yoksa kur telefona
    videolar için flash player var ama ne derece etkili bilmem
    bir arkadaşta skyfire mı ne öyle bir tarayıcı önerdi kendinden flashlı ve videoları açıyor demişti
  • arkadaslar elimde sıfır crea cep telefonu var paketini actım sadece denemek icin faturası herseyi duruyor ilgileneneler pm atsın aldığım fiyata vereyim alacak kişiye satışımın nedenini isterse söylerim
  • mcguider prog. yükledim ama çalıştırınca
    ıllegal operation report

the software performed illegal instruction (maın) ). we are sorry for inconvenience
    hata veriyor . bilen varsa yardımcı olabilirmi.
  • arkadaşlar bu navigasyon tuşu yukarı-sağa-sola gidiyor ama aşağıya gitmiyor çözümünü bilen varsa yazsın lütfen
  • mms gprs ayarlarını sildim yardımcı olabilen var mı
  • quote:

mms gprs ayarlarını sildim yardımcı olabilen var mı

hallettin mi bilmiyorum ama başlat menüsünden girince gprs connection wizard var ordan operatörünü seç o ayarlar
    telefonu ilk aldığımızda da burdan otomatik yaptırıyorduk ayarı
  • crea ms 2 isteyen olursa tüm kutu içeriğiyle birlikte 250 tl ye satabilirim ist.pendik elden teslim ilgilenen pm atsın
  • 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.