Şimdi Ara

dacia stepway 1.5 dizel yakıt deposu tam kaç litre

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
10.251
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Dacia 2013 stepway 1.5 dizel yakıt deposu tam kaç litre mazot aldığını tecrübe eden varmı? teknik belgelerinde 50 lt olarak yazıyor.
    Sorum şu,
    Bir kaç defa depomu fulledim kırmızı ışık yandığında 49.5 lt yakıt alırken baka bir dolduruşumda daha iki çizgi mazot varken fulledim 58 lt aldı.
    Bu konuda bilgisi olan lütfen yazsın böyle bir şey olabilirmi? 50 lt depo daha iki çizgi mazot varken 58 lt mazot alabilir mi?
    .
    Akaryakıt istasyonundan şüpheliyim iş depo ölçümüne kadar gidecek dava açmayı düşünüyorum fakat bir şeylerden de emin olmak istiyorum bu konuda bilgisi olan yardımcı olabilir mi?

• 50 lt yazdığına bakma, boğazına kadar 60 litreden fazla alıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi exponent -- 1 Temmuz 2015; 9:00:42 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • lian L kullanıcısına yanıt
    ikinci aldığın yer sormadan gırtlağa kadar doldurmuş olabilir. depo boşken fullersen 68lt yakıt alıyor. uzun yola çıkacağım zaman gırtlağa kadar doldurtuyorum.
  • Pompadan şüphelenmiştim Teşekkürler arkadaşlar biraz olsun rahatladım,

Burada da ikinci bir soru çıkıyor nasıl olurda teknik belgelerine 50 lt diye yazarlar hadi beş litre fazla dolumdan alsın eder 55 lt, 65- 68 litre almamalı, böyle olunca istasyonları zan altında bırakıp tartışma sebebi oluyor en azından ben bunu sebep bile oldum neredeyse depoyu söküp boşaltacaktık.
  • ben sürekli ışık yandıktan en fazla 30km. sonra alıyorum ve 61-64lt. arasında değişiyor.
  • Kırmızı ışık yandıktan sonrada 50 km daha gider diyebilirmiyiz
  • evet
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.