Şimdi Ara

Dark Mania//Egreat//WD Live//Pop Corn Hangisi iyi (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
0
Favori
3.530
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: laserss

5400 rpm diyorsunda akortek forumunda Salih bey 7200 rpm kullanın demiş. ve ürünle gelen samsung marka harddisk de 7200 rpm...
    napıcaz bu konuyu keşke baştan söyleseydin.... ordaki forumda ilk mesajda da önerilen sorunsuz hdd bu samsung 1tb...
    7200 lerde ne gibi sorun oluyormuş...

Merhaba,
    problemi sanıyorum çözebilirsiniz.Yazdıklarınızdan anladığım kadarıyla cihazı internet üzerinden satın almışsınız.Bu sebeple problem yaşamadan iade edebilir ve paranızı iade alabilirsiniz.
    HDD in devir hızı arkadaşın yazdığı gibi ısınmayı önleme açısından çok faydalı.Birde cihazın iki versiyonu bulunuyor.Birincisinde 128 mb ram var, ikincisinde (V2) 256 mb ram var.Benim aldığım cihaz V2 256 mb ram olanı.Sanıyorum V2 olan cihazlar 256mb ram sayesinde daha stabil çalışıyor.
    Cihazı Eksen bilgisayar/Kadıköy şubesinden gidip kendim görerek almayı tercih ettim.Sağolsun Ahmet adında bir arkadaş çok ilgilendi.
    HDD yi 2TB istediğim için Akortek'e telefon açıp hangi HDD takmak gerektiğinide sordu, öğrendi.Hard diski hemen üst katındaki kendi servislerinde cihaza ücretsiz montaj yaptılar.Şimdilik sorunsuz kullanıyorum.

• iptal ettim. ayrı ayrı alayım o zaman... çok saol...
  • Arkadaşlar,
    Hangi marka cihaz aşağıdaki özelliklerdeki ses formatını desteklemekte?

Bende WD HD Player var ve desteklemiyor.
    Elimdeki cihazı satıp, bu ses formatını destekleyen bir HD Player alacağım.
    Şimdiden teşekkürler.

Ses
    ID :1
    Biçim :WMA3
    Biçim profili :M0
    Kodek ID :162
    Kodek ID/Bilgi :Windows Media Audio 3
    Kodek'in tanımı :Windows Media Audio 10 Professional - 192 kbps, 48 kHz, 2 channel 16 bit (A/V) 1-pass CBR
    Süre :36dk 33s
    Bit oranı kipi :Sabit
    Bit oranı :192 Kbps
    Kanal(lar) :2 kanal
    Örnekleme oranı :48,0 KHz
    Çözünürlük :16 bit
    Dil :en-us
    NumberOfFrames :12858
  • p.m.'den linkini ver deneyelim

egreat m serilerinde akm 4420et var dac olarak ve 192khz desteği var ancak wma3 çalar mı bilmiyorum
  • bende demode olan hometech yerine bluray-mkv oynatan bir cihaz bakınıyorum ama yorumları okudukça dahada kafam karıştı. Dark mini yada wdlive arasında kaldım gibi
  • quote:

Orijinalden alıntı: sadays

p.m.'den linkini ver deneyelim

egreat m serilerinde akm 4420et var dac olarak ve 192khz desteği var ancak wma3 çalar mı bilmiyorum

Teşekkürler sadays.

Ancak, linki yok bendeki videoların. Benim bir yerlere yüklemem gerekir ama ben hiç anlamam bu işlerden.
    Bir arkadaşımdan topluca aldım bu videoları, yaklaşık 200 adet, yarım saatlik 1080p, wmv videolar.

Diğer alternatif:
    Peki, video dosyaya(wmv) hiç dokunmadan sadece sesini ac3 veya mp3 formatına çevirip yine wmv formatlı output oluşturan bir video dönüştürücü önerebilir misiniz?
    Ama bu işlemi tek seferde düzgün yapan bir program arıyorum.
    Önce sesi ayıklayıp, sonra çevirip, tekrar eklemek istemiyorum, çok uzun sürüyor.

Tek seferde wmv videoyu olduğu gibi bırakıp, sesi mp3 veya ac3'e çeviren bir program arıyorum.

Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler.

• Arkadaşlar Dark mini mania sadece nu ve akasa marka harici dvd leri okuyormuş elimdeki harici hp dvd player var bunu okumayacak mı şimdi? her türlü harici dvd player ile çalışan ürün hangisidir?

Syg.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cebor -- 7 Eylül 2010; 10:53:55 >
  • darkın kumandası çok doyurucu geldi arkadaşlar.... gerçekten şu fonskiyonda olsaymıiş diyerceğim birşey olmadı.
    fan sesi konusunu da söyliim.ps2 ve ps3 ün ne kadar fan sesi varsa bunun da o kadar fan sesi var. download edip her tür dosyayı açan bi alette fan da olur sesi de olur. flash bellek değil yani bu mini bir pc aslında...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi laserss -- 9 Eylül 2010; 0:41:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cebor

Arkadaşlar Dark mini mania sadece nu ve akasa marka harici dvd leri okuyormuş elimdeki harici hp dvd player var bunu okumayacak mı şimdi? her türlü harici dvd player ile çalışan ürün hangisidir?

Syg.

bend dark mini mania'yı hp usb dvd ile çalıştırıyorum. Hiçbir sıkıntısı yok. Gayet iyi çalışıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: coppermine

quote:

Orijinalden alıntı: cebor

Arkadaşlar Dark mini mania sadece nu ve akasa marka harici dvd leri okuyormuş elimdeki harici hp dvd player var bunu okumayacak mı şimdi? her türlü harici dvd player ile çalışan ürün hangisidir?

Syg.

bend dark mini mania'yı hp usb dvd ile çalıştırıyorum. Hiçbir sıkıntısı yok. Gayet iyi çalışıyor.

Teşekkürler bu ürünü aldım gitti.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yilmazekici

quote:

Orijinalden alıntı: sadays

p.m.'den linkini ver deneyelim

Teşekkürler sadays.

Ancak, linki yok bendeki videoların. Benim bir yerlere yüklemem gerekir ama ben hiç anlamam bu işlerden.
    Bir arkadaşımdan topluca aldım bu videoları, yaklaşık 200 adet, yarım saatlik 1080p, wmv videolar.

Diğer alternatif:
    Peki, video dosyaya(wmv) hiç dokunmadan sadece sesini ac3 veya mp3 formatına çevirip yine wmv formatlı output oluşturan bir video dönüştürücü önerebilir misiniz?
    Ama bu işlemi tek seferde düzgün yapan bir program arıyorum.
    Önce sesi ayıklayıp, sonra çevirip, tekrar eklemek istemiyorum, çok uzun sürüyor.

Tek seferde wmv videoyu olduğu gibi bırakıp, sesi mp3 veya ac3'e çeviren bir program arıyorum.

Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler.

200 adet videoda üşenmeden yapacak mısın cidden? sanırım önce sesi ayırman sonra dönüştürmen ve tekrar eklemen gerekir bunu videoya dokunmadan sadece sesi değiştirerek yapan bir program var mıdır bilmiyorum

ayırma ve ekleme için mkv toolnix ve mkv merge kullan ama sesi neyle dönüştürürsün onu bilmem

• 2 Sene wd gen1 kullanıp, 1 haftadır egreat m34 kullanımlarım sonucunda çıkan sonuçları yazmak istiyorum. Karşılaştırmam sadece EGREAT - WD arasında olacaktır.
    1---Wd kumandasından filmin SES i ile ilgili hiçbir şey yapamazsınız. EGREAT ise Ses kısma-arttırma ile WD ten bir gömlek üstündür.
    2---Wd altyazı ile ilgili kısıtlı seçenekler sunarken, EGREAT altyazının rengi-boyutu-konumlandırması-senkronizasyon olmak üzere her türlü müdahaleyi yapabiliyor.
    3---Wd film ekranındaki altta ve üstte bulunan siyah bantlar konusunda fazla bir seçenek bize sunmazken EGREAT ile film ekrana minimum kayıpla tam olarak oturabiliyor. Filmleri tam ekran izlemek için harika bir sistem.
    4---Wd kumandası, küçük,sevimli kullanımı ve hızlı tepkileri ile çocuklar tarafından bile kullanılabilecek bir kumandadır. EGREAT ise büyük,kaba, kolay kolay menülerinin anlaşılamayacağı(çocuklar tarafından) bir kumanda. Ayrıca menüleri çok ve karışık. wd menüler yönünden EGREAT tan daha iyi bir kullanım sunuyor.
    5---Wd açılışından bir filmi seyretmeye başlamaya 1 dakika, EGREAT da 3 dakika vakit geçmektedir.
    6---Her ikiside filmleri aşağı yukarı aynı kalite ve keyifte oynatmaktadırlar aralarında aman aman bir fark yoktur. NMT özelliklerine girmek istemiyorum çünkü EGREAT bir NMT canavarıyken Wd daha çok player havasında.

FİNAL: Basit hızlı etkili bir player alacaksanız WD ama NMT-Ses ayarlama-Tam ekran film oynatma vb. Film seyrederken hiçbir pürüz istemiyorum diyorsanız benim kişisel tercihim EGREAT tarzı cihazlardır. Diğer cihazları kullanmadığım için değerlendirmiyorum.

• evimde a200 ,a110 ve wd gen2 var.daha önce egreat m34a ve iomega kullandım.iade ettim.yorumları okuyarak yorum yapanlardan değilim.bizzat kullanarak yorum yapıyorum.sadece film seyredeyim diyenlere wd gen 2 yi tavsiye ederim.ama ben internet torent vb extra uygulamalar olsun ağ üzerinden film seyredeyim diyenler için popcornu tavsiye ederim.hiçbir marka babamın malı değil.hiçbirininde reklamını yapmıyorum(elimde 3000 den fazla çeşitli formatlarda film var.1000den fazla dvd var.denemelerim sonucu bu kanaate vardım)
  • quote:

Orijinalden alıntı: KAPTANEFE

2 Sene wd gen1 kullanıp, 1 haftadır egreat m34 kullanımlarım sonucunda çıkan sonuçları yazmak istiyorum. Karşılaştırmam sadece EGREAT - WD arasında olacaktır.
    1---Wd kumandasından filmin SES i ile ilgili hiçbir şey yapamazsınız. EGREAT ise Ses kısma-arttırma ile WD ten bir gömlek üstündür.
    2---Wd altyazı ile ilgili kısıtlı seçenekler sunarken, EGREAT altyazının rengi-boyutu-konumlandırması-senkronizasyon olmak üzere her türlü müdahaleyi yapabiliyor.
    3---Wd film ekranındaki altta ve üstte bulunan siyah bantlar konusunda fazla bir seçenek bize sunmazken EGREAT ile film ekrana minimum kayıpla tam olarak oturabiliyor. Filmleri tam ekran izlemek için harika bir sistem.
    4---Wd kumandası, küçük,sevimli kullanımı ve hızlı tepkileri ile çocuklar tarafından bile kullanılabilecek bir kumandadır. EGREAT ise büyük,kaba, kolay kolay menülerinin anlaşılamayacağı(çocuklar tarafından) bir kumanda. Ayrıca menüleri çok ve karışık. wd menüler yönünden EGREAT tan daha iyi bir kullanım sunuyor.
    5---Wd açılışından bir filmi seyretmeye başlamaya 1 dakika, EGREAT da 3 dakika vakit geçmektedir.
    6---Her ikiside filmleri aşağı yukarı aynı kalite ve keyifte oynatmaktadırlar aralarında aman aman bir fark yoktur. NMT özelliklerine girmek istemiyorum çünkü EGREAT bir NMT canavarıyken Wd daha çok player havasında.

FİNAL: Basit hızlı etkili bir player alacaksanız WD ama NMT-Ses ayarlama-Tam ekran film oynatma vb. Film seyrederken hiçbir pürüz istemiyorum diyorsanız benim kişisel tercihim EGREAT tarzı cihazlardır. Diğer cihazları kullanmadığım için değerlendirmiyorum.

dublajda kayma olursa ayarlama seçeneği varmı bu playerlarda.?

• dark mini maniada ethernet bağlantısı ile pc mizdeki dvd romu kullanabiliyrmıyız arkadaşlar
  • Ağustos ayında başlayan bir konu şu an aralık 2010 dayız. Değişen birşey oldu mu halen en iyiy pocorn our mu? Fiyat performans ve performans olarak ayrı ayrı sizce hangisi iyi kullanan arkadaşlar birşeyler eklemek isterlermi?
  • Media oynatıcılarda en bütük kıstas oynatabildiği dosya büyüklüğüdür

SOnrasında alt yazı ve ayarlar gelir.
    35 GB lık bluray İSO dosyasını takılmadan oynatıyor
    Şu anda 45 GBlık avatar indiriyom
    Bunu da oynatırsa amacına uygundur diycem oynatacağını umuyorum

Yukarda kıyaslaması yapılan WD çok düşünmüştüm ama yapılan yorumlar çok şüpheli geldi.

Oynatıcının tek işi diskteki dosyayı mutlaka oynatmasıdır
    Bu arada oynatıcı alıp da mp3 ve WMA çalma durumunu sorgulamak ne derece doğru ...
    Bugun hemen hemen her cihaz zaten MP3 çalıyor
    Video oynatıcı ile muzik dinlemek asla yapmayacağım bir şeydir.

Bir ara M34A alacaktım çok fazla övülüyordu, ancak içinde disk yoktu
    Ben forumdan birisnden EGREAT EG-R2A aldım 1 TB disk ile.
    Kendi açtığım konuda da belirttim
    http://forum.donanimhaber.com/m_44350461/mpage_1/f_/key_//tm.htm#44991137isk
    görüntü ayarları ile ilgili ufak hataları var
    Açılma süresi uzun değil
    Açma tuşuna bastıktan sonra siz yerinizi alana kadar cihaz açılıyor - max 1 - 2 dk
    Kumanda ile her şeyi yapıyor Tv ses + parlaklık ve konrast dahil.

Temel ayarları kolay Ancak ağa bağlantısı ile ilgili sıkıntılar var
    İçindeki toorent kurulmu da Turkçe değil çince..
    Ben şu anda genel itibari ile memnunum
    Artıları eksilerinden daha fazla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TiSKE -- 26 Aralık 2010; 11:07:10 >

• TiSKE
    dostum açılma süresi 1-2 dk uzun değil mi ? Birde herhangi takılma sorunu ile hiç karşılaştın mı Egreat de.
    Dark media da 300 mbips işlemci varken senin mp de 400 mibps bu çok fark yaratıyor mu?
    Popcorn vs.. cihazlar fiyatsal dezavantajlarının dışında senin için başka eksileri varmı ?
    Egreat EG-R2A Isınma vs sorunları varmı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baymutlu -- 7 Aralık 2010; 22:09:39 >
  • Evet açılma süresi çok demişim
    1 dk altında cihaz açıldı ( 25. saniyede açıldı 46 .saniye film oynuyordu )
    PC de kablosuz ağdan 10,5 GB mkv yi cihaza diske atmaya başladım
    Taşıma işlemi bitmeden , Menüden diske girip filmi seçtim ve film başladı
    Film oynarken taşımanın bitmesine 1 saat var yazıyordu PC ekranında ama filmde takılma falan yok

Hele şu 48 GB lık AVATAR İSO bir bitsin o zaman anlaşılacak bu cihazın işlemci gücü
    Dark veya başka marka kullanmadığım için yorum yapmak yanlış olur

Cihaz görevini yaptığı sürece ısınmış mı diye gidip bakmak aklıma bile gelmiyor açıkcası
    İçinde fan da var çünki

Beni rahatsız eden en buyuk eksi yönü
    Film tam LCD boyutlarında değilse alttan veya üstten siyah boşluklar kalıyor
    İşte bu durumda cihaz ilk oynatmaya başlayınca veya zoom yapıp normal ekrana dönünce filmi TV nin tam ortasında gösteriyor ve 4 kenarında da boşluklar kalıyor
    Menude küçük bir ayarla normal boyutlara geliyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TiSKE -- 7 Aralık 2010; 23:59:19 >

• peki yazılım güncelleme sıklığı nedir bu üründe. Belki bir sonraki firmware de düzeltilebilir bu durum?? Ne dersin ?
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.