Şimdi Ara

Das Kapital çevirisi ve iktisadi birer kitap önerisi...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
4.770
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Okuyan veya bilen arkadaşlardan Karl Marx-Das Kapital kitabının güzel bir Türkçe çevirisini önermelerini istiyorum.Kitapın biraz ağır konuları işlediğini biliyorum.Eğer çevirenin üslubu bozuk ya da hatalı veya sıkıcı olursa okumak zorlaşacağından, çevirisi düzgün olsun istiyorum.

Ayrıca, iktisat bilimine giriş niteliğinde bir kitap arıyorum.Temel kavramları, fikirleri anlatan yine güzel üsluplu bir kitap.

Okuyanlara, öneride bulunanlara teşekkürler.

• Temel bilgiler için Prof Dr. Zeynel Dinler'in İktisada Giriş kitabını öneririm.Gayet anlaşılır ve samimi bir dilde yazılmış.
  • quote:

Orjinalden alıntı: sscc

Temel bilgiler için Prof Dr. Zeynel Dinler'in İktisada Giriş kitabını öneririm.Gayet anlaşılır ve samimi bir dilde yazılmış.

Bir çok fakültede de okutulan kitap zaten.
    Anlatımı güzeldir bu kitabın gerçekten.

Roman tarzında ekonomik olayların nasıl geliştiğini öğreneyim dersen Yaşar Erdinç-Para Harekatı'nı tavsiye ederim.
  • Teşekkürler öneriler için.

Bu kitaplara bir bakayım.
  • Hayek'in 'Kölelik Yolu'nu her iktisat öğrencisi okumalı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Erciyes35

Hort!

Das Kapital'a bir yayınevi önerisi bekleniyor

Bu sıralar sol yayınlarının Kapital kitapları bulunuyor birçok kitapevinde.Mavi kapak altında 3 ciltlik bulabilirsin.Ben kapital ı direk okumak yerine onu hap bilgi şekline getiren bir kitabı okumuştum.Ondan dolayı kapital in orijinalinin hangi yayınevinde daha iyi olduğundan emin değilim.İStersen serinin Eriş yayınlarından olan E-kitabını yollayabilirim sana.İncelersin.Çeviriyi ve üslubu beğenirsen onu alırsın.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kesikparmak

quote:

Hort!

Das Kapital'a bir yayınevi önerisi bekleniyor

Bu sıralar sol yayınlarının Kapital kitapları bulunuyor birçok kitapevinde.Mavi kapak altında 3 ciltlik bulabilirsin.Ben kapital ı direk okumak yerine onu hap bilgi şekline getiren bir kitabı okumuştum.Ondan dolayı kapital in orijinalinin hangi yayınevinde daha iyi olduğundan emin değilim.İStersen serinin Eriş yayınlarından olan E-kitabını yollayabilirim sana.İncelersin.Çeviriyi ve üslubu beğenirsen onu alırsın.

Olabilir tabiiki kardeşim çok memnun olurum, pm'ini bekliyorum.

Aynı zamanda A.Smith'in The Wealth of Nations için de bir yayınevi önerisi bekleniyor.

Pm attım kapital için.Adam Smith in kitabı için de İş bankası yayınını tavsiye ederim.

• quote:

Hepsi için bir kez daha Teşekkürler.

Rİca ederim.Birde bir tavsiyede bulunayım.Şayet kapital e başlamak istiyorsan ama bu konuda henüz yeniysen David Smith in yeni başlayanlar için kitabı var.Bu kitapta Karl Mark ın Kapital serisinin karikatürlerle filan özeti anlatılıyor.Hoş bir kitap.Bir oturuşta bitirebilirsin ve asıl kitap olan Kapital serisine başlamadan önce bir fikir sahibi olur ve kitabı daha iyi anlarsın.http://www.idefix.com/kitap/kapital-yeni-baslayanlar-icin-david-smith/tanim.asp?sid=LINDHRQ1O70H1J9CXDC8

• http://www.liberte.com.tr/incele.php?id=NDMz&kat=NA==&kat1=

Tanıdığım birkaç işinin ehli abi bu seriyi öneriyor.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.