Şimdi Ara

::: DELL XPS-1330-RT73(BLACK) 13.3' (ALINDI !!!) :::: (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
188
Cevap
1
Favori
19.593
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: bravoecho

çünkü orada bazı servis ve üyelikleri istemesen de ürünle beraber almak zorunda kalıyorsun. aynı bizdeki işletim sistemi satma olayı gibi

anladımda neticede öyle yada böyle verdiğin para daha çok.enteresan geldi bana..
  • quote:

Orjinalden alıntı: gio

quote:

Orjinalden alıntı: bravoecho

çünkü orada bazı servis ve üyelikleri istemesen de ürünle beraber almak zorunda kalıyorsun. aynı bizdeki işletim sistemi satma olayı gibi

anladımda neticede öyle yada böyle verdiğin para daha çok.enteresan geldi bana..

haklısın aslında genelde orda hesaplarsan burdaki fiyatından 3'de 1 daha ucuz çıkar..
    bizdeki vergiler falan filan... bi de disributör satıcı payı falan derlen alıp başını gidiyor...
    adam orda sonuçta direk fabrikadan satış yapıyor gibi..

Ama dediğin gibi siteden hesaplayınca yakın bir fiyat çıkıyor..
    Bunun en önemli sebebi Dell'in siparişlere yetişememesi...
    tabiri caizse kapanın elinde kalıyor, adam 1-1.5 ay sonrasına tarih veriyor..
    İşte bu yüzden ilk satışa çıktığında uygun olan birçok parça nerdeyse artık 2 katı fiyata çıktı sitede..

Bir de ürünü satmayı düşündüğü müşteri kitlesi farklı...
    adamı rami 1GB'dan 2GB'a çıkarmak için dell 1520'nde 50$ istiyosa, bu laptopta 150$ istiyor sitede... (fiyat sadece kıyas için)
    ram aynı ram... hızı falan filan herşey aynı... ticaret işte böyle bişey :D

Ama ülkemizde bu kadar talep olamayacağından (çünkü pahalı) fiyatı artırıp da satamaz burda...
    olay kısaca arz-talep meselesi... halk diliyle tutturduklarına satıyolar işte...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muteber -- 23 Eylül 2007; 18:04:42 >

• Arkadaşlar çok haklısınız. Dell USA da siyah yerine kırmızı renk isterseniz bile $50 istiyorlar
  • VEEE SONUNDA ALDIM.

DELL XPS-1330-RT73(BLACK) Modelini Vatanın tüm Laptoplara yaptığı %20 indirim gününde kaptım :)

Bu arada dikkat XPS-1330 modelinin 2 modeli var aralarındaki farklar ise şöyle ;

RT73

Core 2 Duo T7300 2 Ghz 4MB 800MHz Santa Rosa

Nvidia® GeForce 8400M DirectX 10 (256 MB)

2000$+KDV

RB71

Core 2 Duo T7100 1.8 Ghz 2MB 800MHz Santa Rosa

Paylaşımlı 224MB

120GB 5400RPM 8MB

1800$+KDV

Çok mutluyum aslında fiyat yüksek olduğu için, Sağlık bakanlığı kampanyasına Toshiba'ya yönelmiştim.

Ama derler ya VATAN SAĞOLSUN diye

2321 YTL'ye ve 6 Taksite geldi.

Teslim alırken içindeki şarjı bitirmemi ve tamamen bitirdikten sonra kapalı olarak 14 saat şarj etmemi söylediler.

Şimdi şarja taktım.

İlk izlenimime gelince 15.4" ten 13.3" e geçişin verdiği taşınabilirlik rahatlığı ilk hoşuma giden şey oldu.

2 MP kamerasını açtım oldukça kaliteli görüntüye sahip. Ekranda çok hoş.

En çok sevdiğim yanlarından birisi fan sesi ve ısınma probleminin olmaması.

Kutunun içerisinde kaliteli bir kulaklıkta var.

Ürün çok hafif, kasa çok şık ve sağlam.

DELL ve XPS yazılı ayrı bir çanta verildi yanında, bu biraz kılıfa benziyor çünü taşıma çantası değil. Tutulacak yerleri yok. Ama çok şık.

Bu çantanın dışında SNOPY marka 15.4" lük bir çanta daha hediye ettiler.

Uzaktan kumandası da çok hoş multimedya da çok işime yarayacak.

Tabi hep iyi yanlarından bahsettin. İlk izlenimde hoşuna gitmeyen ya da daha iyi olabilirdi diyeceğin bişey yok mu dediğinizi duyar gibiyim.

Bence tuşların olduğu bölüm daha gösterişli olabilirdi diye düşünüyorum.

Bugün şarjdan 16:00 gibi çıkaracağım. Onu yormayı dört gözle bekliyorum

Yine söylüyorum Vatan Sağolsun :)

• Öncelike hayırlı olsun.Boş vaktin olursa bir kaç fotoğraf ekleyebilir misin :)
  • hayırlı olsun lionstorm,artık yalnız değilim forumda
    aleti tam bi çöz sana soracağım şeyler olcak özellikle wireless ile ilgili..
  • @lionstorm,
    hayırlı olsun güle güle kullan dostum.

@lionstorm & @gio,
    artık bir detaylı inceleme ve fotoğrafları bekliyoruz
  • Şahane bir notebook. Vatan'da inceledim. Ancak tüm güzelliklerinin yanında iki hususu beğenmedim. Bu paraya wireless olarak hala 3945 a/b/g koymaları ve tuşların çok yukarıda oluşu ve dolayısıyla birşey takılırsa yerinden çıkabilir.
  • Arkadaşlar çok önemli bir sorum var yanıtlarsanız çok sevinirim. m1330 1080p videoları akıcı bir şekilde oynatabiliyor mu? ayrıca harici bir ekrana mesela lcd tv'ye bağladığımızda 1920x1080 çözünürlük alabiliyor muyuz? buna göre alacağım da 8400gs'den bazı şüphelerim var işte
  • evet 1330 cular nerede???
  • ekran kartı vasat..
  • 13.3" lerde daha iyi ekran kartlısına rastlamadım.
  • yahu hdmi bile koymuşlar ama digital ses çıkışı koymamışlar ya da ben göremedim
  • Sizce yıl sonunda fiyatı düşer mi?
  • ya arkadaşlar bu notebooku alıcam ama oyun performansını çok çok merak ediyorum rica etsem bu laptopa sahip arkadaşlardan biri pro evolution soccer 2008in demosunu bir test edebilir mi acaba high performansta sorunsuz ve hızlı çalışıyor mu çok önemli benim için çok teşekkürler şimdiden...
  • İçinden kaç hücreli batarya çıkıyor?
  • üst seviye taşınabilirlik açısından çok iyi bir ürün ufak tefek eksileri var fakat (her notebook ta oldugu gibi) fiyat açıısndan biraz yuksek oda Dell olduğu ve boyutlarından dolayı. cihazı yurt dışından almak daha mantıklı olur. tabi imkan varsa. böylece daha ucuza mal edilir.
  • Alanlara şimdiden hayırlı olsun
    Bence fiyat olarak şu anda çok uygun deil ama dediğiniz gibi ABD de bile yoğun bir ilgi var bence yaza doğru daha alınabilir olacaktır.
    Alan arkadaşlardan
    1. resim
    2. wi-fi özelliği
    3. pil süresi sitesinde çok yüksek süreler var
    4. LED ekran mı?

hakkında bilgi isteyeceğim.
  • 2.0 islemcili model gold'da kalmamis , gelince alacagim , o zaman bol resimli detayli bir inceleme yapar buraya yazarim

onceden satin almis olanlar kutu icerigini yazarlarsa ben memnun olurum, eksik bir sey almayalim ozellikle kumanda opsiyonel mi, kutu icerigine dahil mi?
  • Beni en çok Dell'in servis olayı endişelendiriyor, misal olarak ben 1310 pili istiyorum dediğimde 1 ay sonra gelir mi diyecekler yoksa elimizde var mı diyecekler?
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.