Şimdi Ara

Devir Daim pompası arızası model karmaşası Wilo

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
4
Cevap
0
Favori
885
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Devir Daim pompam arızalandı. Yenisi ile değiştireceğim ama sıkıntı şu:

Resimde gördüğünüz üzere bendeki Wilo marka motorda iki kademe sırasıyla 87W ve 60 W olarak görünüyor. Bendekinin tipinde VASL 15/6-2-HE yazıyor. Fakat internette birtürlü aynısından bulamadım. Hep 82 wattlık modeller var ve bu modeller ya 2 kademeli ya 3 kademeli oluyor. Şimdi ben bu 82 wattlıklardan alırsam bir sorun yaşar mıyım? Korona olayından ötürü usta çağırıp ne ustaları ne de kendimizi riske atmak istemiyorum. Elim yatkın ve değişimi çok kolay bir parça , zaten idare ede ede 1 sene dayandırdım ama artık sonu geldi. Destek olabilirseniz çok sevinirm. Satışını yapan varsa da irtibata geçebilirim hiç dert değil. Evde sıcak su ve ısıya ihtiyaç var , çocuk olduğundan geceleri sıkıntılı durumdayız.

Not: Basınç 3 ve üzerine çıkıyor kombi çalışırken ama durunca 1.5 larda. Kombi markam Vailant VUW TR 242/2-3 R2 model 12 senelik. Pompanın pervanesi tertemiz, kombimi de düzenli temizliyorum.Çok hafif kirli su akar durumda tesisatım da çok temiz.

Devir Daim pompası arızası model karmaşası Wilo

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi melihcelik -- 29 Nisan 2020; 16:41:49 >

• söylediğiniz 82w pompa uyar. 87w pompa bulamazsınız bulsanızda çok pahalı, basıncın yükselmesi soğuyunca da düşmesi; genleşme tankı havası yok yada delik
  • ebu abdillah E kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkürler desteğiniz için. Günün sonunda 12 senelik kombimin anakartı tamirliydi, pompa değiştikten sonra genleşme tankında da sorun olsa 1000tl ye yakın masrafım olacaktı, yeni kombi almaya karar verdim. Verdiğiniz bilgi de çok makbule geçti gerçekten çok kafa karıştırıcı. Heryerde 82w lık var. Umarım başkalarının da işine yarar verdiğiniz bilgiyi hiçbiryerde bulamamıştım.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.