Şimdi Ara

DİKKAT PATİNAJ YARDIMI (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
2
Favori
33.869
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • arabayı çalıştırın 1. vitese takın gaza biraz kökleyin yarım debriyaj yapın alın size patinaj uzun süre patinaj çekmek istiyorsanız yarım debriyaj yaparken debriyaja basıp bırakın ful bırakmayın yarım bırakın sorusu olan msn sorsun 7/24 açığım emrekayikci22@hotmail.com
  • Bol bol patinaj yapın çok güzel bir uygulmadır. Çok yararlıdır araçın bütün aktarma organlarına yararı vardır.
  • bu nasıl bir soru yahu bölearaba stop edince ztn patinaj çekemez +sen herhalde araba hareket halindeyken nasıl patinaj çekillir demek istedin hemen cvp verim bu arabanın motor gücüne daha çok bağlı 1.4 motorlarda en fazla 3. vitese kadar araba hareket halindeyken çekersin 1.6 larda 4.vitesde çeken arkadaşlarım var vitez geçişlerinde aracın deviri iyi bir konumdayken biraz gaza fazla yüklen patinaj çekersin tabi yolda kum vs ise
  • quote:

Orijinalden alıntı: oguz1

Bol bol patinaj yapın çok güzel bir uygulamadır. Çok yararlıdır araçın bütün aktarma organlarına yararı vardır.

Patinaj yapamayana kız bile vermezler..
  • nasıl motora gereksiz devir yaptırınca motor açılıyosa patinaj çaktirincede aktarma organları açılır
  • boş iş yapıtığın...yazık günah...
  • Arkadaşlar anllatıklarınız için teşekkürler ederim anlattıklarınızı dikkate aldım ve ehliyetsizim Dikkate alar yaptım ve oldu çok saoLun Mnaitama hava attım Ha bu arada yaşım 12 Walla
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmet yanık

Arkadaşlar anllatıklarınız için teşekkürler ederim anlattıklarınızı dikkate aldım ve ehliyetsizim Dikkate alar yaptım ve oldu çok saoLun Mnaitama hava attım Ha bu arada yaşım 12 Walla

Kumandalı arabayla herkez pati çeker
  • bunları görünce foruma yaş sınırlandırması istiyenleri anlıyorum
  • arkadaşlar benim sorum biraz başka olacak 1.4-1.5-1.6 100hp gücünde olan araçlar 3. viteste pati atarmı ?
  • kad123ir K kullanıcısına yanıt
    Bak şimdi vitesi 1 e tak debriyaja ayağın sonuna kadar basılı tut gaza bas devir 4000-5000 olsun debriyajdan çok hızlı ayağını çek
  • quote:

Orijinalden alıntı: targocid

Bütün araba dünyası nasıl arabayı patinaj yaptırmadan tüm gücü yola aktarabiliriz diye milyonlar harcıyo sizin sorduğunuz soruya bak....Patinaj çektirerek kalkmak arabanın debriyaj-şanzıman ve tüm aktarma organlarına zarar verir.Böyle yapanları görünce ne salak-kro, zayıf karakterini bu şekilde artırdğını zanneden zavallı, gibi düşünceler gelir aklıma hep...Biraz araba kullanırsan bilirsiniz nasıl araba patinaja düşüyor...

+1
  • quote:

Orijinalden alıntı: mendel50

böyle hareketler gerksiz arkadaşım bence daha verimli şeyleri araştır , nasıl en ekonomik araba kullanılır filan onu araştır bence

• arabayı kirkoya kaldır tak vitesi 5 e sonra hızını 200 e çıkar sonra biri arkadan itsin kirkodan arabayı düşür. pati çeker o zaman
  • kaç senelik konu baya hortlamış
  • 12 yaşındaymış manitasına da hava atmış
  • Arkadaşlar bakın patinaj çekmek için öncelikle debriyaja sonuna kadar basın sonra sol ayak debriyajda iken sağ ayak ile gaza basarak deviri 4 bine çıkarın ve devir 4 binde iken ayağı debriyajdan
    sertçe yani hızlıca (ama pat diye de değil) çekin araç patinaj ile kalkar eğer araç arkadan itişli ise aynısiyapılır ama araç tam kalkarken sol ayakla frene basılır bir yandan da ayak gazdadır fren ön tekerleri tutar ve araç gitmez arka tekerler de gaza basman ile boşa döner araç olduğu yerde lastik yakar en iyisi budur ama önden çekişli araçlarda bu olmaz sadece arkadan itişli araç araç olur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.