Şimdi Ara

DNS sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
391
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar bende 2 tane adsl modem var.birini daha 2 gün önce aldim.sorun şu.birini takıyoorum çalışıyor.yeni alığımı takıdığımda dns hatasi veriyor.nasıl düzeltebilirim.

• modem markası nedir? yeni adlığın modemin ayarlarını yaptın mı?
    biraz daha acıklayacı olursan iyi olur
  • zamanim yoktu pek ayrintili yazamadim.şimdi açıklayici olarak yazayim.

benim adsl modem(smartpro) varken bir tane daha modem aldım.bunun da ayarlarini yaptım.adsl linki çalışıyor göstermesine rağmen hiç bi sayfa açamıyrdum.bunun üzerine arkadaşa gittim ayni ayarlarla hiç bir şey değiştirmeden nete girmeye başladi.gittim evde taktım yine ayni sorun çalışmadi:(.msn açmaya çaılıp soruna baktım ip falan tik işaretli dns ve ağ başdaştirici ünlem işaretliydi.format attim.yine ayni sorun.dns sorun gider tıklıyorum düzelmiyor bir türlü ama başka bilgisayarda çalışıyor ve benim ilk modemim çalışıyor hala ama yenisini ne yapcam bilmiyorum.yardimlarinizi bekliyorum.
  • Bilindik markalar değil
  • modemin dhcp sunucusu açık mı emin ol eğer yok ise bilgisayarına elle ip numarası ver
    dns sunucu ve gateway adreslerine modemin ip sini ver kendine de modemin kullandığı ip numarasının bir üstünü ver subnet mask %90 255.255.255.0 dır. umarım olur
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.