Şimdi Ara

Dns Sunucu Yanıt Vermiyor Hatası Alıyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
151
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Ben özel yurtta kalıyorum internet normalde sorunsuz giriyordu ama bugün baktığımda wifi’ye giremedim ve Dns Sunucu yanıt vermiyor. Telefondan girebiliyorum ama ne yaparsam yapayim bilgisayardan giremiyorum. Herşey denedim. Sizce sorun kendiliğinden düzelir mi yoksa sorunum bilgisayarda mı ?

Ayrıca kendi telefonumun wifi’si ile bağlanıyor o konuda sorun yok

• Merhaba, geçmiş olsun.

1. İhtimal bağlandığın WiFi için DNS atamış mıydın? Eğer öyle ise izin vermiyor olabilir. Onu kaldırmaya çalış. Ve Win + R yap, cmd ile komut satırı aç, sırasıyla bu komutları çalıştır:

Kod

Yığını:
    ipconfig /flushdns ipconfig /registerdns ipconfig /release ipconfig /renew netsh winsock reset

2. İhtimal: Sebebi bilinemeyen router arızalar. Bir şekilde yurtta rica et, modemi vs kapatıp açsınlar.

3. İhtimal: Yurtta MAC adresine göre ban yedin. Niye yaptınız ayıp değil mi diye veryansın et... MAC değiştirmek için Aygıt Yöneticisinden ilgili Wifi driverın özelliklerinde varsa değiştirebilirsin veya Technitium uygulaması ile değiştirebilirsin. Ayrıca telefonuna girebiliyorsa, telefonun MAC adresini yaz, belki o izinli listededir.

Technitium MAC Address Changer:

https://technitium.com/tmac/

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.