Şimdi Ara

Domainle Hosting arasında ne fark var?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
529
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar asp php ve jsp yi iyi bilmemerağmen bunları kullanarak hiçbir site yapmadım domainle hostingi tam olarak bilmiyorum bun lar arasında ne fark var yoksa ikisi aynı şeymi eğer benzer şeylerse hangisi daha kullanışlı yardım ederseniz sevinirim

• Domain alan adıdır.Yani yapacağın web sitesinin ismidir diğer kullanıcıların ona ulaşması için bir araçtır.Host ise barınma alanıdır yani yaptığın web sitesinin internette kapladığı yerdir.Önce host alırsın web siteni bu hosta atarsın daha sonra domanini bu hosta yönlendirirsin ve domainini girenler direk senin yaptığın siteye ulaşır nasılki donanimhaber.com yazıp buraya bağlanıyorsan.
  • Domain: Sitenin ismidir. Yani örneğin donanimhaber.com bir domaindir..

Hosting ise siteni içinde barındırabileceğin alandır..
  • quote:

Orjinalden alıntı: fuzbing

Domain alan adıdır.Yani yapacağın web sitesinin ismidir diğer kullanıcıların ona ulaşması için bir araçtır.Host ise barınma alanıdır yani yaptığın web sitesinin internette kapladığı yerdir.Önce host alırsın web siteni bu hosta atarsın daha sonra domanini bu hosta yönlendirirsin ve domainini girenler direk senin yaptığın siteye ulaşır nasılki donanimhaber.com yazıp buraya bağlanıyorsan.

quote:

Orjinalden alıntı:Pahjcp

Domain: Sitenin ismidir. Yani örneğin donanimhaber.com bir domaindir..

Hosting ise siteni içinde barındırabileceğin alandır..
    çok tşkrlr

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Maestroecel -- 10 Temmuz 2005, 0:42:15 >
  • Donanım haber Üye hizmerleri Başka Arzunuz?
  • quote:

Orjinalden alıntı: Tyranid

Donanım haber Üye hizmerleri Başka Arzunuz?

• bunların türkçeleri kullanılsa aslında forumda da birsürü insanın kafası karışmaz..

domain : alan adı
    hosting : web alanı
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.